Strašně kouše!!! :( POMOOC

Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"...
Pravidla fóra
Kouše mládě, kouše dospělá, kouše náhle, kouše "bez příčiny"... ? Položte svůj dotaz zde

Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 22 srp 2011, 09:24

Ahojky,
včera jsem si přivezla fretku asi 8-9 týdnů přes celou republiku,takže cesta trvala 8 hodin a tak chápu,že se se mnou nebude chtít mazlit.Ale u majitele byla jen u ostatních fretek a s člověkem se setkala nejspíš jen při krmení a nikdo se ji moc nevěnoval.Takže není vůbec ochočená a vůbec si s ní nevím rady :(.Je to sameček a hned jak ho pustím klece tak chvíli něco očichává a pak mi jde pořád jen po nohouch :(.Ale nechce si hrát spíš si myslim,že je to z agrese,protože když se mi zakousne třeba do boty tak vůbec nechce pustit i když mu chci otevřít tlamičku je to strašně těžký nebo ho chytit za krkem nebo fouknout na čumáček prostě nic nepomáhá.Už ho ani nechci pouštět ven,protože když se mi takhle zakousne někam do nohy nebo do ruky nechce pustit a strašně to bolí a stejnak to k ničemu nevede.Musím ho ochočit úplně od začátku a sama a nevím si rady,je mi 15 a nikdo mi s ním nechce pomoct... Prosím o rady,mockrát děkuji
PS:Začínám toho litovat,že jsem si ho pořídila,nerada bych ho pak musela prodat opravdu nevím jak ho ochočit.
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Žabka » 22 srp 2011, 10:08

Chtělo to nastudovat si o fretkách něco dřív, než sis ji pořídila. Pak bys věděla, že je mnohem lepší vzít si fretku od zodpovědného chovatele, který ji má doma a od malinka ji zvyká na kontakt s člověkem. A určitě bys takovou sehnala blíž, než na druhém konci republiky. Pro začátečníka je někdy lepší, když si vezme už starší vychovanou fretku z útulku, než mládě, se kterým pak musí řešit pubertu (a ta u kluků bývá často horší, než u holek, jsi připravena na to, že v pubertě bude (zase) kousat a navíc pak při říji začne být hodně cítit?

A hlavně to chce trpělivost. Druhý den po přivezení se s tebou nebude mazlit žádná fretka. Dej mu dost kvalitního jídla (může kousat i z hladu) a nech ho v klidu, můžeš ho nechat prozkoumat pokoj (pozor, aby nezalezl za nábytek nebo si jinak neublížil!) a zkus si s ním hrát, pokud o to bude stát, třeba před ním tahej kus hadru, to se většině mláďat líbí, mohou se s ním prát a kousat do něj. Dobrá na "uplácení" a ochočování je multivitamínová pasta pro kočky. Ochočení chce trpělivost, bude to trvat minimálně několik týdnů, spíš déle, když vůbec nebyl zvyklý na člověka.
Až se trochu aklimatizuje (třeba za týden), vezmi ho k veterináři a nechej mu prohlídnout uši, jestli nemá svrab. A nech ho naočkovat proti psince (nejlépe biocan pupy DP).
Pokud kouše do krve a ty se na ně proto bojíš sahat, je lepší si pořídit kožené rukavice (nejlépe svářečské v obchodě s pracovními oděvy, stojí 50 Kč), ale stejně ho musíš učit, že do holé ruky bez rukavic se nekouše. Ale pro začátek je lepší mít rukavice, než na něj nesahat ze strachu vůbec.

P.S. A myslet si, že si za pár týdnů, až to vzdáš, někdo koupí odrostlé kousavé mládě je dost naivní, leda bys narazila na někoho stejně neinformovaného, jako ty. Ale doufám, že tak daleko to nedojde a že to spolu zvládnete ;)
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 22 srp 2011, 10:48

Já bych si s ním ráda hrála nebo tak,ale když on hned útočí a je pořád strašně agresivní :( . Nebylo by třeba lepší ho mít zatim v kleci a moc nepouštět a dávat mu jídlo z ruky?Když si třeba namočím prst tak mi ho líže a nekouše a bere si ode mě granule pokud mu jednu podám přes klec.Ale jak je venku útočí mi na nohy a když mu chci dát granulku tak mi jde hned po ruce :'( .
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Aniii » 22 srp 2011, 11:11

Rozhodně ne,musí mít dostatek pohybu, jinak to bude ještě horší. vem si troje tlusté ponožky a nech ho běhat dokud se neunaví. jídlo ať má pořád a když se vyřádí a nají,tak se s ním pokoušej opatrně mazlit,zkusila bych třeba i hru s nějakou "aktivní" hračkou,třeba plyšákem na gumě nebo třeba petlahev-mnoho fretek to baví a člověk musí být také aktivní a sbližují se tak a přitom se jeden druhého nedotknou...izolace by veškerou snahu mohlo zničit...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Žabka » 22 srp 2011, 11:25

Určitě ho pouštěj! Vezmi si silné ponožky, jak radí Aniii a na ruce rukavice a zkus ho co nejvíc unavit. Až bude unavený, můžeš si zkusit rukavice sundat a dát mu něakou dobrotku z ruky ať si zvyká. A do klece mu dej staré tričko (předtím ho ale musíš mít na sobě), aby si zvykal na tvůj pach.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod martina » 22 srp 2011, 12:19

martulinko,

odkud jsi? možná by se našel nějaký chovatel poblíž, který by ti přišel poradit a pomoci osobně. a hlavně zjistit, jestli tvoje fretka je skutečně agresivní (byla by to naprostá výjimka), nebo jen prostě nezvedené a rozjívené mládě, které si chce hrát. a hraje si pomocí zubů (kousací bojovky) a nohou (zdrhání a lítání a šplhání a skákání). fretky to jinak než takhle neumí :o)

holky ti radí dobře - pořádně nakrmit a hodně nechat vylítat, co nejvíc pouštět. honit, tahat se s ním o hadry, "prát"... pohladit se sem tam nechá, ale... fretky nejsou jako králík, že ti bude líně ležet na klíně. nebo určitě ne mláďata. na mazlení si musíš chvíli (půl roku, rok?) počkat, až se zklidní. kluci jsou pak mazlivější než holky ;o)

když se naučíš ho správně "potrestat", nebude kousat do krve, zjistí, že by sis s ním pak nehrála. a to je to, co ho baví úplně nejvíc ze všeho! neboj se, on i když tě kousne, sice to bolí, ale nijak vážně ti neublíží. rukavice bych brala opravdu jen v krajním případě, jinak se nenaučí, že "tohle" kousnutí už bolí moc (tebe to přes rukavice bolet nebude).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 22 srp 2011, 12:46

Aha :( to by možná mohlo pomoct.A jak ho mam dostat ze sebe když bude zakouslý?
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Žabka » 22 srp 2011, 12:55

Pokud se zakusuje tak, že zůstává viset na ruce, noze a nechce pustit (a takové kousance bývají do krve, první freťák mi prokousl ruku mezi palcem a ukazováčkem), asi bych doporučila opravdu rukavice, málokdo má žaludek na to učit nekousání rovnou na holých rukou a nezačít se fretky bát a neucukávat před ní (což ona bere jako výzvu ke hře a o to víc se snaží kousat). Sice rukavice nejsou ideální, ale podle mě lepší, než když zůstává fretka zavřená, nebo než když se na na ni majitel bojí sáhnout.
Když potřebuješ zakouslou fretku sundat, můžeš jí dvěma prsty ze strany zmáčknout čumáček mezi čelistmi a tím je rozevřít, musíš trochu zatlačit, ale zas ne moc, těžko se to popisuje, lepší je to ukázat. Taky jde fretce do obličeje stříknout trochu vody, třeba z misky druhou rukou, většinou se pustí a v tomhle vedru ho to i trochu ochladí.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Aniii » 22 srp 2011, 13:03

Odkud jsi?
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 22 srp 2011, 13:17

Jsem 30km od Plzně v malý vesnici..Pochybuju,že by mi někdo mohl pomoci :( a já sem hodně zvyklá na kousání,ale tohle je opravdu moc..A jak ho pak mam sundat když je do mě zakouslí??Nic nepomáhá..Zakousl se mi do rukavice a za žádnou cenu nechtěl pustit.Já nechci aby mě zase takhle kousnul a nechtěl pustit do kůže.
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 22 srp 2011, 13:18

Tak dobře..pokusím se a s tím otevíráním tlamičky jsem to zkoušela,ale marně.
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod martina » 22 srp 2011, 13:22

máš to daleko do nýřan? tam totiž bydlí jedna šílená, která by ti možná mohla pomoci osobně a povzbudit tě.
(promiň, jani... ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 22 srp 2011, 13:28

Opravdu? :) Jééé,to bych byla moooc ráda,to by byla má záchrana jinak by to asi opravdu skončilo špatně.Nýřany jsou ode mě tak 20km a nebyl by problemtam dojet.Já se už totiž strašně moji freťulky bojim :( .. Asi bych to sama určitě nezvládla
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Aluki » 22 srp 2011, 18:06

Martulinka
ahoj, tak odkud jsi přesně, ta šílená z Nýřan jsem já :D Jediný problém je momentálně trošku z časem, ale i to se dá nějak doladit.
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 22 srp 2011, 18:48

Jsem z Otěšic malá vesnička.Ptala sem se taťky a říkal,že by nebyl problém k vám přijet :D. Tak pokud by vám to nevadilo,byla bych moc ráda :)
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Aluki » 22 srp 2011, 19:32

No určitě se nějak domluvíme, problém je, že nejdříve budu moc asi až ve čtvrtek a když ne ve čtvrtek tak až o víkendu. Mám hodně důležitou otázku, má freťáček v kleci pořád plnou misku granulí a jaké mu dáváš?
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 22 srp 2011, 19:34

Ano má a dávám mu granulky pro fretky - Vitakraft.Kdyžtak můj email je martinaa96@seznam.cz tam by sme se mohli ještě kdyžtak domluvit atd. :) kde bydlíte abychom věděli kam přijet a tak.Jinak mockrát,děkuji,že jste tak ochotná mi s ním pomoci.
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Aluki » 22 srp 2011, 19:36

Poslala jsem ti SZ a není zač :)
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Aluki » 25 srp 2011, 18:48

Dnes mě navšívila Martulinka s jejím "údajně" 8-9 týdenním mládětem. Je mi hrozně líto a to hodně upřímně, že její první zkušenost s fretkou je taková :( Freťáčkovi jsou min. 3-4 měsíce, není zvyklý na ruku, bojí se ruky,vzhledem k tomu že na něj od narození lidská ruka buď vůbec nesáhla, nebo maximálně v rukavici, není se co divit tomu jak se chová. Vůbec se tedy nedivím, že se ho Martulinka bála i pouštět z klece, hlavně potom, co mi během 15 minut předvedl na obou mých rukou, nohu nevyjímaje....tohle jsem opravdu nečekala a že vydržím opravdu hodně. TOHLE mládě opravdu není vhodné pro začátečníka. Když si mládě brali, neviděli, kde vyrůstalo, jen se dověděli, že je chodí jen krmit a dávat jim vodu a že jsou ve venkovní voliéře. Bližší kontakt s člověkem jak vidno nikdy on ani ostatní mláďata neměla!
Dlouho jsme přemýšleli co s ním dál...vrátit původnímu majiteli (bohužel je to přes celou republiku), do zítra zůstane u mě, z kapacitních důvodů si ho nechat opravdu nemůžu, i když výzva to pro mě trošku je....Náš útulek v Berouně má plno. Takže poputuje zítra do Boleslavi, díky Aleno!!!
TEĎ to nejpodstatnější.....MLÁDĚ JE OD JISTÉHO JANA MUSILA, KTERÝ NEUSTÁLE DÁVÁ INZERÁTY NA MLÁĎATA VŠECH BAREV A PREZENTUJE V INZERÁTU CHOVNOU (ne chovatelskou) STANICI. To také Martulinku ovlivnilo při koupi mláděte. Věřila....
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Johana » 25 srp 2011, 20:52

Aluki píše:Dnes mě navšívila Martulinka s jejím "údajně" 8-9 týdenním mládětem. Je mi hrozně líto a to hodně upřímně, že její první zkušenost s fretkou je taková :( Freťáčkovi jsou min. 3-4 měsíce, není zvyklý na ruku, bojí se ruky,vzhledem k tomu že na něj od narození lidská ruka buď vůbec nesáhla, nebo maximálně v rukavici, není se co divit tomu jak se chová. Vůbec se tedy nedivím, že se ho Martulinka bála i pouštět z klece, hlavně potom, co mi během 15 minut předvedl na obou mých rukou, nohu nevyjímaje....tohle jsem opravdu nečekala a že vydržím opravdu hodně. TOHLE mládě opravdu není vhodné pro začátečníka. Když si mládě brali, neviděli, kde vyrůstalo, jen se dověděli, že je chodí jen krmit a dávat jim vodu a že jsou ve venkovní voliéře. Bližší kontakt s člověkem jak vidno nikdy on ani ostatní mláďata neměla!
Dlouho jsme přemýšleli co s ním dál...vrátit původnímu majiteli (bohužel je to přes celou republiku), do zítra zůstane u mě, z kapacitních důvodů si ho nechat opravdu nemůžu, i když výzva to pro mě trošku je....Náš útulek v Berouně má plno. Takže poputuje zítra do Boleslavi, díky Aleno!!!
TEĎ to nejpodstatnější.....MLÁDĚ JE OD JISTÉHO JANA MUSILA, KTERÝ NEUSTÁLE DÁVÁ INZERÁTY NA MLÁĎATA VŠECH BAREV A PREZENTUJE V INZERÁTU CHOVNOU (ne chovatelskou) STANICI. To také Martulinku ovlivnilo při koupi mláděte. Věřila....



Jan Musil je známá "firma", spíš farma.
Předpokládám, že Martulinka kupní smlouvu na fretku nemá. Tim pádem je asi něco téžko dělat po právní stránce.
Jelikož je zvíře dle zákonú ČR "věc", na koupi "věci" se vztahuje zákon, který udává čas reklamace.
Snad jen s ohledem na pana Jana Musila využít toto.
Ale kdyby mu byla fretka vrácena, čert ví jak by skončila :-(
Mám chuť zraždit.....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Aluki » 25 srp 2011, 21:38

Johana: předpokládáš naprosto správně......
Zkoušela jsem mu i volat, ale zvedl to jeho otec se slovy, že syn je v Dánsku a jestli chci aby se mi ozval, ale on věděl o tom, že "tu" fretku minulý týden prodali....
Zkusila jsem ho ještě pustit, ale obrnila jsem se(snad), zatím si čmuchá a mě nevnímá....on ani nekvoká, je chudák mimo, naprosto ze všeho, bojí se, to je vidět...krom voliéry zřejmě nikde jinde nebyl. Stašně moc mi mrzí, že tak krásné zvíře je od narození zkažené nezoodpovědným přístupem nějakého ........
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Žabka » 25 srp 2011, 21:51

Jo, já si to myslela, že to bude od Musila, když na fóru u Jordi Martulinka psala, že je mládě od Opavy...

Martulinka: Nebudeš uvažovat o pořízení už dospělé a vychované fretky z útulku? Určitě by to pro tebe bylo lepší. A útulkové fretečky potřebují nový domov. Nebo jiné mládě, ale od někoho opravdu ověřeného.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Aluki » 25 srp 2011, 22:09

Martulinka už možná přemýšlí o nějaké fretečce z útulku, jen se musí vyrovnat s tímhle šokem :(
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Johana » 25 srp 2011, 23:27

Aluki píše:Martulinka už možná přemýšlí o nějaké fretečce z útulku, jen se musí vyrovnat s tímhle šokem :(


No to se nedivim! Hlavně asi musí překonat strach z malé fretky...

Marťulinko neboj, nalezenci z útulkú jsou velice vděční a mazliví.
Ale každý "živočich" má "své dny". No ale to k tomu patří :)
Moc držím palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod martina » 26 srp 2011, 00:22

mám dojem, že když "přežila" tohle zvíře, tak má takovou průpravu, že už jí každá další fretka přijde jako anděl... :)

(mluvila jsem s aluki a jen z jejího vyprávění mi stály chlupy hrůzou.
ještě jednou se omlouvám, příště už k tobě nikoho nepošlu. a když, tak jedině s flaškou! dezinfekce, myslím ;))
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Liška » 26 srp 2011, 13:57

S flaškou desinfekce? A k použití vnitřnímu či vnějšímu? :-D
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod marnelbar » 27 srp 2011, 11:41

Já si myslím,že bude potřeba obojí , vnější i ta vnitřní , bezpochyby :lol:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 27 srp 2011, 17:24

Ahojky,promiňte,že jsem tu neodepisovala,ale přišla jsem sem až dnes a ano nejspíš bude z útulku..Tohle už znovu fakt zažít nechci.Chudinku jsem ho chtěla pouštět,ale to co dělal bylo strašný :( hned jak mě viděl chtěl mě kousat a od té doby jak se mi zakousl vždy do ruky a nechtěl pustit tak sem ho už fakt nechtěla vyndavat..Jinak jsem moc ráda,že se o něj Jani postará : ) děkujuu mockrát a jinak mě mrzí,že už v útulku není místo a musíš ho mít u sebe :( pokud by to nějak hodně vadilo tak bych ho musela dovest zpět Musilovi,ale to min. až za měsíc a jak už psala Johana .. kdo ví jak by skončil,toho se obavam.Já radši ani nechci vědět kde tam ty fretky měl a v jakém stavu..
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod Martulinka » 27 srp 2011, 17:28

A jinak martina má pravdu : ( neměla sem asi k tobě jezdit..kort když tě takhle pokousal a máš s ním teď starosti
Martulinka
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2011, 09:15

Re: Strašně kouše!!! :( POMOOC

Příspěvekod martina » 27 srp 2011, 18:12

martulinko, neblbni!

naopak, jsem moc ráda, že jsme ti pomohli. aluki nic neříkala ani nenaznačovala, že by jí to vadilo, ta moje "omluva" byla jen jako, příště zas někoho navedu, ale rovnou i s tou flaškou ;)
a že jí pohryzal? no neměla dělat hrdinku a vzít si rukavice hned, ne až dneska ;)

aluki zajišťuje část chodu útulku a zrovna převýchova piraň je spíš její parketa než marcely, myslím. takže i kdyby v útulku místo bylo, nejspíš by si toho ďábla nechala u sebe, nemám pravdu?

na celé téhle situaci mě štve kripl množitel (nejen tenhle), další zmetek, který má zverimex. ne holka, která nezvládla vyděšenou, podvyživenou a hryzavou fretku.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Další

Zpět na Kousání a agresivita fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron