Kastrace-koupani-pach

koupání, záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší...
Pravidla fóra
Vhodné záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší a další hygienické návyky a potřeby

Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod Mujmeda » 26 bře 2012, 15:34

Ahoj, chtěla bych se zeptat za jak dlouho po kastraci je možné fretku koupat? Popř. za jak dlouho po kastraci se dá očekávat nějáké zmírnění zápachu. Je normální, že po chvilce držení v náruči je (poměrně silně) cítit oblečení (i druhý den bez kontaktu s fretkou)?
Díky
Mujmeda
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2012, 15:30

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod martina » 26 bře 2012, 17:09

s koupáním po kastraci počkej aspoň tři neděle - měsíc. ani není vhodné fretku koupat častěji, čím víc se máčí, tím větší je pravděpodobnost, že bude mít problémy s kůží nebo srstí a bude i víc cítit.

doma se převlékám, protože pach zvířat je opravdu intenzivní, a je jedno, zda pes, kočka nebo fretka. jakmile zvíře držíš v náručí, oblečení se napachuje. kastrované mám všechny a cítit jsou stále, a řekla bych, že z mého domácího oblečení nejvíc. pokaždé, když se do něj převlékám, slastně "fetuju", protože mně fretčí pižmo voní :o)

zmírní se pach moči, protože fretka by měla přestat nebo omezit značkování, asi během 14 dnů - 3 týdnů.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod JaninaH » 19 dub 2012, 20:53

Zdravím. Hodím svůj dotaz sem, třeba si ho tu někdo všimne. Chci se zeptat, k čemu by se dal přirovnat zápach fretčí "chemické zbraně". Dvakrát se mi totiž stalo, že mě v noci probudil zápach přirovnatelný k pálící se gumě. Protože jsem něnašla jinou příčinu zápachu, obvinila jsem svého tchoříka, který ale "chemický útok" nepoužil ani když vedle něj něco spadlo a on se dost lekl. A navíc tehdy spal. Tak mě tedy zajímá, jestli mu onen zápach nepřičítám neprávem nebo mi opravdu ze spaní připravuje trénink v "zamořeném prostoru". Díky moc.
JaninaH
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2011, 00:23

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod martina » 19 dub 2012, 21:14

čpavek, nebo možná spíš sirovodík. pálící se guma je proti tomu voňavka ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod certik003 » 19 dub 2012, 22:01

Taky bych se chtěla zeptat. Je normální, když fretka ještě nikdy pachové žlázky nepoužila? Letos jsme přišli o Oggyho, který měl 4 roky a máme Matesa, který má zítra 2 a vůbec netuším, jak takové pušení "voní". Neberte to jako stížnost, :D jenom bych chtěla vědět, jestli nehrozí, že se žlázky ucpou.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod Johana » 19 dub 2012, 22:13

Pokud fretka nevyprázdňuje pachové žlázy, je třeba tyto žlázy kontrolovat. Aby nedošlo k přeplnění a zápalu. U některých fretek, které žlázy nevyprazdňují se problém musí řešit chirurgicky, jejich odstraněním.
Takže je lepší, když fretka občas "puší" to pak stačí jen vyvětret a omýt fretku.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod martina » 19 dub 2012, 22:17

některé fretky prostě nepuší (a je jich spousta) a vůbec ničemu (ani jim) to nevadí.
radujte se, jste štastná voňavá domácnost! :o))
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod certik003 » 19 dub 2012, 22:21

No jo, ale jak ho to mám naučit?! :lol: V sobotu s Matesem jedeme na návštěvu za fretkama, tak třeba nějaké to pušení proběhne a mu dojde, že něco takovýho má. Jinak asi budu muset vždycky veta poprosit, aby ho zkontroloval, abych měla jistotu, že je všechno v pořádku.

Marti, však jsem psala, že to není stížnost!
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod ŽoFiRo » 19 dub 2012, 22:23

že fretka puší ještě neznamená, že se jí žlázy vyprazdnují a tedy zánět nehrozí nebo je tam pravděpodobnost zánětu a ucpání menší. při pušení často uvolní jen plyn, ale sekret se tam hromadí dál, takže to v podstatě "nic" neřeší, většinou..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod martina » 19 dub 2012, 22:26

no hlavně ať vet zbytečně "preventivně" žlázy nevymačkává, protože to je nejlepší cesta k tomu, aby dosud bezproblémová fretka začala mít potíže. pokud žlázy nebudou přeplněné (ty se vymačkat musí), opravdu jen zkontrolovat, ale nechat být.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod certik003 » 19 dub 2012, 22:30

Marti, díky, budu na to myslet. Naštěstí nemám strach, že náš vet by něco takového dobrovolně dělal, jeho manželka by se s ním nejspíš rozvedla. :lol: A na vfu v Brně snad ví nejlíp, co dělat.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod martina » 19 dub 2012, 22:32

ach, tak vědět, kam chodíš na veterinu, netroufala bych si do toho brňákům kecat ;o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kastrace-koupani-pach

Příspěvekod certik003 » 19 dub 2012, 22:35

Já jsem radši dopředu poučená, navíc do Brna jezdíme jenom, když je něco hodně špatně.
Uživatelský avatar
certik003
 
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2010, 21:24


Zpět na Hygiena fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron