Ochotný chovatel v Ústeckém kraji

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Ochotný chovatel v Ústeckém kraji

Příspěvekod Vanessa87 » 13 srp 2015, 11:59

Přeji hezký den,
chtěla jsem požádat,zda by se nenašel ochotný a zkušený fretkař, který by nám byl ochotný pomoci s výchovou naší fretky. Samozřejmě za úplatu. Pořídili jsme si jí před měsícem ve věku šesti týdnů a máme pocit, že nám ta výchova zrovna moc nejde :oops: Je to fenka, neřekla bych,že je nějak zvlášť agresivní. Neustále nám však běhá pod nohami a taky občas kousne. Pokaždé se jí snažíme dát najevo, že to nesmí - zvýšíme hlas či vyvěsíme za krčkem za kůži, případně vrátíme do klece.Máme ale pocit, že to má spíše opačný důsledek.

Moc děkuji za každou reakci

S pozdravem

Veronika
Vanessa87
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 srp 2015, 11:40

Re: Ochotný chovatel v Ústeckém kraji

Příspěvekod Patty » 13 srp 2015, 16:35

Ahoj Veroniko, koupila jsi freťátko. Fretky skáčou, motají se pod nohama a štípou. Je to jejich způsob hry a žádné tresty nepomůžou. To co popisuješ není nevychovaná fretky, ale veselé mládě. Tak jí tu radost ze života přej. Mám dospělé fretky a ruce se spoustou malých modřinek, protože štípaná pusa je u fretky holt štípaná.
Tresty u fretek vůbec nepoužívat, všechno jen po dobrém a malé prostě nechat pořádně vyblbnout. Pokud fretka nekouše až do krve, vůbec bych to neřešila. A občas kapku krve bych neřešila taky :P
Patty
 
Příspěvky: 66
Registrován: 27 lis 2010, 16:07
Bydliště: Hanušovice

Re: Ochotný chovatel v Ústeckém kraji

Příspěvekod Aniii » 13 srp 2015, 16:55

Doporučila bych přečíst tento článek na našich stránkách: http://www.fretka.cz/dospivani-a-kousan ... -starsich/ protože opravdu popisuješ typické fretčí hraní. A čím víc se uskakuje, tím víc bude lovit a mít z toho větší legraci. Pakliže kousne moc, mě se osvědčilo je kousat zpátky :)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Ochotný chovatel v Ústeckém kraji

Příspěvekod martina » 22 srp 2015, 10:18

odkud jsi, veroniko? ještě máte s freťulí problémy?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron