Seznamování

Pravidla fóra
Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely...

Seznamování

Příspěvekod Lidule » 02 dub 2014, 19:20

Hezký podvečer,
nedávno jsem musela nechat uspat samičku - Lejdynku - která bez problémů žila se samečkem - Jerry - (oba kastrovaní), bezvadně si rozumněli. Pak mám ještě jednu samičku - Aimynka, taky kastrovaná - se kterou se nesneli takže byli oddělení. Pak mi Graciijka (na lidech.cz) podpořila ať Jerryho a Aimynku zkusím zkamarádit. Jerryho mám odmalička, letos mu bude 5 let, Aimynku jsem si přivezla jako roční, letos to jsou 3 roky co ji máme. Je to tak 14 dní co je pouštím k sobě. Ze začátku se několikrát poprali i smrádek museli vypustit, ale nebylo to nijak hrozný ani krev netekla. Dokonce když mám nějakou tu dobrotu a podělím je jsou klidní a není pro ně problém aby baštili z jedné misky (vyzkoušeno na čerstvém lososovy kterej milujou). Jenže sem tam se stane, že Aimynka zaleze do chobotnice (koupena v obchůdku u Majdy), Jerry vykočí na chobotnici, zakousne se do chobotnice a začně ji jakoby trhat. Pokaždé mám hrůzu aby se nezakousl do Aimynky, ale naštěstí zatím jí neublížil. Podařilo se mi tu situaci natočit: http://21voderacek.rajce.idnes.cz/Jerry ... CN2764.jpg
zajímal by mě Váš názor jestli se situace zklidní a bude možnost aby byli v kleci spolu a hráli si. Samozřejmě když jsou puštění věnuji se oběma stejně, nedělám mezi nima žádné rozdíly.
Lidule
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2011, 19:44

Re: Seznamování

Příspěvekod martina » 03 dub 2014, 10:30

blahopřeju, máte dvě kompatibilní fretky! a tiše závidím...
nevidím žádný problém, tyhle dvě fretky bych normálně nechala spolu bydlet v jedné kleci.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Seznamování

Příspěvekod Lidule » 05 dub 2014, 15:56

No toho se ještě trošku bojím je nechat v jedné kleci. Ještě se ani nestalo aby si začali mezi sebou hrát, to co je na videu mi nepřišlo, že by to byl jejich styl hry.
Hlavně mě oba zlobí, když jsou puštění v pokoji tak se kolikrát stalo, že Aimynka vzlezla Jerrymu do klece, zalezla do hamaku a že bude spát. Jerry ten si zaš vyškemrá že chce ke mě na klín, stočí se do klubíčka a že bude taky spát. Když je chci zavřít aby si teda šli spát tak najednou jsou čilý a hned chtěj zase ven.
Lidule
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2011, 19:44

Re: Seznamování

Příspěvekod Lidule » 18 led 2015, 13:50

Tak jsem se konečně po dlouhé době odhodlala zkusit ty dva nechat společně i v jedné kleci ... od doby co jsem je začala pouštět k sobě jsem se k tomu neodvážila, ale dneska manžel propojil patra drenážní rourou tak uvidíme jak se v noci vyspíme i když je máme ve vedlejší místnosti ... zatím to vypadá, že to bude v pohodě ... Aimynka rouru ze začátku začala využívat jako tobogán a Jerryho nechtěla do něj pustit ... vybavení jsem nechala tak jak bylo, včetně napáječek a misek s granulkama ... ještě chci zkusit jak budou reagovat na jídlo z jedné misky, vytáhla jsem si z mrazáku uvařené vnitřnosti ze srnčího tak jim to pak dám, ale snad problém nebude že by se mi začali odhánět od jídla ... snad v létě se budeme stěhovat do vlastního domku a mám slíbeno, že dostanou novou klec tak doufám, že se do té doby na sebe víc zvyknou aby pak stěhování nebylo pro ně náročné či stresující, hlavně pro Jerryho kterému táhne už na 6 let ...
Lidule
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2011, 19:44


Zpět na Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely, výcvik fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron