Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod WereNee » 26 lis 2012, 12:36

Včera večer naší fretce Barušce (5 let, kastrovaná) zrudly (opravdu sytě červená) okolí očiček, kůže u hmatových fousků, čumáček a všechna bříška tlapek. Zadeček ne, dásně byly také v pořádku. Nebylo patrné, že by jí něco bolelo nebo jí nebylo dobře - jedla, pila, při polochtání obvyklá hrací reakce. Asi po půl hodině to zmizelo a od té doby vše v pořádku. Mě to ale stále vrtá hlavou, o co mohlo jít. Den předtím jsem je koupala a pak podala každé polovinu pipety proti blechám, ale v místě podání nebyla žádná reakce. Také ten večer dostaly kousek okurky. Druhá fretka ale žádnou takovou reakci neměla. Pak je tu možnost vnitřní příčiny - Baruška má inzunolin a trochu náběh na potíže s nadledvinkami (dle krevních testů cca měsíc starých) a bere 2x denně prednisol. Mě osobně to ale přijde spíše jako alergická reakce. Nikde jsem nenašla záznam o něčem podobném. Nechci plašit, ale zároveň ani podcenit tento úkaz. Děkuji za reakci.
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod Johana » 27 lis 2012, 20:32

Já nejsem vet, ale u Barušky s ohledem na inzulinom bych to typovala na alergickou reakci na "něco"...šampon, okurka, pipeta proti blechám (neznám název přípravku)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod WereNee » 27 lis 2012, 20:37

Děkuji za odpověď. Od toho incidentu je pod drobnohledem a reakce už se neopakovala. Dnes si vyžebraly kousek okurky. Byla to ta samá, kterou jsem jim dávala ten den. A vůbec nic se nestalo. Pořád nemohu přijít na to, co se krátce před zrudnutím událo jinak, že to mělo za následek alergickou reakci (nejspíš).
Hlavně jsem ale ráda, že Baruška je v pořádku a že se to už neopakuje. ťuk ťuk ťuk.
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod Johana » 27 lis 2012, 20:42

Tož bych typovala na šampon ale snad spíš na tu "pipetu". Co to bylo, jaký název, značka, množství?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod WereNee » 27 lis 2012, 20:58

Jednalo se o pipetu FRONTLINE COMBO SPOT-ON CAT SOL 1X0,5ML - odměřeno na 2 poloviny a každá fretka tak dostala 0,25 ml. Je tedy pravda, že Baruška váží max 600 g. Výrobce uvádí, že může dojít k alergické reakci v místě aplikace - tj. mezi lopatkami. Tam ale měla kůži bez reakce. Leda, že by slízala Terezce něco z té její.
Šamponem to podle mě nebude, protože používáme stejnou lahvičku už asi dva roky a ještě neexpiroval.
Děkuji, že se také snažíš přijít na to, čím by to mohlo být, že tu Baruša chodila s červeným nosem jak vánoční sob ;)
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod Johana » 28 lis 2012, 19:49

Frontline COMBO pro fretky vhodný NENÍ. Takže to asi bude ten dúvod.
Pokud podáváš Frontline, tak klasický, Frontline pro koťata, ale nikdy NE Frontline COMBO.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod WereNee » 28 lis 2012, 19:52

Aha, to jsem vůbec netušila. Děkuji za upozornění. Příště si dám větší pozor.
Koukám, že se to řešilo hned ve vláknu pod tímto. Chjo, já jsem případ...
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22

Re: Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod Johana » 28 lis 2012, 20:04

Hlavně že se ví dúvod problému, který Baruška měla a že Barušce nic neni :D
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zrudnutí kůže okolo očí, čumáku a polštářků tlapek

Příspěvekod WereNee » 28 lis 2012, 20:08

Právě, o to víc jsem si oddechla, když jde o moje pochybení.
Uživatelský avatar
WereNee
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10 pro 2010, 21:22


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků