Agresia samec 1,5roka

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Agresia samec 1,5roka

Příspěvekod Karia » 23 kvě 2011, 22:31

Ahoj,
mám vyse roka fretaka - nekastrovaneho a k nemu som pred cca 3-4mesiacmi kupila kastrovanu fretku. Povahovo to bol vzdy flegmatik, nechal si robit prakticky cokolvek, zo zaciatku malinko kusal ale skor to bola len prudsia hra a pozabudnutie sa. Rychlo sa odnaucil aj to.
Potom co som priniesla fretku sa pokusal parit, asi mesiac skusal, potom to nechal tak. Skamaratili sa na vybornu, hraju sa, spia na sebe, vonku behaju vedla seba na voditku. Mal ruju a tak som nadmerne znackovanie niako extra neriesila-cakala som kym skonci. Problem je, ze s tym vobec neprestava, len to stupnuje, ak ho umyjem, cely sa v tom vala a roztiera to nosom po sebe takze je za par hodin v takom istom stave. O izbe nehovorim. Posledne dva tyzdne na mna 3krat brutalne zautocil. Na druhej fretke som si tiez vsimla krvave stopy a vobec hraju sa ovela agresivnejsie ako doteraz. Zo zaciatku mala herecka samozrejme jacala, potom dva mesiace snad ani raz, vzdy len spolu kvokali pri hrach a teraz opat jaci, on ju nepusti, taha ju v zuboch po celej izbe alebo ju pripuci o mreze klietky a sucha s nou hore dolu. Odo mna sa nepohne, ked pridem z prace je mi neustale v patach. Vobec sa s nim uz nemozem hrat-utoci automaticky, ak ho skrabem silnejsie vypuci chrbat, postavi sa na spicky a potom sa zvrtne a kusne. Nekuse ako pri hre. Zarazi zuby do masa, zaprie sa vsetkymi styrmi, syci a trha z celej sily. Nepomaha nic, mozem ho bit, tahat, kusat pusti az ked mu stlacim miesta kde sa pripaja sanka na lebku. Vtedy sa otoci po druhej ruke. Chytim ho pod krk, ztrestam a zavriem do klietky. Cely cas syci, ak ho nieco zaboli tak piskne. Trochu pomaha ked ho vybeham - asi hodina rychlym krokom po terene aby bol zadychcany a spal.
Aky dovod to moze mat? Co by ste radili? Preco sa mi gumena fretka pre deti meni na divoku bestiu?
Karia
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2011, 22:04

Re: Agresia samec 1,5roka

Příspěvekod ŽoFiRo » 23 kvě 2011, 22:44

protože je v říji a chce se pářit, je mu naprosto jedno, s čím a s kým a čím víc se tomu bráníte, tím to bude horší. říje samce trvá cca 3/4 roku, od jara do podzimu, takže konce se jen tak nedočkáš a pokud ho nechceš mít na chov, pak ho dej kastrovat, přestanete se trápit vy i on.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Agresia samec 1,5roka

Příspěvekod martina » 23 kvě 2011, 22:49

proboha hlavně ho netrestej! :o(

nemůže za to co dělá, zešílel ze záplavy hormonů.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Agresia samec 1,5roka

Příspěvekod Karia » 24 kvě 2011, 00:12

Ale preco az teraz? Predtym nez prisla samicka mal ruju tiez, potom sa ukludnil, bol z neho dva mesiace neskutocny mazel ako nikdy predtym a teraz to ide nanho znovu... Minuly rok sa len skriabal vecer von a to bolo vsetko, niako viac nekusal ani nebol agresivny. Priatel vravi, ze sa predvadza pred nou aby mu "dala". Dokonca si dovoluje aj na velkeho psa co ma suseda. Nechcem s nim ist hned pod noz :(
Karia
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2011, 22:04

Re: Agresia samec 1,5roka

Příspěvekod Žabka » 24 kvě 2011, 09:43

Existuje i hormonální implantát, který potlačí u samce říji, je to alternativa chirurgické kastrace. Já naštěstí problém s agresivitou u říjných samců nemám, nesnesou se jen spolu, se samicemi (jak kdo a jak s kterou) se snesou, můžou i bydlet spolu (bez znásilňování a pod.)
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků