Z venku do domu

Pravidla fóra
Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely...

Z venku do domu

Příspěvekod ewicka21 » 01 lis 2011, 17:01

Mám 3 letýho freťáčka, je vykastrovaný, do teď byl zvyklý venku, nyní jsme ho přestěhovali domů. Má prostornou klec a vše co by měl mít. Dělá nám ale starosti, že potřeby vykonává mimo záchodek, ten je čistý, ale celá klec je od jeho vykonaných potřeb. Navíc se nám zdá, že trochu víc při hraní kouše. Je možné, že je to tím stěhováním nebo čím by to mohlo být?
ewicka21
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2011, 16:56

Re: Z venku do domu

Příspěvekod Johana » 01 lis 2011, 17:29

Možná jde jen o to, že má jinou klec, jinde záchodky, možná taky je v záchodcích úplně čisté nové stelivo. Já si myslím, že si v krátké době zvykne.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Z venku do domu

Příspěvekod martina » 01 lis 2011, 22:40

myslím si, že jeho chování ovlivnila změna prostředí, možná se mu nové bydlení nelíbí, nebo se mu na jeho vkus málo věnujete...
tahle změna projevů ale může mít i jinou příčinu. například nemoc, která (mimo jiné) fretčí chování ovlivňuje a zrovna nečistotnost a kousání jsou pro ni poměrně typické - hyperadrenokorticismus. více info na stránkách, podívej se na to.

doufám, že zbytečně straším, a freťák se po aklimatizaci začne chovat způsobně jako dřív :)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Z venku do domu

Příspěvekod ewicka21 » 02 lis 2011, 10:26

Právě, že se mu věnujeme ještě víc než před tím. Doufám, že to jen tou aklimatizací. Děkuji za rady
ewicka21
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2011, 16:56

Re: Z venku do domu

Příspěvekod Aknel » 27 čer 2012, 13:10

Zdravím,mám podobný problém,už od půlky dubna jsou teď moji dva freďáci u mých rodičů i se mnou,klec mají stejnou,záchod tam kde ho vždycky měli,věnujeme se jim stejně a i přesto vykonávají potřebu jak do záchůdku tak i okolo něj...nikdy předtím to nedělali,chovatelka mi říkala,že je to změnou prostředí,ale už je to docela dlouho na to aby si zvykli.Můžete mi poradit jak je to mám odnaučit?Jinak vypadají zdravě a čile,hrají si jako dříc,takže nemocí to nebude,spíš mi přijde,že to dělají naschvál,ale nenapadá mě vůbec proč.Děkuji za radu.
Aknel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 čer 2012, 12:59


Zpět na Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely, výcvik fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron