Frontline

koupání, záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší...
Pravidla fóra
Vhodné záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší a další hygienické návyky a potřeby

Frontline

Příspěvekod envinena » 26 lis 2012, 20:41

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak to doopravdy je s Frontline pro kočky. Objevily se u nás blechy a po přečtení fora, jsem koupila Frontline Spot-On pro kočky. Volala jsem své veterinářce jak to mám pro fretečky nadávkovat a ta mi řekla, že je tím můžu otrávit, ať si přijedu k ní koupit Advocate. Přitom jsem četla, že to někteří používali. Tak prosím, o radu, jak to teda je, zda jim to můžu dát a v jaké dávce. Mám dvě fretky.

Děkuji Aneta
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: Frontline

Příspěvekod majda » 27 lis 2012, 19:07

Pokud máš Frontline spot-on pro kočky (na COmbo) pak nevidím jediný důvod proč bys měla fretky otrávit. Rozděl ho podle váhy....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Frontline

Příspěvekod Johana » 27 lis 2012, 20:35

majda píše:Pokud máš Frontline spot-on pro kočky (na COmbo) pak nevidím jediný důvod proč bys měla fretky otrávit. Rozděl ho podle váhy....


Jen opravim Majdin překlep:
Pokud máš Frontline spot-on pro kočky (NE Frontline Combo) pak nevidím jediný důvod proč bys měla fretky otrávit.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Frontline

Příspěvekod envinena » 27 lis 2012, 21:00

Slovo Combo tam nikde neni, ale zaroven nikde neni napsane na jakou vahu to je. Je to asi nejaky univerzal pro vsechny kocky.
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: Frontline

Příspěvekod majda » 28 lis 2012, 09:13

Ježíš..no překlep jako prase..Johanko díky.....:-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Frontline

Příspěvekod majda » 28 lis 2012, 09:16

Minimálně bych to rozdělila na dvě dávky.....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Frontline

Příspěvekod envinena » 01 pro 2012, 18:59

A ta paní nebo slečna veterinářka tady už nechodí? Moc vám děkuji za rady, ale doufala jsem, že se ozve někdo kdo už to třeba na fretky používal. Takhle, když nemám jistotu ani s tím dávkováním, tak se asi radši porozhlídnu po Frontline ve spreji, ten je snad osvědčenější :-)
Moc děkuji !!! ;)
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: Frontline

Příspěvekod Johana » 01 pro 2012, 21:45

envinena píše:A ta paní nebo slečna veterinářka tady už nechodí? Moc vám děkuji za rady, ale doufala jsem, že se ozve někdo kdo už to třeba na fretky používal. Takhle, když nemám jistotu ani s tím dávkováním, tak se asi radši porozhlídnu po Frontline ve spreji, ten je snad osvědčenější :-)
Moc děkuji !!! ;)


Sice nejsem veterinář, ale s Frontline u fretky mám slušné skušenosti. Tož jestli mohu poradit: fretce nikdy nedávat Frontline COMBO spot-on. Já osobně jsem vždy používám Frontline spot-on pro koťata a i ten dávkuji/rozděluji na 3 dávky.
Frontline ve spreji nepoužívám, protože kdyby fretka nedržela, bych mohla fretce nasprejovat oči, nos, tlamu...a to nevidim žádoucí. Krom toho, u spreje bych neodhadla dávkování....aby nebylo "přesprejováno".
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Frontline

Příspěvekod envinena » 02 pro 2012, 12:30

Ja mam prave Spot-on pro kočky Fipronilum 50 mg. Tak už nevím :-D
envinena
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 led 2012, 19:47

Re: Frontline

Příspěvekod martina » 02 pro 2012, 20:51

máš tam někde nepsáno, že to je COMBO?
jo? tak to fretkám rozhodně nedávej.
ne? tak můžeš.

víc ti k tomu už asi nikdo neřekne.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most


Zpět na Hygiena fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník