vypadávání chlupů a říje?

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod jitussska » 21 úno 2011, 21:25

Dobrý den
Mojí fretce z ničehonic začly padat chlupy za krkem, je tam uplně holá a narůžovelá. Také poslední dobou furt vrká , nevím jestli je v říji , nepoznám to.
jitussska
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2011, 15:54
Bydliště: Šternberk

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod ŽoFiRo » 21 úno 2011, 21:46

pokud jde o samici, pak má během říje viditelně nateklou - zvětšenou vulvu, olysání z říje být může a pokud se říje neřeší, vede to ke smrti fretky.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod jitussska » 21 úno 2011, 22:38

a jak se taková věc řeší?
jitussska
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2011, 15:54
Bydliště: Šternberk

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Johana » 21 úno 2011, 22:42

jitussska píše:a jak se taková věc řeší?


Okamžitou návštěvou skušeného veterináře, který rozumí fretkám.

Odkud jsi? Možná by někdo mohl ňákého takového veta doporučit.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Aniii » 21 úno 2011, 22:46

více informací k říji, jejímu ukončení i kastraci lze nalézt na našem webu - http://www.fretka.cz/rije-a-kastrace-fretky/
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod jitussska » 21 úno 2011, 22:52

Jsem ze Šternberka a to je kousek u Olomouce
jitussska
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2011, 15:54
Bydliště: Šternberk

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod jitussska » 21 úno 2011, 23:01

u toho jak ji padají chlupy :
Asik tak před 6 měsíci jsem našla fretku týranou. Když jsem ji našla tak bydlela v kleci 1x1m velké, bylo všude nasráno a přímo na ní pařilo slunce celej den, byla bez vody a žrádla tak týden. Na zdi jsem našla krvavej flek od ní. Neměla žádné chlupy a měla tak 200g max.První den kousala a byla zlá. Asi po dvou dnech si na nách zvykla a nechala se hladit a chovat a je stašně mazlová a čiperná, začli jí růst chlupy a nabrala skoro do 1kg. Je malinká a tedka zase začínají padat chlupy (netýram ji-miluji ji!!!!!).Třeba nemůže to být tím co si zažila?
jitussska
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2011, 15:54
Bydliště: Šternberk

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod ŽoFiRo » 21 úno 2011, 23:04

padání srsti může mít x příčin a po netu ti NIKDO neřekne o co jde, takže s ní zajdi na veterinu. že by to bylo tím, čím si prošla, si nemyslím.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Johana » 21 úno 2011, 23:07

jitussska píše:u toho jak ji padají chlupy :
Asik tak před 6 měsíci jsem našla fretku týranou. Když jsem ji našla tak bydlela v kleci 1x1m velké, bylo všude nasráno a přímo na ní pařilo slunce celej den, byla bez vody a žrádla tak týden. Na zdi jsem našla krvavej flek od ní. Neměla žádné chlupy a měla tak 200g max.První den kousala a byla zlá. Asi po dvou dnech si na nách zvykla a nechala se hladit a chovat a je stašně mazlová a čiperná, začli jí růst chlupy a nabrala skoro do 1kg. Je malinká a tedka zase začínají padat chlupy (netýram ji-miluji ji!!!!!).Třeba nemůže to být tím co si zažila?


Hrozný osud freťulky. Dobře že se k tobě dostala!
Ano múže to být i tim co si zažila. Určitě si s ní byla u veta, co řekl...jak je asi stará? Jestli dobře chápu, je to samička...je kastrovaná?
Každopádně, jak píše ŽoFiRo, bych s ní šla co nejdřív k vetovi.
Naposledy upravil Johana dne 21 úno 2011, 23:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod martina » 21 úno 2011, 23:09

:o(( strašný
teda to, žes jí zachránila, je úžasný, strašný je jak žila před tím.

jitko,
podívej se na stránky na "kam jít na veterinu" a zkus si v tabulce najít nějakého schopného veta poblíž. jít s ní na veterinu je naprosto nezbytné a opravdu akutní.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Lee » 27 úno 2011, 19:43

Holky maji pravdu. Nástřelově: hyperestrogenismus, tumor nadledvinek, reziduální ovariální tkáň. Všechno dost typické + nějaké méně pravděpodobné varianty. Tohle má řešit veterinář. Zvíře, které je holé (i kdyby to bylo loni) rozhodně není zdravé (no, možná enormně zdravý "nunu potkan").
Uživatelský avatar
Lee
 
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2007, 22:02

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Polsonside » 07 čer 2012, 07:33

Ahoj, řeším něco podobného ale před návštěvou lékaře se chci raději informovat.
Mám skoro dvouletého freťáka, je měsíc po kastraci, při kastraci byl samozřejmě v říji, za ten měsíc mám pocit že dost pohubl ale papá a hraje si mnohem více než dřív, problém je, že od té doby mu neskutečně vypadává srst, prostě ho stačí pohladit a mám pomalu chomáč v dlani, navíc se neustále drbe a olizuje, je tedy možné že se mu pouze mění srst jak někteří píšou nebo může být problém jinde?
Uživatelský avatar
Polsonside
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2012, 11:03

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod martina » 07 čer 2012, 09:48

pokud ještě po zimě nepřelínal (i tací se najdou), je to klidně možné. drbání s přelínáváním samozřejmě souvisí. kdyby se náhodou někde objevila místo dorůstající srsti lysina, to už v pořádku není.
částečná ztráta váhy je po kastraci také normální, navíc na léto fretky také vždy zeštíhlí.

jestli je všechno ostatní v pořádku (aktivita, chuť k jídlu, vyměšování), možná bych s návštěvou veta ještě chvíli počkala.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: vypadávání chlupů a říje?

Příspěvekod Polsonside » 03 dub 2013, 20:52

Tak tu máme zase jaro a ten můj blázen je po naplnění dvouletého věku ještě čilejší.
Prakticky chce být neustále venku, myšleno v bytě, venku se necítí a hrozně málo naspí, furt kvákáá a chce si hrát.
Začal pouštět srst a zhubnul, klasický projev línání ale neustále se dusí těmi chlupy co si neustále olizuje, dávám mu tu pastu na trávení a zřejmě asi víc neřešit nebo nějaká rada?
Uživatelský avatar
Polsonside
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2012, 11:03


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron