Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Iren » 17 říj 2012, 21:21

Dobrý den, začnu hned k věci, jak se nejlépe seznámím se 4,5 roční fretkou, kterou vlastní spolubydlící? Fretka mě s jistotou nemá vůbec v oblibě

Začátkem září jsem se přistěhovala do Bratislavy a jsem na pokoji se spolubydlící, která má fretku Laru, samici, která je jen o měsíc starší než moje fretka jersey. Holky si už ze začátku velmi nesedly ale snažíme se je pomalu sbližovat, no nedávno se objevil jiný problém. Lara mi začala útočit na nohy ale stále jsem to brala jako malý důkaz nevole až do včerejšího večera, kdy jsem si s Larou hrála ze židle rukou a ve chvíli nepozornosti mi lara vyskočila na pravou ruku a vší silou se zahryzla a začala trhat, v panice jsem jí chytla levou rukou ale to obrátilo její pozornost na oblast u palce, kam se zahryzla nejméně 5x za velmi krátkou chvíli. Úplně jsem v tom viděla a hlavně cítila, že to je přímá agrese, kůži mám nejen prokousanou do hloubky ale i potrhanou. Jak jsem dneska byla ve škole tak spolubydlící nechala proběhnout laru a říkala mi, že hned jak byla vypuštěná z klece tak začala zabíjet moje papuče a pak 10 minut v kuse zakousávala mojí deku na spaní. Nevím jak si Laru už usmířit. Od začátku jí dávám pastičku, mluvím na ní....víc už si po dnešku netroufnu.

Máte nějaké rady?
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Johana » 18 říj 2012, 07:20

S agresivitou fretek mám skušenosti jen teoretické. Ale napadlo mne: co skusit seznamování podobně jako seznamování dvou fretek - třeba dát Laře do klece tvé použité staré triko, aby stále cítila tvuj pach i ve svém srostředí? Možná je to blbost, skušenější prominou :oops:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Aniii » 18 říj 2012, 08:11

Osobně jsem se setkala jen s jedním freťákem, co po mě agresivně šel a řešila jsem to tím, že jsem si to nenechala líbit. Nehledě na majitelku jsem ho za kousnutí taky kousala, zvyšovala hlas, držela za kůži na krku a časem mě začal dá se říct ignorovat. Snažila jsem se ndávat najevo, že se ho bojím (ono to agresivní hryznutí fakt bolí), ale že já jsem tady ta autorita, silnější, dominantnější. Kamarádi z nás nebyli, ale aspoň jsem od kamarádky neodcházela jak jehelníček...

Bydlela ta spolubydla už v tom bytě dřív, než jste se s Jersey nastěhovaly? Jestli ano, tak si Lara myslí, že jste na jejím území a proto je tak agresivní. Možná by pomohlo zkoušet se všechny sbližovat někde na neutrální půdě.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod martina » 18 říj 2012, 11:01

souhlasím s oběma holkama, ale přikláním se víc k aniii. obávám se, že na kamarádění to moc nebude, spíš půjde o to, vymezit hranice, co si necháš líbit, resp. že si nic líbit nenecháš. prostě nemusí to být vzájemná láska (ani asi nebude), stačí vzájemný respekt.

chápu, že tě to mrzí - nastěhuješ se k fretkařce s nadšeným a radostným očekáváním hrátek vašich dvou slečen, a teď tohle. je jasný, že to je zklamání, ale fretky jsou prostě tvrdohlavé palice. na druhou stranu berte obě jako pozitivní, že nebydlíte s někým, komu by fretka smrděla nebo koho by kousala - nefretkaři fretčí kousnutí snáší podstatně hůř a obvykle se začnou bát, což je cesta do pekel...

když mě fretka hryzne, dostane po tlamě. přesto nebo právě proto jí klidně později dám pamlsek, aby věděla, že nejsem nepřítel, jen někdo, kdo si nenechá s.át na hlavu (maximálně na podlahu).
držím palce, ať je aspoň příměří, když už ne disneyland.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Anna Křišťanová » 22 říj 2012, 13:14

Evidentně jsem měla více štěstí než ty Iren. Nedávno jsem si našla nového přítele a seznámit a "zkamarádit" nekastrovaného freťáka s přítelem bylo ze začátku dost náročné, ale evidentně je freťák přizpůsobivej a přítel dost tolerantní. Po dvou měsících bylo vše ok a teď si spolu i hrajou, když nemám tolik času.

Těžko říct, jestli z tebe a Lary budou někdy kamarádky, ale určitě bych to nevzdávala, možná to chce jen delší dobu než je zvykem a třeba to půjde. Fretky jsou jedny z nejtvrdohlavějších zvířat co jsem poznala...
Hodně štěstí :)
Uživatelský avatar
Anna Křišťanová
 
Příspěvky: 191
Registrován: 22 říj 2011, 20:58

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Ormi » 14 lis 2012, 20:37

Zdravím, zkusil bych na dát na konce prstů nebo na místa kde koušek dát tu pastu co má jako pamlsek ať si to slíže... umýt ruce samozřejmě a pak si s ní zkusit hrát. U mojí fretky to tak fungovalo párkrát na prstech jsem měl sice partu ale šlo to...
Ormi
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14 lis 2012, 16:38

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Iren » 16 lis 2012, 22:15

Tak po dlouhé době jsem se zase dostala na forum....situace u nás momentálně vypadá tak, že já jsem vystrčená vysoko na židli a nebo sedím na stole když Larka běhá. Od té doby, co mě pohryzala mám z ní strašný respekt a i když vím, že bych se neměla schovávat na židli, tak mi strach prostě nedá...už dřív jsem byla uhryznutá fretkou ale to bylo takové, že prostě při hře neudržela stisk a nebo že se jen tak ohnala...ale po tom, co jsem za 5 sekund měla v rukách 6 hryzanců a nebýt spolubydlící, tak by jich bylo mnohem víc. Vždycky když je Lara vypuštěna tak se hned běží podívat jestli Jersey není v dosahu a pak jestli nejsem v dosahu já...

Jinak, odpověď na otázky: Lara nebyla v bytě jako první, jersey tam o den dřív a hned další den, co dorazila Lara jsme je zkoušeli seznamovat a dopadlo to katastrofálně. Lara má navíc navrh, je rychlejší, mrštnější a agresivnější. Jersey je oproti ní dobrácká a chce se kamarádit, navíc je pomalejší a nevyskočí tam kam ona ano...Takže lara se určitě cítí narchu.

Laře jsem zkoušela dávat pastičku a vždycky to vypadalo v pohodě, ale až došla pasta tak jakoby přeplo a hned byla zase v bojovném módu. Stejné to bylo i když jsme dávali laře a jersey lízat se stejné pasty. Už přes dva a půl měsíce jsou v jednom bytě, jsou v kontaktu - aspoň přes klec - vyměňujeme jim pachy a ani špetka změny. Pomalu přestávám doufat v to, že by nás lara někdy přijala.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Johana » 16 lis 2012, 22:27

Iren: Pokud fretce ukážeš že se ji bojíš, tak ona tě bude okamžitě brát jako HRAČKU. Fretce se třeba POSTAVIT a dát jí na vědomí, kdo je pán. A na toto je múj fret "expert".

Jestli se nepletu, bydlíš teď v Bratislavě?

Pokud ano, já taky žiji v BA, mám totál mazlivého komunikativního frata, který ovšem "žere" všechny lidi co se ho bojí (ty rafne i do krve)..."žere" je ze srandy, on se baví - lidi šílí.

Fret komunikuje v pohodě s dětma a cizíma lidma pokud mu člověk nedá na jevo že má z něj strach...pak se fret začne chovat jako pán smečky. No a já musím zakročit, jelikož "pán smečky" sem JÁ a fret to musí vědět a pamatovat si to.

Možná by ti pomohlo seznámit se s mojim fretem a tím najít zpúsob komunikace s tou problematickou fretkou. Moc rádi tě u nás doma přijmeme.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Iren » 16 lis 2012, 22:54

Ano, bydlím teď v Bratislavě a ráda bych se s tebou a tvým fretem seznámila :). Od té doby, co mě Lara pokousala mám totiž úplnou traumu z ní a nevím jak se jí zbavit. Stále to vidím jako přímou agresi, se spolubydlící si myslíme, že Lara prostě nesnese Jersey a mě si logicky spojuje s ní. Na ostatní lidi totiž reaguje normálně - nechá se od nich hladit a nekouše. Ale jakmile se jedná o mě....je zle!

A jak vlastně tvůj fret reaguje na přítomnost ostatních fretek? Možná bychom ho mohli zkusit seznámit s jersey, ale ona chudák už má také traumu ze seznamování s jinýma fretkama
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20

Re: Fretka spolubydlící je na mě agresivní

Příspěvekod Johana » 17 lis 2012, 18:13

Iren, múj fret žel na jiné fretky zvyklý neni, když sme ho ještě malého skoušeli skamarádit s jinýma fretkama, byla z toho vždy rvačka. Je to rozmazlenej jedináček :oops:
Máš SZ ohledně návštěvy u nás.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron