potřebuje přibrat

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

potřebuje přibrat

Příspěvekod wampera » 02 říj 2011, 12:35

Zdravím,
mám dotaz, co mám svému téměř dvouletému kastrovanému freťákovi přidáta k jídlu, aby trochu přibral? Je sice maličký, asi tak poloviční než stejně staří freťáci (proč to se mě neptejte mám ho z útulku) podle doktora je zdravý, zubní kámen nemá nijak strašný, žere, ale přesto je docela hubený a lehký. Krmíme Totaly ferret active a chutná mu.
Nevíte co mu ke krmení přidat aby nabral trochu váhu? Teď na zimu sem si myslela že by bylo fajn, kdyby trošku nabral.
Děkuju za radu
wampera
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2011, 15:41

Re: potřebuje přibrat

Příspěvekod Aniii » 02 říj 2011, 13:42

Před 2 lety jsem se tu ptala na totéž,jen mám holku a ne kluka. odpověď byla,že u dospělé fretky nemá smysl se jí snažit vykrmit,zbytečně by to šlo jen do tuků a víc škodilo než bylo k užitku. prostě se musíme smířit s tím,že hold máme zvěř malého vzrůstu. já si na tom teď stavím "pověst" jelikož už mám 2 fretky kapesní ;-)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: potřebuje přibrat

Příspěvekod martina » 03 říj 2011, 01:09

potvrzuji, co říká aniii, měla jsem stejný "problém" se svým klukem, také nalezencem. když měl v zimě kilo třicet, bylo to hodně, čím byl starší, tím přibíral méně. ve čtyřech letech už jeho zimní váha byla jen málo přes kilo, v létě i pouhých 900 gramů. prostě drobek. oproti velkánům byl ale mnohem pohyblivější a živější, jak velikostí, tak chováním odpovídal spíš samičce :o)

jestli tvůj freťák nemá žádný zdravotní problém a normálně žere (neodmítá potravu apod.). není třeba se znepokojovat.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: potřebuje přibrat

Příspěvekod wampera » 03 říj 2011, 09:18

mnohokrat děkuju za odpovědi. Uvidíme jestli se ňufák na zimu trošku zakulatí. Jeho váha má i své výhody, dobře se s ním cestuje, přepravka není tak těžká, i když ji vláčím docela dálku pěšky ;)
wampera
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2011, 15:41

Re: potřebuje přibrat

Příspěvekod Johana » 03 říj 2011, 19:17

Otec mého nebohého Vlňáka (Bobo) mněl i v zimně ani ne kilo. Jeho syn Vlňák mněl jako nekastrovaný v zimně přes 2 kg. Bobo přežil Vlňáka o asi púl roku!
Takže asi fakt nijak moc nezáleží, jak je fretka velká nebo macatá.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron