PO ÚRAZE - ZLOMENÁ NOŽKA

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

PO ÚRAZE - ZLOMENÁ NOŽKA

Příspěvekod martina » 08 pro 2010, 09:43

Zaslán uživatelem/kou: Erin
Datum: 2009-10-17, 22:30


Mám fretku po úrazu (zlomená nožka). Byla ošetřena, nožka je zhojená a plně funkční, není citlivá na dotek,v místě zlomeniny je při pečlivé prohlídce hmatný svalek.Prosím o radu, které potravní doplňky by byly vhodné v rekonvalescenci.


ODPOVĚĎ:

Kost je zivy organ, stejne jako kazdy jiny, podlehajici neustale remodelaci, v zavislosti na zatezi (silach a smerech, ve kterych na kost pusobi) se architektonika kosti neustale prestavuje. Kalus je fyziologicka odpoved na hojeni fraktur, zejmena tech, ktere nebyly osetreny implantatem.

Pokud je koncetina pohybliva, nebolestiva, ma zachovane krveni a adekvatni inervaci, nechala bych tomu volny prubeh. Potravni doplnek tezko zaridi odbourani nadbytecne kostni tkane (tyto pripravky existuji, ale jsou ve stadiu studii u koni, u fretek ani nahodou), predpokladam, ze se kalus casem bude zmensovat ci spise formovat podle zateze, ktera bude na koncetinu kladena.

(pozn.: Tento dotaz i odpověď jsou staženy z původního fóra)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků