Jak píchnout fretce injekci

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

Jak píchnout fretce injekci

Příspěvekod khelis » 01 říj 2011, 21:48

Hezký den,
můj freťák ve čtvrtek zvracel a byl apatický, tak jsem nelenila a jela na veterinu a ukázalo se, že má nález na plicích, dostal antibiotika a výrazně se zlepšil, problémem je (teda alespoň pro mě), že aby se nepřerušila kontinuita injekcí, jednu mu budu muset sama píchnout zítra. Jenže já to nikdy nedělala, tak bych ocenila, pokud by mi někdo mohl poskytnout instruktáž, kam fretku přesně píchnout, jak ji ukidnit apod.

děkuji moc za všechny odpovědi
khelis
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 říj 2011, 21:39

Re: Jak píchnout fretce injekci

Příspěvekod Johana » 01 říj 2011, 22:08

khelis píše:Hezký den,
můj freťák ve čtvrtek zvracel a byl apatický, tak jsem nelenila a jela na veterinu a ukázalo se, že má nález na plicích, dostal antibiotika a výrazně se zlepšil, problémem je (teda alespoň pro mě), že aby se nepřerušila kontinuita injekcí, jednu mu budu muset sama píchnout zítra. Jenže já to nikdy nedělala, tak bych ocenila, pokud by mi někdo mohl poskytnout instruktáž, kam fretku přesně píchnout, jak ji ukidnit apod.

děkuji moc za všechny odpovědi


Pokud ti vet dal injekci abys ji píchla doma, mněl tě to i naučit, ukázat ti to.
Po netu je myslím celkem nemožné instruovat laika, který fretce nikdy injekce nepodával, jak to odborně zrealizovat.

Osobně bych radila, aby fretce i zítra podal injekci vet.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Jak píchnout fretce injekci

Příspěvekod ŽoFiRo » 01 říj 2011, 22:30

pokud jsou inj. podkožní a jsi na fretku sama, pak je možný fretku chytit za kůži na zátylku a vyvěsit, tím se fretka i znehybní, inj. píchneš pod volnou kůži na zátylku.
případně fretku můžeš znehybnit chycením za kůži a tou samou rukou zbytek těla přimáčknout třeba ke stolu, druhou rukou píchneš pod volnou kůži v místě, kde fretku držíš..
žádný přesný místo na píchnutí není, ale měla bys vědět, jestli jí má dostat podkožně a nebo do svalu, někdy se dá vstříknout i do tlamky, bez píchání, ale to by ti měl říct veterinář.. každopádně počítej s tím, že jejich kůže je poměrně tuhá a je potřeba dát pozor, aby jehla neprojela i druhou stranou..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Jak píchnout fretce injekci

Příspěvekod marnelbar » 02 říj 2011, 09:28

uklidnit třeba podáním pasty,jestli ji má ráda a znehybnit tak jak psala Žofiro , jen dej opravdu dobrý pozor na to,že kůže je dost tvrdá,tak aby si nezajela jehlou hluboko,pokud si na to netroufneš,raději jeď k vetovi ...pokud ano,buďte na to dva...do svalu určitě né ,to by ti vet nenechal píchonout samotnou....pod kůži ano...já si na pomoc zavolala zdravotní sestřičku ;)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: Jak píchnout fretce injekci

Příspěvekod khelis » 02 říj 2011, 17:49

Moc všem děkuju za rady :-)
Nejdřív jsem ho zkusila vzít ještě rozespalýho, znahybnit ho a pichnout mu to, ale to se probrat docela rychle a furt se mrskal, tak jsem mu dala pastu a potom byl hodnej, nevšimal si vůbec ničeho a nechal si to píchnout, i když jsem ho držela jen za ten zátylek, kam jsem mu to píchala. Kůže byla opravdu tuhá, nevěděla jsem, jestli už jsem skrz nebo ne, tak jsem radši zajela ještě trošku hlouběji a píchla mu to.
Děkuju :-))
khelis
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 říj 2011, 21:39


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron