Kvokání fretky - co to vlastně znamená?

Pravidla fóra
Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely...

Kvokání fretky - co to vlastně znamená?

Příspěvekod Fredulda » 13 led 2011, 10:25

ahoj,můj fretáček si poslední dobou víc kvoká,nevíte coto znamená?A jak fretky vlastně vidí,nevíte to někdo?V kolika měsících se dá kastrovat?A jeto stou kastrací nějak těžký,máte někdo zkušenosti?díky za rady
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: Kvokání fretky - co to vlastně znamená?

Příspěvekod Johana » 13 led 2011, 10:48

Když fretka kvoká, je to většinou projev dobré nálady.

Fretka vidí (proti člověku) dost špatně, zrak je u ní ze všech čivú nejslabší. Je to logické, jelikož "vyvznikla" z tchoře, který je tzv. "soumračné zvíře" čiže zrakem se orientuje nejméně. Jestli fretka vidí barevně, černobíle, nebo rozernává jen některé barvy z celého spektra - to bych teké ráda věděla.

Samečka lze kastrovat po dosaží pohlavní dospělosti, čiže už i počas první řije. Já se ale přikláním kastrovat až po skončení první řije až po ní sameček zas nabere na váze. Kastraca zdravého samečka v tomto případě neni nijak chirurgicky náročná. Nutno si ale uvědomit, že každá narkoza a chirurgie nese s sebou rizoko, je to operaca jako každá jiná a netřeba ani takovýto zákrok podceňovat a volit skušeného veta co fretkám rozumí.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kvokání fretky - co to vlastně znamená?

Příspěvekod ŽoFiRo » 13 led 2011, 13:21

co znamená kvokání záleží především na tom, v jakém tonu fretka kvoká, kvoká jak fretka veselá, tak i fretka naštvaná, kvokají na sebe i dva říjní samci, kteří se ale při vzájemném střetu vážně pobijí, často kvokají i při námluvách a odchovu mládat... takže tam je potřeba rozlišovat výšku tonu kvokání.

co se týče zraku, pak vidí špatně a kdesi jsem četla, že vidí/vnímají jen červenou barvu, ostatní vidí pouze v odstínech šedé, ale co je na tom pravdy, netuším...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov


Zpět na Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely, výcvik fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron