MODRÁNÍ KŮŽE

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

MODRÁNÍ KŮŽE

Příspěvekod Korky » 08 pro 2010, 23:00

Zaslán uživatelem/kou: Leny
Datum: 2010-05-10, 17:40


Je to týden, co jsem zjistila, že mojí fretulce promodrává kůže na bříšku, v oblasti struků. Mám ji doma 3 měsíce a už od začátku měla holejší bříško s náznakem růstu tmavých chloupků. Nyní jsem zjistila, že i bříška u zadních tlapek promodrávají.
Momentálně nyní fretulku vyčesávám, mění srst. Tento týden chci s ní na kastraci.
Nevíte, čím by to promodrávání bylo? Zezina všechno sní, jí několikrát denně, strašně ráda si hraje, je to prostě správná aktivní fretka i doted.
Je jí zhruba rok, měla již svou první říji, kterou jsme ukončily kastrovaným samcem. Nemůže to být nějaká hormonální porucha, tot otazka pro Lee?. Veterináře mám zajištěného tento týden, nicméně bych se nejdříve informovala od chovatelů.

Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo
Datum: 2010-05-10, 17:56

pokud je tchořovitá, tak je modrá kvůli rostoucí srsti, nic víc v tom není. pokud by olysala a nezarůstala, tak pak by mohlo jít o hormonální poruchu, ale pokud přesrstuje, roste jí srst a modrá, tak ta modrá kuže jsou prosvítající tmavé chlupy.

Zaslán uživatelem/kou: Leny
Datum: 2010-05-10, 18:07

Zezinka je zbarvením tchoř. Holé má pouze bříško, v kterém prosvítá nová srst. Nevíš,prosím, Žofiro, jak dlouho to přesrsťování potrvá? Může jít na kastraci, nebo je lépe počkat? Není to moje první fretka, ale i tak mám o ní strach. Díky

Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo
Datum: 2010-05-10, 18:13

přesrstování jak u které, ale srst roste dost rychle a často přesrstí během měsíce, tedy u některých se dá srst "oškubat" během jednoho dne. přesrstování kastraci v ničem nebrání.


ODPOVĚĎ:
Zaslán uživatelem/kou: Lee
Datum: 2010-05-12, 21:12

Modrání kůže je normální u tchřovitých fretek, kdy tmavé chlupy prosvítají kůží. Pokud fretka přesrsťuje, což je v tuhle dobu poměrně běžné, jedná se o normální stav.

Pokud byla vylínalá z jiného důvodu, než výměna srsti, o problém se může jednat. Takže doporučuji zaměřit se na příčinu růstu nové srsti (po línání - OK, nelínala, např. byla úplně holá - může se jednat o problém).

(pozn.: Tento dotaz i odpověď jsou staženy z původního fóra)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Re: MODRÁNÍ KŮŽE

Příspěvekod Fredulda » 29 kvě 2011, 14:27

Jak tady čtu tak modrání kůže u tchořovitých freteček je normální?Můj freták má skoro po celém tělíčku takovou namodralou kůži a má to i u oušek sem si dneska všimla,jeto teda normální?Děkuju za odpověd
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: MODRÁNÍ KŮŽE

Příspěvekod Johana » 29 kvě 2011, 16:02

Pokud přesrsťuje, co se dá v tomto ročnim období předpokládat, tak to normální je.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků