Neobvyklé chování

Pravidla fóra
Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely...

Neobvyklé chování

Příspěvekod Adi » 01 čer 2011, 18:16

Mám problém s 2 roční samičkou. Začala se chovat jinak než dřív-vždycky byla kousavá, ale poslední dobou útočí bez důvodu. Například když si ji chce někdo pohladit,zaútočí; nebo byla v kleci a já jsem chtěla vyměnit vodu-přiběhla a kousla mě.
Dále začla více tahat ostatní fretky a jakoby střežila klec. Také začala kakat všude mimo záchody-ale jsou to jenom malinké bobky a loužičky-jakoby to dělala naschvál. A ještě se občas třese.
Může být nemocná nebo proč to dělá? :cry:
Adi
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2010, 10:25

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod martina » 01 čer 2011, 18:20

jak dlouho už je v říji?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod Adi » 01 čer 2011, 18:23

V říji byla v březnu, hormonálně jí byla ukončena. Teoreticky by mohla jít do říje znova, ale vulvu nateklou nemá...
A navíc se takhle v říji dřív nechovala :?
Naposledy upravil Adi dne 01 čer 2011, 18:28, celkově upraveno 1
Adi
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2010, 10:25

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod Aniii » 01 čer 2011, 18:26

Co třeba faleška ;-) ta by to vysvětlovala a březnová říje i tak nějak odpovídala
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod martina » 01 čer 2011, 18:27

právě porodila... :o)

ale případnou říji hlídejte, není to nic tak neobvyklého.

(aniii mě předběhla)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod Adi » 01 čer 2011, 18:30

Aha, máte pravdu, to kousání je úplně stejné, jako když měla minulý rok mláďata. To si zase užijeme... :roll:
Díky za pomoc
Adi
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2010, 10:25

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod Aniii » 01 čer 2011, 18:31

ze mě se stává přímo tryskomyš :D předbíhám kde to jen jde...jen když teda nemusím běžet
víceméně si myslím, že freťule se jen snaží okolí vychovávat, bojí se o své mláďata a proto je na některé ošklivá...bobky a močí dává najevo, že to je její území a ať i jí nikdo nepřeje...prostě mamina k pohledání...přeji pevné nervy ;)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod upirek » 26 zář 2011, 13:32

cestuje vám někdy freťule po kleci po zadu? muj snoopy zničeho nic začne chodit zadkem napřed dokola po kleci :twisted:
upirek
 
Příspěvky: 16
Registrován: 27 srp 2011, 18:46

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod Aniii » 26 zář 2011, 13:40

my couváme leda s hračkou http://www.youtube.com/watch?v=WcEmvxX2pvc
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod Johana » 26 zář 2011, 21:21

My couváme za taháme jak pitbul venku, když panička chce jít jinam jako "jeho veličenstvo freťák" :twisted:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod silva » 26 říj 2011, 19:34

Náš Sam v kleci couvá taky - pak většinou následuje její zevrubná přestavba (defenestrace domečku z patra do přízemí a pod.). Když je puštěný, couvá, aby nás vyzval ke hře. Myslím, že je to prostě výraz bujarého veselí :-)
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod pinina » 04 črc 2012, 12:08

Chci se podělit se zkušeností, která se mi stala. Bobo byl dlouhodobě nemocný, takže se mi těžce odhadovalo, zda se změna chování dá připsat nemoci nebo něčemu jinému. Takže co se u nás dělo: Malej přestal chodit na záchůdek, když byl puštěný z klece. Má záchod jenom v kleci, jinde v bytě ho nemáme, protože do klece chodí na 99%. No a najednou jsme měli pravidelně naděláno v chodbě za dveřma, občas u lednice a co hůř dokonce i v ložnici za postelí a nebo v obýváku. Tak jsem si říkala, že musím zatnout zuby, že prostě už je chudák zničenej z těch všech léků a krmení stříkačkou. Další příznak byl, že když jsem ho ukládala do klece do postýlky nebo ho tam dala a zavřela, tak okamžitě začal slinit, prskat. Pak dokonce začal i dávit - jenom ty sliny, ale někdy zabarvené lehce krví. Nabrala jsem to do stříkačky a vzala vetce na rozbor. Zjistila, že jsou to fakt jen sliny a epitelární buňky s krví, jak si při tom odíral to bolavé patro. A že pokud to dělá jen v kleci, což opravdu bylo jen v kleci, tak že mu tam musí něco vadit. Takže jsem vymyla celou klec, vyprala všechny pelechy a deku, kterou mám hozenou přes klec. No a bum - přestal prskat a začal zase chodit poctivě na záchůdek! Marně pátrám v paměti, co jsem mohla vyprat v něčem jiném (mám pořád stejný prostředky a ostatní deky, co má různě po bytě mu nevadily) nebo umýt jinak... Ale hlavní je, že se to tím fakt odstranilo a bylo po problémech.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod Johana » 04 črc 2012, 20:59

Snad to mohl být jen jednorázový psychický stres z "něčeho". Ale už sem za ta léty zaznamenala víc fretek alergikú. Těžko říct co mu to mohlo spúsobit. Možjná teď i vedra a výkyvy počasí.
No ale já vet nejsem.
Držim palce
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Neobvyklé chování

Příspěvekod pinina » 05 črc 2012, 09:08

Tohle bylo už před 4 týdny, takže s horkem to nemělo nic společného. Trvalo to několik dnů a opravdu pomohlo celej příbytek umýt a všechno vyprat.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň


Zpět na Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely, výcvik fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron