Dva freťáčci, koušou se do krve

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Dva freťáčci, koušou se do krve

Příspěvekod john » 23 črc 2014, 15:36

Zdravím,

máme dva freťáčky, bráchy, 3 měsíce staré. Nemají problém spát vedle sebe v jedné kleci, při usínání či probouzení se i lížou. Ale když jsou spolu v čilém stavu, tak se prakticky jen rvou a to tak, že už oba mají cca 14 dní strupy na zádech, které se nemají čas zahojit. Pořídili jsme druhou klec, na noc je dáváme od sebe. Při výběhu po bytě se je snažíme oddělit hned, když se začnou intenzivně rvát, jinak je necháváme spolu - je to ale hodně časově náročné a vyčerpávající. Do kastrace daleko a chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti - jestli se po kastraci situace alespoň trochu uklidní nebo se budou do krve rvát i dál?

Pokud by se do krve rvali i i po kastraci, museli bychom jednoho dát pryč, to bychom nezvládli. A to by bylo lepší udělat dokud jsou relativně mladí (tj, hned) než přetrvávání problému zjistit až po kastraci...

díky za jakékoliv reakce
Honza

PS jinak to jsou zlatíčka, tedy v rámci fretčích norem :lol:
john
 
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2014, 09:59

Re: Dva freťáčci, koušou se do krve

Příspěvekod martina » 24 črc 2014, 20:50

už jsem ti psala vedle, že tahle situace zřejmě nastane i to, že kastrace je velká šance na změnu.

když se poznali, rvali se jako koně, ale nechtěli se zabít, jen si neuměli hrát a neodhadli sílu skusu. bylo ale škoda je kvůli tomu od sebe oddělovat - a v noci spolu láskyplně spali v jednom chumlu. nehojící se hluboké a zvětšující se rány na zádech jsem v téhle kritické době vyřešila koženým "krytem" navlečeným na kšírky. ten poloviční-slabší a více potrhaný kryt dostával, kdykoli byli puštěni z klece - v kleci si nehráli, tudíž se NIKDY nervali, jejich lehce krvavé rvačky byly opravdu jen drsné hry. záda se postupně zahojila, poloviční se naučil lépe bránit, rychleji utíkat a účinněji si krýt záda, takže pak už kryt nebyl třeba.

jinak pouštět fretky na etapy je hodně náročné, ale ne tak neobvyklé, jak může potvrdit řada z nás. včetně mě, momentálně třetím rokem. štve mě to pořád stejně jako první měsíce - a to jsem ještě doufala ve změnu. tentokrát jsou to holky, kdo se snaží vzájemně zabít a kastrace nepomohla.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Dva freťáčci, koušou se do krve

Příspěvekod john » 26 črc 2014, 08:09

Kožený kryt po kšírky je prima nápad, to zkusíme :-) Díky za tip i další postřehy a povzbuzení. :-)
john
 
Příspěvky: 4
Registrován: 05 dub 2014, 09:59


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron