fretka a problémy s pitím vody

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

fretka a problémy s pitím vody

Příspěvekod princezna » 09 led 2015, 12:09

Ahoj, potřebuji poradit s mou fretčí slečnou, spíše už zralou dámou ☺. Mojí fretce ke přes 6 let. Nikdy neměla žádné vážné zdravotní komplikace. Na veterině vše v pořádku. Nicméně si nedokáží vysvětlit její chování. Vždy bez problému pila vodu z pitítka. Minulé jaro mi odmítla z něho pít. Koupila jsem nové pitítko s tím, že to před tím mohlo přestat fungovat. Ona mi nechtěla pít ani z nového. Zkoušela jsem různe umístění a výšku pitítka ale bez úspěchu. Řekla jsem si, že to může být věkem a blbě se jí z toho pije. Pitítko jsem nahradila pricvakající miskoi ke kleci. Z toho pila v pořádku. Jen pokud bylo vody na dne nebo došla, lomcovala s ní ale na tom nebylo nic divného. Ale i to se změnilo. Z pitítka sama od sebeít nebude. Se zubama problém nemá. Teďka dojde k misce, záboří packy do vody, pije a hrabe packama ve vodě a pije. Dále vodu packama vyšplouchává ven v tak velikém množství, že je mokrá a vše okolo ní, totál bazén. Někdy mě přijde, že to dělá až vztekle. Všimla jse! Si nebo pojala podezření, že, když pije vodu z misky zda do nosu nenalokne vodu, začne se vztekat jako by hrabat packama a cumák3m dolů. Zkoušela jsem ruznou výšku misky aby se jí pilp lépe. Nic nepomohlo. Sem tam třeba trochi body vycákala a slízala. Tečka se vzteká, udělá bazén, všude povodeň, ona celá mokra s vzteká se jako by si lokla do nosu. Fakt nevím jak s ní vodu řešit. Budu vděčná za radu. ☺jinak, když ji dám vodu já, má tendence strkat páčky, já ji je ale podržím a pije normálně.
princezna
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2015, 14:31

Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron