Nador v tlamicce

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

Nador v tlamicce

Příspěvekod kokina » 13 kvě 2014, 10:18

dobry den, chtela jsem se zeptat jestli nekdo nema zkusenost s nadorem v tlamicce? byly jsme u veterinarky a ta rekla ze s tim nema zkusenost. Ale obecne pry nadory v ustech rostou rychle. Nasi freťuli je 7 let.
dekuji za odpovedi
kokina
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2014, 10:06

Re: Nador v tlamicce

Příspěvekod majda » 13 kvě 2014, 14:00

S nádorem v tlamičce teď bojuje útulkový Sweety - nádor se dá v tom nejrannějším stadiu operovat s tím, že se vezme i kousek čelisti. Je potřeba odebrat vzorek na histolku - takže si najdi nějakého fretčího veta...odkud jsi? Jinak namáčet granule aby se mu dobře jedlo, případně kapsičky nebo konzervy. Sweety dostal Prednison, po kterém se je vitálnější a víc jí, ale bojujeme u něj o týdny......
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Nador v tlamicce

Příspěvekod kokina » 13 kvě 2014, 17:19

jsem od Mlade Boleslavy. Ona uz to ma prave docela velke :-/ a vzhledem k jejimu veku 7 let nevim jestli by operace nebyla zbytecne trapeni :(
kokina
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2014, 10:06

Re: Nador v tlamicce

Příspěvekod majda » 13 kvě 2014, 20:13

No to asi ano, ale každopádně by to chtělo Prednison..a dávat jí měkkou stravu
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Nador v tlamicce

Příspěvekod kokina » 13 kvě 2014, 21:18

a ten se da koupit normalne v lekarne? a davkovani pro fretuli?? dekuju moc za radu :)
kokina
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2014, 10:06

Re: Nador v tlamicce

Příspěvekod martina » 14 kvě 2014, 23:00

koupit v lékárně se dá - na předpis od veta, který ti řekne i to dávkování. jedna moje fretka užívala osminu pětky, další polovinu, takhle od monitoru ti asi nikdo přesně neřekne.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron