"OLÁMANÁ" SRST na špičce ocasu

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

"OLÁMANÁ" SRST na špičce ocasu

Příspěvekod ŽoFiRo » 09 pro 2010, 15:53

vyměnili jsme srst na zimní a opět se vyskytl problém:
nekastrovaný samec, 1,5roku starý, krmený granulema ontario kitten a masem, stejně jako dalších 5 fretek (ty jsou bez problémů), přidávám lososvý olej a vit.pasty, loni byl problém s tím, že měl zimní srst sušší a oproti ostatním fretkám mi přišla řidší, na špičce ocasu srst symetricky "olámaná", myslela jsem, že okousaná, ale není.. lámou se mu tak i vousky na tlamičce, které jsou tedy cca poloviční a na koncích roztřepené, na jaro/léto mu dorostly a bylo to OK, ale jakmile začal přesrstovat na zimu, zase se začaly lámat. kvalita letní srsti mi přišla v pořádku, tedy s přihlédnutím k tomu, že to byl samec v říji. letos mi příjde, že je kvalita zimní srsti lepší, není suchá ani prořídlá, ale na ocase se stejně "láme". freták byl momentálně sám, takže okousaný od jiných fretek to není, on sám se nijak nedrbe ani nevykusuje, loni byl celoročně venku, letos nějak od září v bytě.. Foto ocasu letos na jaře před vylínáním, kdy to bylo asi nejhorší, ted to má zatím o dost mín, ale je to znát. ocas se zdá být na fotce kratší, ale ve skutečnosti není, dýlka je normální (cca 1/3 délky těla). v čem by mohl být problém?
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: "olámaná" srst na špičce ocasu

Příspěvekod Lee » 28 led 2011, 21:06

Bojím se, že bez dalšího vyšetření těžko říct, kde je problém. Rutinní diagnostika dermatologických pacientů zahrnuje vyšetření chlupů, kultivaci zaměřenou na plísně, bakteriální záněty, parazitární infestaci. V odůvodněných případech je možné dělat biopsii kůže, která odhalí onemocnění typu folikulární dysplazie. U fretky navíc nutno vzít do úvahy onemocnění endokrinního systému.
Uživatelský avatar
Lee
 
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2007, 22:02


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků