Koupání

koupání, záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší...
Pravidla fóra
Vhodné záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší a další hygienické návyky a potřeby

Koupání

Příspěvekod SKuntziter » 08 kvě 2012, 11:45

Ahoj, chci se zeptat, jak často je únosné koupat freťáčka? Koupeme tak jednou za 10 dní a bojím se jestli to nepřeháníme. Když my jsme jak prasátka. Máme albína a když není moc velké vedro tak je skoro celý den venku a je jak čuně :shock: . Navíc strašně žloutne, vždy když myjeme tak z něho odtéká uplně žluto-hnědá voda. Dík za radu ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
SKuntziter
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 00:57
Bydliště: Praha

Re: Koupání

Příspěvekod Johana » 08 kvě 2012, 14:27

To je hrozně často. Já freta koupu šamponem tak 2-3 krát za rok. Po procházce ho vytírám těma vlhčenýma utěrkama na kojence a vlhkym froťákem.
Fret asi žloutne právě proto že se mu koupáním neustále odmašťuje kúže a tim se pak kožní maz tvoří o dost víc.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Koupání

Příspěvekod SKuntziter » 08 kvě 2012, 16:42

No on právě trochu zesvětlal co jsem si ho přivezla z útulku. A fakt z něj ta žlutá uplně teče. Ale tak to jsem nevěděla. Ještě na tom šampónu píšou že je vhodný na častější koupele v letním období. Tak jsem to pochopila že alespoň 2x do měsíce. A i jsem řešila na jiné diskuzi, že mi příjde že jde dost cítit na to že je kastrovaný a když ho vykoupu tak tak 3 dny nejde cítit vůbec a tak po týdnů a více jde zase cítit už na hony, především oblečení. Ale o to mi tolik nejde jako o to, že žloutne a je zasviněný od hlíny a písku kde se věčně válí.
Obrázek
Uživatelský avatar
SKuntziter
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 00:57
Bydliště: Praha

Re: Koupání

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 kvě 2012, 16:48

a jste si jistý, že je opravdu kastrovaný a ne třeba vyžlázkovaný? žloutnutí je hodně častý spíš právě u říjných samců, kdy se jim celkově tvoří víc kožního mazu a to i bez koupání, co mám albíny vykastrovaný, problém se žloutnutím (ani pachem) nemají.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Koupání

Příspěvekod SKuntziter » 08 kvě 2012, 16:59

Je kastrovaný Suprelorinem. Mám ho z Klubka. Tuhle variantu jsem taky zvažovala, nemám s tím žádné zkušenosti, ale přemýšlela jsem nad tím, jestli se nestala někde chyba a kastrace nezabrala.
Obrázek
Uživatelský avatar
SKuntziter
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 00:57
Bydliště: Praha

Re: Koupání

Příspěvekod ŽoFiRo » 08 kvě 2012, 17:14

tak pak je možný, že ještě úplně nezačal působit.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Koupání

Příspěvekod SKuntziter » 08 kvě 2012, 17:19

Byl kastrován 22.února
Obrázek
Uživatelský avatar
SKuntziter
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 00:57
Bydliště: Praha

Re: Koupání

Příspěvekod SKuntziter » 08 kvě 2012, 18:25

Teď jsem si uvědomila že kecám s tím jednou za 10 dní, jelikož jsme vlastně ještě bojovali ze svrabem, tak to se nekoupal týden před a po aplikaci. A to jsme dávali 2 dávky. Jak počítám, tak asi 3x za ty dva měsíce co ho máme. Maximálně 4x. Ale pořád to je něco jiného než 2-3x do roka jako píše Johana.
Obrázek
Uživatelský avatar
SKuntziter
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 00:57
Bydliště: Praha

Re: Koupání

Příspěvekod PxNxDx » 08 kvě 2012, 21:17

já se přiznám, že Terezku jsem koupala za celej její dosavadní život (4roky) jen 1x a Toníka tak jednou za rok
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: Koupání

Příspěvekod Cat » 10 kvě 2012, 00:16

Mám skoro ročního freťáka a koupala jsem ho zatím jen třikrát - jednou proto, abych si na vlastní kůži vyzkoušela, že freťák v říji po koupeli voní fakt jen pár hodin, podruhé proto, že jsem potřebovala, aby udělal příznivý dojem (jako že nevrlá, kousavá, říjící potvora je lepší než nevrlá, kousavá, říjící a smradlavá potvora :-) ) a potřetí proto, že se miláček vyválel v briketách. Jinak ven chodíme taky často, špínu neřeším, ono to z něj tak nějak samo "opadá". Když už je třeba hodně od bahna a tak, vezmu ho jen čistou vodou.
Uživatelský avatar
Cat
 
Příspěvky: 26
Registrován: 06 říj 2011, 17:32

Re: Koupání

Příspěvekod Janda » 10 kvě 2012, 08:39

Taky jsem koupala 2.leteho fretaka jen 2x a 4.letou samicku asi 3x.
Janda
 
Příspěvky: 123
Registrován: 02 pro 2010, 19:55
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Koupání

Příspěvekod SKuntziter » 10 kvě 2012, 13:15

Achjo tak to jsem byla mystifikovaná obalem. :(
Obrázek
Uživatelský avatar
SKuntziter
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 bře 2012, 00:57
Bydliště: Praha

Re: Koupání

Příspěvekod Fiji » 24 bře 2013, 23:23

Ahoj, četl jsem že se fretka moc koupat nemá, ale tu naše vodu miluje, buď se cáchá v jakýkolv nádobě s vodou nebo když se koupeme s přítelkyní, vleze k nám do sprcháče a dělá tchoř kusy, skáče a cachtá se :)

máme jí to zatrhnout? :)
Fiji
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2013, 17:36

Re: Koupání

Příspěvekod ŽoFiRo » 24 bře 2013, 23:31

čistá voda nevadí, neměla by se často šamponovat kvůli vysoušení srsti a kůže
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Koupání

Příspěvekod Fiji » 25 bře 2013, 14:01

Šamponem sme ji nemyli ani jednou ještě. Takže v čisté vodě se může koupat klidně každý den? :)
Fiji
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2013, 17:36

Re: Koupání

Příspěvekod pinina » 26 bře 2013, 08:07

Jasně, nechte ji ráchat dle libosti ;) Akorát zajistěte, aby se pak mokrá nenastydla třeba někde v průvanu. PS: náš Bobo se se mnou taky sprchuje :lol:
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: Koupání

Příspěvekod Aniii » 26 bře 2013, 08:29

to bych chtěla vidět, sprchování s fretkou:-D moje žofie vodu upřímně nenávidí a když se koupu, tak mne zachraňuje-chytne za prst a táhne ven z vany
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupání

Příspěvekod Iren » 27 bře 2013, 15:30

I naše jersey se se mnou v Praze sprchuje :) vždycky mi skočí do sprchovacího koutu a dovádí tam :D. Už vím, jak to u ní chodí tak jí vždycky na kobereček před sprchu připravím suchý ručník aby se mohla vysušit a do sprchového koutu jí připravím misku s vodou, kam jí hodím její oblíbené hračky na lovení...takto aspoň při sprchování neotravuje mě :D.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" - Antoine de Saint-Exupéry
Uživatelský avatar
Iren
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 srp 2011, 17:20


Zpět na Hygiena fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron