Jak často......?

koupání, záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší...
Pravidla fóra
Vhodné záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší a další hygienické návyky a potřeby

Jak často......?

Příspěvekod DominikaM » 22 úno 2015, 19:26

Dobrý den, chci se zeptat jak často fretce čistit ouška a zastřihávat drápky ?? Předem děkuji :?:
DominikaM
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 úno 2015, 22:34

Re: Jak často......?

Příspěvekod Aniii » 23 úno 2015, 11:58

U každé fretky je to velmi individuální, jinou rychlostí se jim špiní uši i rostou drápy. Já například své první fretce musela drápy stříhat co 7 - 10 dní, u druhé maximálně jednou za 2 týdny a někdy až po měsíci a u třetí je to někde mezi. Rychlost růstu drápů ovlivní třeba i možnost obrušování při procházkách apod. U uší totéž, Žofka uši snad nikdy neměla pořádně špinavé, jen když někde potkala svrab, tak se jí špinily víc (což bylo 2x za život). Plus jí je Líza čistila. Kdežto Líza je má jakoby špinavé v podstatě pořád...

Takže asi nezbývá nic jiného, než to vypozorovat :)

víc lze vyčíst tady: http://www.fretka.cz/fretka-a-hygiena/
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Jak často......?

Příspěvekod martina » 24 úno 2015, 23:04

uši fretkám nečistím vůbec (v začátcích chovu to bylo cca týdně, později jsem zjistila, že je to zbytečné) a drápy stříhám tehdy, když je mají dlouhé, odhadem po 10-14 (?) dnech.

zajímavé je, že oběma tchořkám rostou mnohem rychleji než albínce, takže u té většinou jedno stříhání vynechávám - a stačí to. nevím, jestli to tak je obecně, že albínům rostou drápy pomaleji, protože tahle albínka je moje první.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Hygiena fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků