ÚMRTÍ - ŘÍJE??

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

ÚMRTÍ - ŘÍJE??

Příspěvekod Korky » 09 pro 2010, 15:38

Zaslán uživatelem/kou: sllus
Datum: 2010-08-27, 11:46


dobrý den,
ve čtvrtek nám zemřela čtřnáctiměsíční fretka. Nebyla jsem u toho, byla od neděle u mých rodičů. Podle pitvy zemřela na přetrvávající říji ale ještě v nedeli večer neměla žádné příznaky/otok vulvy, ztátu srsti, výtok/. Byla hravá a žrala normálně. Ve čtvrtek ráno ještě udělala bobek a večer si šla lehnout a zemřela. Na pitvě měla prázdná střeva i žaludek a nateklou vulvu.

Nechápu to! Jak tedy poznám, že je fretka v říji?! Před dvěma měsící jsem s ní byla u veta a ten ještě o říji nic neříkal. Ještě bych se chtěla zeptat jestli ni můžete doporučit nějakého veterináře v Havlíčkově Brodě. Děkuji.

ODPOVĚĎ:

Fretečky je mi moc líto, neviděla jsem ani fretičku ani pitevní protokol. Nicméně říje u samiček bývá velmi typická, spekulovat nad tím, co se stalo je, opravdu nejde. Jaký další nález tam byl uváděn (kromě prázdného zažívacího traktu)?

Nemám jinou pomůcku pro určování říje u samičky, než je otok vulvy, slabý, někdy aromatický výtok z vulvy (spíš průhledný), změna chování samičky, svolnost k páření.

Co se týče kolegů v Havlíčkově Brodě, tak bohužel nikoho neznám osobně (čímž nechci říct, že tam žádný kolega kamarádící s fretkami není, jen se všichni neznáme).

(pozn.: Tento dotaz i odpověď jsou staženy z původního fóra)
Katka, Vilík a Bělinka
http://korkys.webnode.cz
Uživatelský avatar
Korky
 
Příspěvky: 147
Registrován: 27 lis 2010, 00:20

Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků