metrozol

NENÍ URČENO PRO AKUTNÍ PŘÍPADY, ty patří na veterinu !!!
Pravidla fóra
.
Zde vám odpovídá a radí MVDr. Lenka Vítězníková (Lee)
Dělá to ve svém volném čase a zdarma, takže mějte strpení a pochopení, když nebude Váš dotaz zodpovězen okamžitě.

PORADNA NENÍ URČENA PRO AKUTNÍ PŘÍPADY !!!
Její charakter je čistě konzultační, na dálku nelze určovat diagnózu ani stanovovat medikaci.
Pokud se obáváte, že Váš problém nesnese odkladu, BĚŽTE SE SVÝM ZVÍŘETEM K VETERINÁŘI !!!

Než se začnete ptát, projděte si dotazy již zodpovězené a také použijte funkci HLEDAT, projděte si Fretčí FAQ a stránky Fretka.cz, protože s velkou pravděpodobností tam odpověď na váš dotaz už někde je.

Dotazy, které může zodpovědět zkušený chovatel, budou přesunuty jinam.

Nepokládejte otázky, které se netýkají zdravotního stavu fretek, nesouvisející bude bez milosti odstraňováno.

metrozol

Příspěvekod Barnie » 15 srp 2011, 19:19

od veterináře jsem dostala metrozol s dávkováním,ale všude jsem se dočetla,že se má ředit litrem vody.moc tomu nerozumím,protože moje fretka nevypije litr vody denně.dávku máme 0,3 g denně.mohu to rozředit jen několika mililitry vody,abych to mohla dát stříkačkou??
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: metrozol

Příspěvekod martina » 15 srp 2011, 19:37

"Léčebná dávka: 3g na 1l pitné vody po 7 dní."
já to chápu tak, že se ty 3g rozpustí v litru vody a ten se podává po dobu jednoho týdne.

našla jsem tuhle stránku, přečti si to až dole, je to dobře popsaný. a zdůrazňujou tam, že se má pokaždý dělat nový roztok, že vyprchává:
http://www.chov-mysi.websnadno.cz/Zdrava-mys.html
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: metrozol

Příspěvekod Barnie » 15 srp 2011, 19:52

jo takhle,já to totiž pochopila ty 3g jako denní dávka..potom to je už srozumitelnější,ale je to těžký to realizovat,když to musí být čerstvé denně..děkuji moc marti..já jdu počítat :D
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: metrozol

Příspěvekod Barnie » 15 srp 2011, 20:04

jak počítám jak počítám,furt bych to potřebovala zředit menším množstvím vody,jak nepije moc,tak určitě denně nevypije takové množství.potřebovala bych tak těch 0,3g zředit 1 ml vody a pak zbytek dopije.musela bych ho mít celých 14 dní mít zavřeného v kleci u napáječky,kde by to měl zředěné..
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: metrozol

Příspěvekod Johana » 15 srp 2011, 20:16

příbalák léku Metrozol:
http://www.lekarna.cz/metrozol-a-u-v-plv-sol-400gm/

O dávkováná (a jak dávkovat do vody prakticky) bych se asi poradila s vetem co tento lék indikoval. Páč příbalák řeší jen dávkování pro sportovní holuby.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: metrozol

Příspěvekod Barnie » 15 srp 2011, 20:28

on mi řekl že můžu,ale nikde jsem to právě nenašla...tak já jsem se rozhodla to zředit raději větším množství vody a nechala jsem jim jen napáječky v klecích..zbytek misek s vodou jsem zlikvidovala..modlím se aby neměl raději žízeň než aby se napil.. :(
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: metrozol

Příspěvekod martina » 15 srp 2011, 20:37

barnie,

jestli máš dávat 0,3 g denně, tak to je desetina ze 3 g. tzn. neředila bych to litrem, ale jedním deci vody - a to už snad barnie vypije. nevím, jak to vypadá, ale jestli je v jednom balení (sáčku??) obsah tři gramy, rozděl to na deset (přibližně) stejných dílů a každý den mu jeden rozmíchej ve vodě a naplň napáječku, kterou má k dispozici.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: metrozol

Příspěvekod Barnie » 16 srp 2011, 14:03

marti je tam 20g v sáčku,rozvážila jsem si to na potřebné dávky a nakonec jsem to udělala jak jsi psala.rozředila jsem jim to do 1 decky a oba to pijí,jen se modlím,aby to vypili oba vše,zatím to vypadá,že by to mohli zvládnout. ;)
děkuji
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45

Re: metrozol

Příspěvekod Lee » 21 srp 2011, 12:21

Metrozol má účinnou látku metronidazol. Entizol ma tu samou ucinnou latku a je v tabletach (1 tbl. ma 250 mg). Zeptej se sveho veterinare, kolik mg kolikrat denne chce podavat a at ti proda/napise recept na Entizol, stoji par korun. Predpokladam, ze tableta se ti bude lepe delit (a do vody ji muzes dat taky). Je-li Metrozol primarne pro holoby a jinou havet, je jasne, ze to je rozpocitane na rozpusteni do vody a na litry (lecis cele hejno, takze to ti vypije vodu v radech litru, navic si zive predstavuju ten cirkus, jak majitel svym cca 30 holubum 2x denně cpe nejaky prasek do zobacku!). Good luck!
Uživatelský avatar
Lee
 
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2007, 22:02

Re: metrozol

Příspěvekod Barnie » 22 srp 2011, 11:06

ahoj lee my máme i ten enthizol,ale barnie po něm zvracel,tak mi pan doktor právě proto objednal tento prášek,který smíchám s vodou a glukopurem a už i to vypije. dávám 0,3mg do 1 dcl vody.a ok.moc děkuji.
Uživatelský avatar
Barnie
 
Příspěvky: 117
Registrován: 30 lis 2010, 22:45


Zpět na VETERINÁRNÍ PORADNA pro fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků