Nesnášenlivost?

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Nesnášenlivost?

Příspěvekod downfall » 04 srp 2011, 22:28

Ahoj, díky, že jste si otevřeli tenhle topic, jsem rád, že máte zájem se podělit o své zkušenosti s problémem, který nyní řeším já.

Zhruba před půl rokem jsme si s přítelkyní koupili freťuli - Angie, teď je jí zhruba rok , je to samička albínek, je hrozně akční, ráda se tulí a je rozmalená a taky dělá bordel, vysypává koš, utíká kdy může z pokoje (ovšem ven si nedovolí), poslední dobou byla taková smutná a nevěděli jsme co s ní. Pořídili jsme si druhou freťuli z útulku, je to taky samička(snad), Pájí. Neodhadnu její věk, cecíky už má, navíc je větší a těžší než Angie.

K věci, nejdřív s nimy nebyl vůbec žádný problém, kromě toho, že jedna nechce kapsičky a druhá maso, teď už se to srovnalo. Problém začal být zhruba týden zpátky. Angie je prostě agresivní, při honění se snaží dostat Pájí na krk, pak se jí zakousne do chlupů a drží. To i v noci když jsou v kleci, občas zaslechnu řev z klece, jak Pájí křičí bolestí, Angie pouze syčí. Když je chci odtrhnout, tak Angie zkamení a ani se nehne, nepomáhá mi rozdělení, když jí plácnu, ani když jí zavřu do klece. Vždy se pak rozběhne a zase se do ní po chvíli hraní zakousne. Pájí je klidná, ale nebrání se, prostě si lehne a nedělá nic, jen křičí bolestí. Angie si na ní pak lehne, dává přes ní packu a hrozně jí hlídá, a to i v noci, prostě je přes ní vyvalená a má přes ní packu a drží jí . Nevím co s nimi, mrzí mě, že se teď tohle děje a já tomu nemohu zabránit. Máme je obě rádi a nechceme dát jednu z nich pryč, máte někdo nějaký názor, či nápad co s nimi? Děkuji moc všem za odpovědi. Zdenda
downfall
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2011, 22:16

Re: Nesnášenlivost?

Příspěvekod ŽoFiRo » 04 srp 2011, 22:33

není čistě náhodou Angie v říji?! polehávání by nemuselo být z toho, že smutní, ale apatie z dlouhé říje, stejně tak tahání druhé fretky za krk - říjné samice tak často dávají na jevo, že se chtějí pářit.
případně pokud má samice po říji, pak může být problém v tom, že ted prochází falešnou březostí.
P.S. věk ani pohlaví se podle cecíků rozhodně určit nedá, cecíky mají obě pohlaví a to už od narození. pohlaví se u fretek pozná celkem snadno už od narození - holky mají pipinu těsně u konečníku, kdežto kluci pindíka na bříšku, kousek pod pupíkem.
Naposledy upravil ŽoFiRo dne 04 srp 2011, 22:38, celkově upraveno 1
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Nesnášenlivost?

Příspěvekod martina » 04 srp 2011, 22:34

pročti si informace na stránkách o falešné březosti, tipla bych to na 90 procent.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Nesnášenlivost?

Příspěvekod martina » 04 srp 2011, 22:36

a k těm cecíkům... jak to myslíš? fretky žádné "cecíky" nemají, leda když kojí mláďata.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Nesnášenlivost?

Příspěvekod downfall » 07 srp 2011, 21:40

Díky Martino, tak Pájí je taky holčina.. co se týká Angie, tak březost jsme jí ukončovali přes veterináře zhruba měsíc zpátky. Máš pravdu, pude o falešnou březost. Dal jsem jí do klece plyšáky, ale nějak jí to netankuje.. Na víkend jsme odjeli pryč, Páju jsme dali do obýváku a Angie nechali v pokoji.. Zdrhla z klece a vysypala všechny kytky a udělala brajgl, Pájí zůstala v klidu v kleci. Myslíš si, že bychom je měli dát od sebe? Myslím to tak, že bychom dali Pájí pryč z pokoje někam jinam, Angie když chce, je jako vzteklá a dokáže utéct z klece i přesto, že 10minut kouše mlátí do klece.. Díky
downfall
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2011, 22:16

Re: Nesnášenlivost?

Příspěvekod martina » 08 srp 2011, 00:12

oddělila bych je, aby druhá fretka měla klid. evidentně ji adoptovala jako svoje mládě, možná když je rozdělíte, zaměří se konečně na plyšáky :o)

přesazování kytek je jedna z nejoblíbenějších fretčích činností, takže mi nepřijde divné, že se do toho pustila, zejména když byla doma sama a měla na to klid a prostor.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron