divné chování - skáče do vzduchu

Pravidla fóra
Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely...

divné chování - skáče do vzduchu

Příspěvekod mizzi » 18 zář 2012, 17:03

Ahoj,
chci se optat, zda jste se s tím nikdo nesetkali. Piškot se nám poslední dobou chová divně. Nejdřív jsem si myslela, že se lekl zvuku teploměru. Seděl mamce na klíně a najednou vyskočil do vzduchu, ale prostě bez jakékoliv snahy ten výskok nějak mířit, udělal salto a měl to jen taktak, že nespadl na hranu stolu a pak tak nějak rychle utíkal pryč. Když jsme ho chytli, tak vypadal jak když běžel maratón a honilo ho nějaký velký zvíře, prostě byl děsně vykulenej. No ale ono se to začíná opakovat, že z ničeho nic začne být jak pytel blech a skáče bez ohledu na to, že se mu něco stane do prostoru. Tak jsem ho vykoupala, protože mi přišlo, jak když ho kouše blecha a pak prostě vyletí jak raketa, ale ani to nepomohlo. Asi bych to neřešila, ale nelíbí se mi, jak skáče do vzduchu do výšky, aniž by to nějak mířil, protože bych nerada, aby se mu při dopadu něco stalo. Čím to může být? Poslední dobou se ho při tom výskoku snažíme chytit, to je zas jak ryba chycená v sítí a ohnal se po nás. No a pak má fakt vykulený oči jak když viděl ducha a mám pocit, jestli nemá infarkt.
mizzi
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 dub 2011, 21:02

Re: divné chování - skáče do vzduchu

Příspěvekod silva » 18 zář 2012, 21:58

Jediný, co mě napadá, je zkontrolovat uši, jestli nemá svrab...
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: divné chování - skáče do vzduchu

Příspěvekod martina » 19 zář 2012, 12:51

podpořím doměnku silvy, on totiž svrab dokáže fretky (u jiných zvířat nevím) opravdu hodně trápit. zejména, pokud jsou silně zasvrabené, anebo třeba málo, ale hodně na svrab citlivé. a jak silně je zasvrabená, okem nepoznáš (ani podle množství a barvy mazu).
takže bych jako první zkusila nechat vyšetřit ušiska. vlastně i jako poslední, protože jinak mě nenapadá vůbec nic, čím by tohle šílení mohlo být způsobeno...
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: divné chování - skáče do vzduchu

Příspěvekod MajaZ » 19 zář 2012, 21:40

U nas to robil Kubo cca od 8meho mesiaca tak do roka. Ale preco, to teda netusim. Pripisovala som to prejavom puberty. :D
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: divné chování - skáče do vzduchu

Příspěvekod Johana » 20 zář 2012, 19:57

MajaZ píše:U nas to robil Kubo cca od 8meho mesiaca tak do roka. Ale preco, to teda netusim. Pripisovala som to prejavom puberty. :D


Jak je freťáček starý?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: divné chování - skáče do vzduchu

Příspěvekod Spuky a Jenny » 21 zář 2012, 16:43

Zkus ho vzít k vetovi, jestli to není ten svrab. Mě tohle Spukouš dělá jen když se lekne, třeba zatroubí auto nebo tak něco. Jinak ne...nevím čím by to mohlo být.
Uživatelský avatar
Spuky a Jenny
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2012, 12:17
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: divné chování - skáče do vzduchu

Příspěvekod Aniii » 21 zář 2012, 17:41

Piškotkovi jsou 4 roky, takže pubertální nebude...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: divné chování - skáče do vzduchu

Příspěvekod Johana » 22 zář 2012, 19:56

Bych freta vzala k vetovi, skontrolovat svrab a případně i udělat preventivku, když má už 4 roky.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely, výcvik fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků