Zvracení

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

Zvracení

Příspěvekod TomV » 15 bře 2011, 12:44

Je to nejméně půl roku, kdy začala Ája zvracet. Zvrací max. 2x za čtrnáct dní a po ostatních stránkách si vede výborně. Z počátku jsem tomu nevěnoval velkou pozornost, ale začínám se bát, že není něco v pořádku. :? Jí, pije, hraje si. Četl jsem tu jeden příspěvek, který se týkal zvracení, ale s tím spojeného i průjmu, a ten Ája nemá :cry: Opravdu nevím co si o tom mám myslet. Kupuju ji kvalitní granule, které mi byli doporučeny na veterině ( Purina PRO Plan). Jako pamlsky dostává pouze hrozinky. Předem děkuji za odpověď
TomV
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 bře 2011, 12:33

Re: Zvracení

Příspěvekod martina » 15 bře 2011, 19:52

TomV píše:Je to nejméně půl roku, kdy začala Ája zvracet.


zřejmě to zas bude někomu připadat jedovatý, ale musím se tě zeptat:

Byl jsi s fretkou, která už půl roku zvrací, u veta?
Pokud ano, u jakého a s jakým výstupem?
Pokud ne... no, to raději bez komentáře.

jednu z možných příčin zvracení najdeš tady http://www.fretka.cz/megaesophagus-rozsireni-jicnu/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Zvracení

Příspěvekod Johana » 15 bře 2011, 20:01

Musím souhlasit s Martinou: obávám se, že bez vyšetření u kvalitního fretčího veta se na webu řešení problému fretky najde těžko.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Zvracení

Příspěvekod kellka » 27 dub 2011, 20:37

ahoj jmenuju se katka moje fretulka žofka mi taky blinkala bylo to jednou asi před měsícem a včera sem to našla v jejím domecku podruhe vypadá v pořádku přemýšlela sem jestli se prostě nenabaštila těsně předtím než sem přišla z práce pak začne hodně lítat přemýšlím jestli jí ještě chvíli pozorovat stim žejíto zrovna nesedlo nebo radši okamžitě letět k doktoru už seto vaši fretulce někdy stalo nebo myslíte že se nutně něco děje děkuju
kellka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2011, 20:10

Re: Zvracení

Příspěvekod martina » 27 dub 2011, 23:27

ahoj katko,

občas se stát může, že fretka zvrací - většinou to je právě z důvodu, jaký uvádíš. takže pokud není souběžně i jiný problém (průjem nebo naopak zácpa, teplota, apatie apod.) není nutné hned "letět k vetovi".

kdyby se ale zvracení opakovalo častěji, určitě bych navštívila veta, aby fretku důkladně prohlédl a vyšetřil. pokud fretka zvrací a zároveň má některou z výše uvedených potíží, je návštěva veta nezbytná - co nejrychleji.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků