OČKOVÁNÍ MLÁĎAT - JEN NĚKTERÝCH?

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

OČKOVÁNÍ MLÁĎAT - JEN NĚKTERÝCH?

Příspěvekod Korky » 09 pro 2010, 15:22

Zaslán uživatelem/kou: Žabka
Datum: 2010-06-29, 12:50


Mám dotaz ohledně očkování. Mám mláďata od své samice, která chci nechat očkovat proti psince, a u nich je jedno mládě cizí, na odchování, jeho majitelka ho ale očkovat nechce nechat.
Může neočkované mládě nějak ohrozit ta moje, nebo naopak nemůže se stát něco jemu?
Já bych je nejraděj naočkovala všechna najednou, ale přeci jen není moje, takže pokud k tomu není opodstatněný zdravotní důvod, tak bych asi měla nechat rozhodnutí na majitelce.


ODPOVĚĎ:

nenavakcinovane frete by nemelo nakazit ta vakcinovana, zejmena, pokud neni nosicem. Stejne tak vakcinovana fretata by nemela nakazit to nenavakcinovane (nepouzivaji se zive vakciny). S prvni vakcinaci je to obecne slozite, doporuceni je vakcinovat ta mladata, ktera jsou od nevakcinovanych matek (nebo z prostredi, kde nakaza hrozi - utulky, osirela mladata, velkochovy...) drive - nemaji od matky zadnou imunitu, nebo jen velmi slabou. Naopak mladata od provakcinovanych matek se mohou vakcinovat podle pozdejsiho data schematu.

(pozn.: Tento dotaz i odpověď jsou staženy z původního fóra)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků