Hrabání všeho co hrabat jde.

Pravidla fóra
Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely...

Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod Ladin » 01 pro 2010, 04:17

Mám menší problém s půlročním freťákem, je hodnej, už vubec nekouše, nechá se hladit všechno, ale jakmile mu dám cokoli do záchodku (má dva nahoře a dole na které chodí sám) tak to totálně rozhází a rozhrabe všude i s hovínkama. Bez kočkolitu je to ale strašný zápach, nevím co dělat. :?
Uživatelský avatar
Ladin
 
Příspěvky: 27
Registrován: 01 pro 2010, 03:52

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod majda » 01 pro 2010, 08:21

Ladine, zkus změnit podestýlku, třeba mu vadí zrovna ten kočkolit, který mu tam sypeš - máš na výběr ze silikonového steliva, nebo zkusit Asan..a nebo mu tam dát jenom papírové podložky..
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod Erin » 01 pro 2010, 10:03

Mám dobrou zkušenost s papírovými podložkami. Sixtus hrabal a vyhazoval i Asan, který s úspěchem užívám u Čerta a Luciáše.Šuperka ale opravdu odmítá v záchodě cokoli. Pak zbývá jen několikrát za den vyklidit záchod a před něj dát "rohožku" z něčeho, co se dobře, zhruba obden, pere.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod nereida » 01 pro 2010, 10:48

můžete mi prosím vysvětlit, co přesně se myslí tou savou podložkou? Když tak hoďte odkaz na nějaký web...nějak pořád nevím o co jde :oops:
Bonnie a Ichi
Uživatelský avatar
nereida
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27 lis 2010, 18:51
Bydliště: Chomutov, České Budějovice

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod majda » 01 pro 2010, 11:55

Veru, to jsou podložky, které se používají na trénování štěňátek aby chodili čúrat na jedno místo - ale můžou se použít i normální miminkovský podložky...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod ŽoFiRo » 01 pro 2010, 12:36

hrabáníje u fretek vcelku normální, zvlášt v tomhle věku, kdy zkouší, co jim projde...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod Johana » 01 pro 2010, 14:32

nereido, já třeba po operacích používám do záchodku nastříhanou savou podložku pod ležící pacienty (dostat v lékárnách). Z 1 podložky vyjde pokrytí do 3 velkých kočičích záchodkú.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod martina » 01 pro 2010, 14:43

mě by spíš zajímalo, jak je přesvědčíte, že na to se chodí na záchod a nikoli pod to si hrát! savá podložka by mi maximálně vyhovovala. mně. nikoli klukům :o/
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod Johana » 01 pro 2010, 14:51

Martino, Vlňák to pochopil jaksi sám, ale jen v kleci (asi že podložka byla v záchodku a ten v jiném patře klece jako pelechy (jeho ložnice a houpačka/). Do záchodu volně v bytě si skutečně na tu podložku chodil lehnout :lol:
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod Ladin » 01 pro 2010, 16:04

Díky, zkusím ten papír, ale on je to takovej průzkumník, dokonce mi vlezl do odpadové trubky když jsem přidělával záchod a já pak slyšel šustit v codbě rouru, naštěstí jsem ho v průzkumu zarazil čistícím kusem v kotelně.... ale myslím si, že jakmile mu dám do záchodku papír nebo cokoli před záchodek, bude se snažit pod to vlést a nadhazovat pacičkama... :D ještě mě napadlo nějakou mřížku aby se aspon nemáčel v těch chcankách, ptže to pak smrdí nejvíc on sám :?
Uživatelský avatar
Ladin
 
Příspěvky: 27
Registrován: 01 pro 2010, 03:52

Re: Hrabání všeho co hrabat jde.

Příspěvekod Ladin » 28 led 2011, 14:11

Taxem to vyřešil mřížkou na cukroví. Dá se koupit cca za kilo. Vyřízne se do tvaru záchodu a funguje to. Pod to se může dát i kočkolit. Vyzkoušeno na super hraboni, nepovedlo se mu to zvednout, časem to vzdal a teď už žádný smradlavý zadek... Pokusim se sem dát foto :?
Uživatelský avatar
Ladin
 
Příspěvky: 27
Registrován: 01 pro 2010, 03:52


Zpět na Zlobení, zlozvyky, zvláštnosti, povely, výcvik fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron