Bude fretka kamarád s kočkou, se psem a jinými zvířaty?

Nejčastější dotazy začínajících i pokročilejších chovatelů.
Sestaveno z otázek a odpovědí z fretčí poradny Petry Nerandžičové.
Pravidla fóra
Sestaveno z otázek a odpovědí v poradně, kterou řadu let vedla dlouholetá zkušená chovatelka fretek, autorka několika publikací o nich a dnes již bývalá předsedkyně Klubu chovatelů a příznivců fretek - Petra Královcová (Nerandžičová)

Sekce Rady chovatelům Vám nenabízí odpověď? Váš dotaz tu nikam nezapadá? Zkuste se zeptat v Kafrání.

Bude fretka kamarád s kočkou, se psem a jinými zvířaty?

Příspěvekod martina » 08 lis 2009, 01:45

Sestaveno z otázek a odpovědí v poradně, kterou řadu let vedla dlouholetá zkušená chovatelka fretek, autorka několika publikací o nich a dnes již bývalá předsedkyně Klubu chovatelů a příznivců fretek - Petra Královcová (Nerandžičová)

Můžu k roční fretčí samičce pořídit zakrslého králíčka?
odpověď: Tak to raději nezkoušejte, pokud králíčka nechcete pořídit jako vítané zpestření fretího jídelníčku.

Mohla bych mít fretku když mám potkana? ................. Chci si koupit fretku, ale mám doma ještě dva potkany jak spolu budou vycházet?
odpověď: Pokud zajistíte, aby se nepotkali, tak ano, ale asi to bude chtít oddělení do dvou různých místností. Jinak z nich bude lehká fretčí svačinka. Šelmy s hlodavci nejsou kamarádi...

Mohu svou fretku zkamarádit s křečkem nebo je riziko že by mému křečkovi ublížila?
odpověď: Tak tohle rozhodně nezkoušejte, z křečka by byla chutná svačinka.

soužití, pes: Máme doma jezevčíka a koucourka a já bych si chtěla pořídit fretku. Zajímalo by mě nakolik je fretka snášenlivá?
odpověď: Určitě, když si zvykne odmalička, není problém soužití se psem ani s kočkou.

Máme fretku kluka ve věku asi 1,5 roku. Chceme si pořídit další zvírátko - pejska. Jak se na to máme připravit a hlavně jak fretce vysvětlit, že to malé štěňátko nebude k jídlu?
odpověď: Hlavně se připravte duševně. Rok a půl je docela dost na to, aby fretka mohla dělat potíže, zejména pokud to podivné zvíře ještě neviděla. Zkuste ho se štěňátkem nejprve seznámit a uvidíte, jak bude reagovat. Výhoda je, že samci jsou v tomhle věku už klidnější a mohl by si hledět svého - při troše štěstí mu bude štěně v podstatě lhostejné, ochutnávat by ho neměl:o) Spíš si na něj zasmradí ;o)

Máme 4letého freťáčka a uvažujeme o pořízení pejska rasy Hovawart. Bylo mi všemi, co osobně plemeno znají, potvrzeno, že pejsek je to velmi mírný, absolutně vhodný k malým dětem a prostě hodný. Myslíte, že je možné, že by se štěně v úzkém kontaktu s freťákem mohlo spřátelit?
odpověď: Pokud je freťák tolerantní k psům - což není pravidlem, chce to vyzkoušet - mělo by to jít, howíci jsou opravdu hodní a tolerantní.

Máme nové štěně, 6 týdnů, kříženec zlatý retrívr s novofundlandským psem. Kdybych si teď pořídila fretku, můžou si ublížit? Děkuji
odpověď: Se štěnětem by se sžít mohla, ale rozhodně je potřeba bedlivě dohlížet, vzhledem k velikosti může pes ublížit i neúmyslně.

Mám roční samičku fretky. Před týdnem jsme si pořídili štěně. Do té doby byla fretka hodná a čistotná, teď když jí vypustím z klece všude kadí. Se štěnětem si první dny hrála, honili se po bytě a očuchávali se. Teď když jí pustím a štěně leží, přiběhne a zákeřně ho kousne. Myslíte,že žárlí? Z klece jí pouštím stejně jako dřív.Co s tím kaděním? Dřív chodila jenom do svého záchodu, teď kadí na parapet, na koberec, prostě tam kde zrovna je...
odpověď: Asi značí svoje teritorium a štěně dost drsně provokuje. Bohužel se s tím moc dělat nedá, snad se časem sama uklidní. Zkuste jí pouštět z klece až potom, co se vykadí a dobře hlídat, abyste ji stihli přesadit na píseček. Většinou potřebuje vždy po probuzení a po jídle na záchod. Dejte jí čas :o)
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Zpět na Fretčí FAQ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron