Inzulinom

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

Inzulinom

Příspěvekod YanaK » 06 čer 2014, 11:35

Ahoj,

před měsícem fretce (samec, 6 let) byl diagnostikován inzulinom. Odstátní krevní testy a rentgen dopadly dobře. Začal brát Prednison, nejdříve menší dávku, která nebyla účinná, po týdnu bral 1/2 5mg dva krát za den a vypadalo, že to zabírá. Před dvěma a půl týdni (20.5.2014) byl operován na fakultní veterině v Brně. Diagnoza byla potvrzena a našli se dva nádory. Po operaci měl glukozu v pořádku, ale po několika dnech jsme si všimli, že zase má stejné příznaky. Byli jsme u našeho veterináře a naměřili mu glukózu 3,3. Včera už byla 3,0. Také z nějakého důvodu přestal žrát granule, před operaci žral dobře. Dávám mu takovou kaši - směs kuřecího masa, vajíček a granuli, tohle ji, ale granule odmítá. Mám pocit, že mu je poslední dobou nevolno od žaludku, ale nezvrací, takže je to jen můj pocit. Obecně mám dojem že se zhoršuje a začíná být na tom hůř než před operaci. Veterinář co ho operoval, říkal že podle testu co udělal je možnost dalších mikronádorů v slinivce. Zda se mi, že docela rychle se zhoršuje na to, že tu operaci měl jen před dvěma týdni. Hlavně nemůžu přijít na to, proč nechce granule. Krmím ho tři krát denně když jsem doma, ale předpokládám, že v noci a během dne když jsem v práci vůbec nejí. Jo, také bere Ranisan a Prednison 1/8 dva krát za den.

Jestli Vás něco napadá nebo máte podobné zkušenosti, prosím napište.

Děkuji.

Yana
YanaK
 
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2014, 10:54

Re: Inzulinom

Příspěvekod pejan » 06 čer 2014, 13:06

administráítor je <i>
Naposledy upravil pejan dne 01 kvě 2015, 21:50, celkově upraveno 1
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37

Re: Inzulinom

Příspěvekod Leona » 07 čer 2014, 02:01

ahoj,muj Mysak pred i po operaci (inzulinom) take prestal jist granulky.. Davala jsem mu je z dlane ( jako pamlsek) a zabralo to..tyden si je bral pouze z ruky,pak je zacal opet jist normalne z misky
Leona
 
Příspěvky: 28
Registrován: 02 úno 2014, 07:22

Re: Inzulinom

Příspěvekod pejan » 08 čer 2014, 15:43

administráítor je <i>
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron