ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod Korky » 08 pro 2010, 22:04

Zaslán uživatelem/kou: werunci
Datum: 2009-11-09, 22:10


Dobrý den, chtěla bych znát váš názor.

Mám rok a 4 měsíce starého samečka. Je kastrovaný. Do minulého týdne byl bláznivý, rád si hrál, dožadoval se naší spolupráce, žádná kytka mu neunikla. bylo to takové naše kvítko. Ale již týden je takový líný,většinu dne prospí a celkově se nezajímá o nic. Párkrát se roběhne a jde spát - buď do klece, nebo k do naší blízkosti. Ale žere normálně, pamlsky si hledá, pije..

Nevíme, zda je to věkěm, a už není v pubertě, nebo je s ním něco v nepořádku. :(
Díky za odpověď..


ODPOVĚĎ:

Fretky obecne s pribyvajicim podzimem/zimou zacinaji byti spavejsi, linejsi, vetsinou o to vice zerou. Je to fyziologicky jev souvisejici se zkracovanim svetelneho dne.

Pokud se jinak chova normalne, da se usuzovat, ze se opravdu jedna o toto sezonni snizeni aktivity. Nicmene pro potvrzeni/vylouceni je vhodne nechat fretaka vysetrit u veterinare, podle popisu opravdu nejde diagnostikovat, lze se jen domyslet.

(pozn.: Tento dotaz i odpověď jsou staženy z původního fóra)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod envinena » 23 bře 2014, 20:18

Zdravím všechny dobré fretkaře,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti: dnes je to již třetí den, co mi přestala freťana žrát. Nevezme si do pusy nic jiného než Gimpet pastu. Je apatická a malátná, skoro pořád spí, budí se jen na záchod. Včera, když jsem si toho všimla, tak měla malinkaté bobky obalené v jakémsi hlenu. Nyní když ji mám pořád na očích, tak ji nutím pít a má už bobky celkem normálně vypadající, ale samozřejmě hodně malinkaté asi centimetrové. Ráno, jsem byli na pohotovosti, ale jen v ordinaci v místě bydliště, kde veterinář nemá dostatečnou diagnostiku, takže ji vyšetřoval poslechem, pohmatem atd. Dostala antibiotika, injekci na horečku (měla 39,1) a pastu Bezo-Pet. Domluvili jsme se, že jestli do zítra nezačne žrát, tak ji vezmu na kliniku na sono a RTG. Chtěla jsem se s vámi poradit, jestli s tímto zdravotním stavem, nemáte zkušenosti a nevíte co by se z toho mohlo vyklubat. A ještě jestli nemáte nějakou radu, jak do ni dostat nějaké jídlo. Dala jsem ji misku hned k pelíšku s granulkama, bonbonkama a okurkou (tyto věci má nejraději) ale ani se toho nedotkla. Dneska jsem ji dala syrové kuřecí maso, které jindy sežere taky hned ale snědla jen jeden malinkatý kousek a pak se odtáhla a usnula. Taky jsem ji zkoušela to maso namlet a smíchat s gimpetkou tak to lízala, ale snědla jen minimum.
Děkuji za každý příspěvek

(Jo a Nessie má šest let)

"Ta teplota byla 40, špatně jsem se na ten teploměr podívala. Zpětně jsem si vyžádala zpravu a bylo tam 40."
Naposledy upravil envinena dne 26 bře 2014, 11:08, celkově upraveno 1
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod certik003 » 23 bře 2014, 23:30

Doporučuju jít rovnou k jinému vetovi. 39,1°není pro fretku teplota. http://www.fretka.cz/neco-malo-z-fretci-biologie/ Taky máme v místě bydliště veta, co na všechno dává atb a "diagnózu" určuje poslechem a pohmatem. A proto tam chodíme jenom očkovat.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod envinena » 23 bře 2014, 23:42

Nikde jinde by me v nedeli rano nevzali. Zitra ficim na kliniku, kde lze udelat poradnou diagnostiku. Veterinar je to skvely, ikdyz je pravda, ze fretky nejsou jeho hlavni branze.
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod majda » 25 bře 2014, 21:48

Jak jste dopadli?
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod envinena » 26 bře 2014, 11:06

Vubec to neni dobre.
Byla jsem odkazana na kliniku, kde se ale (podle meho) ve fretkach vubec nevyznali, a po diagnostice na sonu mi bylo oznameno, ze ma nejakou bulku pravdepodobne nador, ale ze je moc slaba na operaci, takze az bude silnejsi tak se mam prijit objednat. Coz mi prislo teda jako absolutni nesmysl, tak jsem si vyzadala zpravu s vysledky a jela k do vetcentra do Přibora. Vsechno jsem jim rekla a pozadala znovo o vysetresni sonem. Tam zjistili, ze peristaltika funguje normalne, ale dalsi organy nevypadaji moc dobre. Ledviny, nevypadaji jak maji, na jatrech jsou nejake nalezy, plus jeste nejaka masa v prostoru, pobliz sleziny nejspis. Odebrali ji krev a udelali vsechny mozne vysetreni, glukozu mela 6,49, i ostatni hodnoty vysly v normalu. Prislo mi ze se tomu sami divi, zduraznovala mi ze dokonce cervene krvinky jsou v poradku (nevim proc). No a z toho vysledku lze podle nic usoudit ze ma Nessinka jakesi nadorove bujeni, ale sami nevi kde a v jakem rozsahu. Já osobne si myslim, ze ji to zacalo tlacit asi nekde na zaludek nebo jicen, protze mi prijde ze ma chut jist, ale boli ji prijimat potravu. Podavala jsem ji rozmixovane syrove maso, syrove maso se zloutkem. To mi ted uz zacla odmitat, tak ji davam kasi z granuli, ale ani to moc uz nechce. Sama uz si nevezme ani vodu. Davam ji pit ze strikacky, jidlo z prstu. Vcera dostala infuzi s aminokyselinami, vitaminem C, neco na zavodneni (Amyláza, infusio natrii chlorati, duphalyte) a injekci s antibiotiky a neco proti horecce (acidum ascorbicum biotika, baytril, tolfedine) teplotu mela v nedeli 40 v pondělí 38,6 a vcera zase 40,1. Dnes jdeme na dalsi infuzi, uz ted se toho desim, protoze si Nessie nechce nechat tu kanylu na pokoji a vcera si hryzala i do te hadicky. Nechali nam kanylu v tlapicce, ale Ness si porad sundavala ten obvaz co na tom mela, tak jsem jsem ji to radsi vecer sundala. Mela jsem strach, at si to v noci kdy ji nebudu mit na ocich nevytahne.
Jako dalsi postup mi je navrhovana behem dvou dnu udelat probatorni laparotomii, kde by ji otevreli dutinu brisni a podivali se kde je problem, pripadne odebrali vzorky na histologii. Já nevím co mám dělat jsem uplně zoufalá. Mám strach ji na tu operaci dávat, protože je uplně slabounka a nechápu proč ji chtěji otevřít jen aby se podívali, a nemuzou to hned odstranit. Neumim si představit, že k těm bolestem co má ted se pridaji jeste bolesti pooperacni z rozrezaneho briska. Mám strach, že mi tu operaci nepřežije, ale zaroveň když ji nechám jen tak tak mi umře hlady a na dehydrataci. Sice ji krmím, ale přijde mi, že vždy když olizne kousek jídla tak se bolestive stáhne. Kadí a čura snad co 20 minut. Nici me se na ni divat jak trpi, a fakt nevím co mám dělat.

Nesetkali jste se někdo s tímhle stavem?
Naposledy upravil envinena dne 26 bře 2014, 14:36, celkově upraveno 1
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod envinena » 26 bře 2014, 13:08

Cekam dnes az do tri, protoze mi rekli ze mam prijit az odpoledne. Je to hrozne cekani, Nessinka uz nechce maso ani kaši z granuli. Jen lezi a trepe se. Prosim nemate radu, cim bych ji mohla jeste prikrmit. Dala jsem ji liznout jogurtu, ten chtela, ale nechci ji ho davat, kvuli prujmu, ktery by ji jeste vice dehydroval. Utvrzuji se v tom ze asi budu muset podstoupit risk, te operace. Nemuzu se na ni divat jak trpi.
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod martina » 26 bře 2014, 13:16

setkali, bohužel to dopadlo tak, že fretka musela být uspána. nádor vyrostl "z ničeho nic" během dvou měsíců. fretka v době, kdy jsem zjistila, že je něco špatně, začala přijímat potravu v malých dávkách a ve stejně malých dávkách vylučovala a začala být unavenější a spavější. hrozně rychle se to zhoršovalo, stále menší dávky jídla a stolice, stále větší únava... takže když jsme cca za týden jeli na veterinu, nádor už vyplňoval celou břišní dutinu, utlačoval všechno kolem - srdce, plíce, žaludek, střeva... byl to pro mě šok, protože dva měsíce před tím jsme byli na preventivce vč. sona a v břiše nic nebylo. pozitivní na tom je to, že fretce nic nebylo, byla v pořádku a zdravá a pak najednou relativně rychle konec, takže se dlouho netrápila.

jestli pro ni chceš udělat absolutní maximum, můžeš zkusit ještě veterinární kliniku v brně - dr. jekl nebo dr. hauptmann, tlf pro objednání 541 562 382 (nevím, jestli je stále aktuální).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod envinena » 26 bře 2014, 13:28

Děkuji moc za odpověď,
právě že minulý čtvrtek byla ještě úplně v pohodě, skákala na postel, hryzala mě, chtěla si hrát, a v pátek už celý den spala a ani nevylezla z klece.
Nad tím Brnem jsem přemýšlela, uvidím co mi dneska řeknou, včera ji brali tu krev a ty výsledky mi říkali jen ve zkratce do telefonu, tak uvidím. Když se povede ta laparotomie, tak na operaci bych ji tam i vzala. Já nevím jestli to není sobecké, ale trochu mi vadí ta hospitalizace. Nessie je na mě celkem vázaná a když jsem třeba odjela na více dní z domu, tak nežrala. Nechci ji způsobovat stresy ještě tím, že by byla beze mně.
Už bohužel nevidím jiné východisko než ta laparotomie, ikdyž je to kruté, vidím že se sama doma nezlepší...
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod ŽoFiRo » 26 bře 2014, 15:17

pokud už uvažuješ o laparo i Brně, pak bych si zavolala rovnou do Brna a domluvila se s nima přímo tam, nemá smysl do ní řezat 2x ;)
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod majda » 27 bře 2014, 09:49

No taky bych jela rovnou do Brna.....a co nejdřív...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod envinena » 27 bře 2014, 22:03

Takže dnes jsme byli objednání na operaci, ale Nessie se od včerejška začala hodně zlepšovat. Skáče po posteli, dokonce chtěla sama i do klece kde od soboty nebyla. Sama pije a papá Hill a/d. Rozhodla jsem se dneska operaci zrušit, šli jsme jen na kontrolu, dostali jsme ATB (Baytril, Catosal) dale bere tabletky na podporu střevní mikroflory (Protexin Synbiotic), teplotu neměla (38,5). Vím, že to může být zlepšení stavu jen díky lékům, ale když je zeslábla tak chci aby nabrala alespoň trochu síly pro případnou narkozu. Včera byla znovu na sonu i na RTG, je viditelná zvětšená slezina a jakási nejasná masa. Zaráží mě, že co doktor to názor. Ještě jsme dostali Heřmánkový čaj (?) na podporu zažívání. Ptala jsem se jestli mám podávat Glukopur do vody, ale bylo mi řečeno, že pokud nemá stolici uplně tvrdou tak radši ne.

Co mě však právě teď zarazilo, naštvalo, rozbrečelo....!! Bohužel jsem se až teď dočetla, že je pro fretky toxický Baytril!!! http://www.fretka.cz/leky-pro-fretku-nevhodne/
Máte někdo s tímto zkušenost? Byl ji aplikován třikrát, myslíte, že se může nekroza projevit už teď? Nechápu, že když za její péči dávám tolik pěnez, že si to nemůžou ohlídat, přitom tam kde chodím, chodí celkem dost fretek. Ach jo...
Hned zítra kdy jdem na další injekci ji ukážu vše co jsem našla na internetu a řeknu ať ji dá něco jiného. První den, kdy jsme byli na pohotovosti ji byl aplikován Marbox. Ten by měl být v pohodě?

Já už nemůžu, když konečně nějaké pozitivum, tak přijde tohle..
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod majda » 28 bře 2014, 09:44

No jak to tak sleduju a čtu, pokud má fretka nález v bříšku a zvětšenou slezinu, jela bych buď do Prahy nebo Brna.....veterina u Vás ve mě nebudí moc důvěru :-(
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod martina » 31 bře 2014, 10:37

envinena,

hlavně si nedělej zbytečný iluze a naděje, že se to obrací k lepšímu. neobrací. stav tvojí fretky je víc než vážný a operace je jediná šance, která by jí teoreticky ještě mohla zachránit život. čím déle budeš otálet, tím se ta šance, která je už tak malá, dál zmenšuje. nemá cenu čekat na zázrak u vás na veterině (nebo doma).
další možnost je se na operaci vykašlat a udělat všechno pro to, aby fretka měla hezký zbytek života a až přijde čas (velmi brzy), včas ji uspat, aby neměla bolesti a netrpěla.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod envinena » 31 bře 2014, 13:17

V patek dostala Nissinka injekcne Catosal na traveni a jako antibiotika Noroclav, v sobotu jsme jiz dostali tablety Clavaseptin. Jinak denně podávám probiotika Protexin. Žere a/d, zeleninu, ovoce. Bříško již není tvrdé, slezina se zmenšila. Ness je vitální, lítá po baráku, prohání kamaráda Monťase, i našeho pesana.

Ohledně Baytrilu mi bylo řečeno, že ho zatím podávali všem fretkám a neměly žádnou reakci, odkázala jsem se na MVDr. Jekla. Říkali, že jsou s ním v kontaktu, chodí na jeho semináře, ale vůbec se o tom nezmiňoval (prý). Vzali si ode mně všechny info co jsem našla na netu a na mé přání podali jiné ATB. Mě nezbývá než doufat, že se u nás nekroza neprojeví. Měli jste s tím problémy i někdo jiný než Žofiro? Nebo vám to asi spíš nikdo neordinoval, že.... :-/

Martino,
souhlasím s tím co píšeš... Zaráží a odrazuje mě, že ne všichni lékaři, mi potvrdili ten nález. Když jsem byla potřetí na sono, tak doktorka nic nenašla. Vím, že to může vypovídat o kvalitě veteriny, ale když nemám jistotu nechci ji nechat řezat. Momentálně nevypadá, že by ji něco bolelo, tak nechci operaci riskovat. Jsem si téměř jistá, že kdybych ji dala v ten čtvrtek na operaci, tak by to nedopadlo dobře, ikdyž jsme byli dva dny po sobě na infuzi, byla hrozně slabá... Je pro mě důležité aby netrpěla, snažila jsem se do ni dostat co nejvíce jídla a vody, aby nemusela znova na kapačky, měla už obě přední nožičky uplně modré.

Vím, že nejlepší pro ni by bylo Brno a kdyby to bylo nutné jela bych tam, ale přiznám se, že v této chvíli mě již omezují i finance... Ještě studují, bohužel nyní bez brigády a za ten poslední týden, jsem za Ness dala všechny peníze našetřené na dovču. Tím samozřejmě nechci říct, že něčeho lituju, to v žádném případě, jsem schopná si kvůli ni popujčovat všude možně...

Nejhorší je, že si nejsem jistá jestli dělám správně... ale když vidím, že je teď štastná, nechci riskovat rychlejší konec tou operaci...
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod PxNxDx » 31 bře 2014, 13:43

nevím odkud jseš, ale nečekala bych... mám podobné zkušenosti. Špatný stav fretky, místní veterina, zlepšení x zhoršení x zlepšení.. člověk pořád doufá, že to není tak vážné, aby musel "až" do Brna/do Prahy a že už se vlastně lepší, tak proč.. ale musím říct, že po zkušenostech nečekám na nic... na místní veteriny nejezdím už vůbec.
Na vybavenou kliniku se zkušenostmi do HK ano. Zde pan doktor konzultuje s MVDr. Chylíkovou a v případě, že neví, nemá problém odkázat nás tam.

Pokud je to veterina, kde nevědí, kolik jaká je normální telota fretky a netuší, které léky se jí smí a nesmí podávat, je jedno, jestli je to "vesnický doktor" nebo městská klinika. Prostě odtamtud pryč...
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod ŽoFiRo » 31 bře 2014, 16:33

baytril/enroxyl má toto i v příbaláku a dělá to u všech zvířat, ne jen u fretek...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod Zuzi » 01 kvě 2014, 10:32

Ahojky....

abych zbytecne nezakladala nove vlakno, tak svuj dotaz pridam sem, protoze tema odpovida...

Mam cca 5leteho fretaka a posledni 3 tydny s nim mam problemy. Zacalo to tim, ze se mu za uchem udelala boule plna hnisu (pravdepodobne od svrabu, protoze se mi nepodarilo ho advocate ani po druhe aplikaci odstranit a pak rovnou boule, advocate sem uz znova nedala) a dostal tedy ant. Po dvou dnech zacala boule ustupovat, ale asi po tydnu mu opet zacala boule rust a behem jedineho odpoledne mi uplne odpadl. Byl apaticky a uplne mimo....tak sem okamzite letela do Prahy na veterinu, kde dostal kapacku a zacal zase reagovat normalne. Duvod apatie nezjistili. Po par dnech mu z ucha zacal vytekat hnis a boule mizela.....stale je na ant....z ucha vyteka zbytecek hnisu a castecne krev. Od vcerejska nechce bastit a pit....je unaveny, slaby, hubeny, stale spi a obcas pada na zadni nozicky....snazim se do nej dostavat jidlo a vodu, ale nema zajem...ke vsemu si jen se zajmem cichne a dal nic. Apaticky zatim neni, takze kapacku odkladam....ovsem pokud bude takle pokracovat, budu muset jet opet do Prahy.

Otazky na zkusene....postupoval muj vet spravne, ze nasadil ant a nechava hnis vytekat, nyni uz s krvi? Co s tim? Jak do fretaka dostanu neco k jidlu, co ho postavi na nozky?.... Nebo mam jet hned na kapacku? ...komplikace v souvislosti s vekem si nechci pripustit...v peti letech by snad mel mit sily na zvladnuti nemoci =(

Diky za jakoukoliv radu ;)
Zuzi
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 kvě 2014, 10:01

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod ŽoFiRo » 01 kvě 2014, 16:24

v 5ti letech už je fretka "dost stará" na to, aby tam byly i vážnější zdravotní problémy, krom problémů s ušima a být tebou, tak se sbalím a jedu někam, kde fretkám rozumí...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod Zuzi » 01 kvě 2014, 20:58

Pokud pojedu, tak na Stodulky, jako byl minule...tam snad budou vedet....v seznamu vetu je mate. Zatim se snazim dostat do nej dostatek jidla a vody. Pokud se zhorsi, jedu hned....ale ted zobe od Gourmetu konzervu....dam mu pak jeste pastu a uvidim. Akorat jak ho tak pozoruju....divne kouse.... tak jestli nema neco spatne v zubech.... :(
Zuzi
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 kvě 2014, 10:01

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod ŽoFiRo » 01 kvě 2014, 23:52

pokud by tě bolelo ucho, což při hnisání a krvácení tě asi bolet bude, taky bys nekousala zrovna s nadšením a neměla na nic náladu... no a pokud už i špatně chodí na zadní nohy, neudrží rovnováhu a padá, už to samo o sobě je zhoršující se stav, který by se měl řešit na veterině a ne po netu...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod Aniii » 02 kvě 2014, 08:07

Na těch Stodůlkách (předpokládám, že myslíš Vetcentrum) jdi nejlépe k MVDr.Lence Vítězníkové.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod martina » 03 kvě 2014, 14:54

ta ztráta rovnováhy a padání může souviset s nemocí (inzulinom, častý v tomto věku) nebo s narušením rovnováhy v uchu v souvislosti s tou boulí. ve stodůlkách by mu měli pomoci, s fretkou se snaž mířit vždy za dr. vítězníkovou, jak píše aniii. nejsou tam víkendové příplatky, jestli se nepletu, takže není důvod čekat, pokud vítězníková slouží, vyrazila bych.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod Zuzi » 04 kvě 2014, 16:21

Tak bohuzel nador na jatrech =( Snazim se ho rozkrmit, aby mel jeste par dni zivota....trosku basti kapsicku od gourmetu....bohuzel, jak do nej s chuti dostat granule a vodu , to sem jeste nezjistila =( pokousim se strikackou s pridanou vitaminovou pastou, ale nechce. Za chvili jedeme znova na kapacku...tak uvidim.
Zuzi
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 kvě 2014, 10:01

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod martina » 05 kvě 2014, 21:38

tak to je mi líto. hlavně tebe, fretka si konečnost bytí neuvědomuje, takže ji to netrápí. u zvířete jde jen o jedno - aby zbytečně nemělo bolesti a netrpělo. držím palce vám oběma, ať to zvládnete.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ÚNAVA, LENOST, APATIE (?)

Příspěvekod Zuzi » 05 kvě 2014, 23:02

Neda se nic delat....bez nej uz to ale nebude ono...je to muj medvidek ='( ...holky nejsou mazlivky, jako on. Lecit nebudu....nemyslim si, ze bych mu tim nejak prospela =( trpel by asi behem lecby a nakonec bych ziskala jen par mesicu navic. To mu radsi zprijemnim zbytek zivota a necham ho odejit driv, nez se bude uplne trapit....bojim se i toho, ze bych se zbavila jednoho nadoru a za chvili by stejne byl nekde dalsi =( Aktualne basti (i kdyz jen vyber), beha a ma zajem....prijde se uz i sam pomazlit, tak ho snad zivot zatim bavi =)
Zuzi
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 kvě 2014, 10:01


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron