Očkování

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

Očkování

Příspěvekod Babů » 16 bře 2012, 17:00

Dobrý den, dnes jsme byli na očkování a chci se jen zeptat zda to bylo zprávně. Byli jsme u doktora a ten nám naočkoval vakcínu Vanguard PLus/L EU a myslela jsem si že tam pujdeme ještě jednou za 3 týdny na přeočkování a pak doktor řikal že ne že až za rok. Tak se chci zeptat jestli to tak opravdu je? Předem děkuji
Babů
 
Příspěvky: 9
Registrován: 08 kvě 2011, 09:42

Re: Očkování

Příspěvekod Liška » 18 bře 2012, 17:08

Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Očkování

Příspěvekod kamculenka » 19 zář 2012, 11:24

Dobrý den,

mnozí mě znáte z ex-fora. Mnozí ne, nevadí.

Mám doma nyní ještě 3 fretinky. Je jim 5 a půl roku. Kastrovaní.
Mám doma k tomu ještě psa. Se psem se chystám samozřejmě na povinné očkování. Psa, byť je lovecký, nevyužívám k lovu a myslivosti, jen jako kamaráda, společníka.
U psa budu nechávat dělat koprologické vyšetření, u fretek dělat nebudu, ven nechodí, jsou jen doma. Se psem jsou ve styku minimálně, jen skrz mříže, SEMTAM spolu poběhají po bytě.
Psa samozřejmě nechám očkovat, ale vzhledem k pokročilému věku fretek, je nutné nechat očkovat i je, vzteklina plus kombinačka, nebo ne? Ven nechodí, se psem se nějak nebratříčkují...

Děkuji
kamculenka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 zář 2012, 11:20

Re: Očkování

Příspěvekod majda » 20 zář 2012, 03:22

Kamculenko, kolik jim je a kdy byly naposledy očkované? Psinku bych po pěti letech už neočkovala a u vztekliny je potřeba si zjistit účinnost použité vakcíny....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Očkování

Příspěvekod Johana » 20 zář 2012, 19:53

Pokud je fretúm přez 5 let, úplný souhlas s Majdou. Psinku bych už neočkovala vúbec a vzteklinu dle účinnosti posledního očkování.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Očkování

Příspěvekod renata.karafiat » 21 úno 2013, 23:33

Dobrý večer, mám doma 3letou holčičku, jelikož mě vet říkal když je sama a moc nechodíme ven tak není nutné očkovat proti vzteklině ani psince, chci jí ale pořídit samečka ať jí není smutno, mám ji teda naočkovat tak pozdě na obě?Nevím si rady. Děkuji za odpověď.
renata.karafiat
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 úno 2013, 23:29

Re: Očkování

Příspěvekod certik003 » 21 úno 2013, 23:56

Pokud je fretečka zdravá, tak ji nech okamžitě naočkovat a být tebou, tak si najdu jinýho veta. O tom, jak očkovat si můžeš přečíst tady: http://www.fretka.cz/doporucena-ockovani-fretek/
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Očkování

Příspěvekod ŽoFiRo » 22 úno 2013, 00:18

očkování proti vzteklině je ze zákona povinný a psinku můžeš domu donést i ty, k tomu nemusí chodit ven...
co se týče pořízení další fretky, pak hlavně zvažte, jestli máte možnost se fretkám věnovat odděleně, protože samice už nemusí jinou fretku příjmout, alespon ne hned a seznamování může trvat několik dní, týdnů, ale i měsíců a nebo se nemusí snést vůbec, tím spíš, pokud žila 3 roky sama, bez kontaktu s jinýma fretkama...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Očkování

Příspěvekod renata.karafiat » 22 úno 2013, 18:33

Doktora jsem změnila jdu k panu dortorovi Jeklovi do Brna. Tak snad to dobře vyjde,samozřejme ji nechci hned šupnout malého domů postupně se bude setkávat s jinýma fretkama z Brna.A pak uvidím jestli se snese s ostatníma. díky
renata.karafiat
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 úno 2013, 23:29

Re: Očkování

Příspěvekod Mishell » 08 črc 2013, 21:34

Dobrý večer,
v neděli si jedu pro svoji první fretku v životě. Nastudovala jsme spoustu knih a jiných materiálů o fretkách, jejich životě, zdraví, nemocech, výchově, atd. ale nikde neodpověděli na moji otázku.Všude píší že se má fretka dát očkovat již v 6 týdnu, poté v 9 a nakonec ve 12 týdnu života, ale moje Jessica při odběru bude mít už tři měsíce a naočkovaná není. Mohu ji dát naočkovat hned nebo mám počkat? Děkuji za odpověď ;)
Mishell
 
Příspěvky: 3
Registrován: 08 črc 2013, 20:46
Bydliště: Kučerov 26

Re: Očkování

Příspěvekod martina » 12 črc 2013, 12:47

starší zvíře se psinkou očkuje už "jen" dvakrát,a to ve stejných intervalech, jako třeba pes (takže vet poradí). před a po očkování má být zvíře v co největším klidu a pohodě, nesmí být nemocné ani jinak oslabené (krytí, březost, cestování atd.)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron