spí v záchodu

Pravidla fóra
Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely...

spí v záchodu

Příspěvekod snb.jenik » 11 zář 2014, 16:25

Ahoj.
Nikde jsem tu nenašel odpověď tak zakládám nové téma.. Náš friťáček nespí v pelíškách - což by nebyl takovej problém kdyby jako pelíšek nepoužíval záchod. Navíc na záchod chodí všude jinde jen ne tam kam má. Máme ho doma týden a jsou mu tři měsícě... Bohužel chovatelka nám prodala freťáka který má kožní parazity (které nám doslova zapřela i když jsme se jí přímo na to ptali!!) takže ještě do toho ho svědí kožíšek ( což už se znatelně lepší) ... máte prosím někdo nějaký tip jak zpříjemnit spaní v pelíšku a přimět fretku chodit na záchod i v kleci? ... když behá mimo klec tak vetsinou na záchod jde.. ale v kleci ani náhodou... Předem moc děkuji:) ;)
snb.jenik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2014, 16:18

Re: spí v záchodu

Příspěvekod majdamas » 11 zář 2014, 20:25

Zkuste změnit stelivo, nabídnout mu hodně pelíšků a hamáčků, aby si mohl vybrat... Jinak, místa, která použil místo záchodu je dobré vytřít octovou vodou, aby tam nechodil opakovaně.
majdamas
 
Příspěvky: 21
Registrován: 13 dub 2014, 22:17

Re: spí v záchodu

Příspěvekod snb.jenik » 11 zář 2014, 20:46

super díky moc!!!:) ta octová voda.. nebude mu třeba v pelíšku vadit?... jako jestli nebude z toho citit neprijemnej smrad a nebude tam chtit spat?... jinak misto zachodu pouziva zbytek klece tak to vypada - zitra po koupani. vytřít celou klec octovou vodou... krom zachodu...
snb.jenik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2014, 16:18

Re: spí v záchodu

Příspěvekod majdamas » 11 zář 2014, 21:17

No, do pelíšku bych octovou vodu nedávala. Ale do pelíšku si fretky obvykle "nenadělaj"...
Můj devítitýdenní freťáček chodí na záchod docela v pohodě, jen někdy to "hodí" vedle ;) , ale to se miminu stát může... Když to místo vytřeš octovou vodou, mělo by ztratit ten pach, podle kterého fretky poznají svůj záchod. Toho můžeš využít tak, že nějakej bobek dáš do záchoda, aby věděl, že tam je to správný místo. A když se strefí, nezapomeň ho pochválit :) ... Tak snad to zabere.
majdamas
 
Příspěvky: 21
Registrován: 13 dub 2014, 22:17

Re: spí v záchodu

Příspěvekod martina » 12 zář 2014, 21:55

jak často ho koupete? čím méně, tím pro něj lépe.
do pelíšku ocet určitě ne, ten prostě pokud ho znečistí vyměňte. ale jinak celou klec octovat (vodou s octem, ne čistým octem) ano + vzorový bobek + odměna za trefu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: spí v záchodu

Příspěvekod vojrou » 13 zář 2014, 12:55

Náš trumbera také někdy spí v záchodku. Když se jeho sestře chce na záchod, tak ho odstrčí, vykoná potřebu a jde pryč. Načež se kluk probudí, očuchá nový přírůstek, také vykoná potřebu a zase spí. :-) S tím ostatním už radili ostatní :-)
vojrou
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10 dub 2011, 20:55
Bydliště: Smíchov


Zpět na Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely, výcvik fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron