ČIŠTĚNÍ OUŠEK

koupání, záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší...
Pravidla fóra
Vhodné záchodky, steliva, stříhání drápků, čištění uší a další hygienické návyky a potřeby

ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Fredulda » 12 kvě 2011, 09:37

máte někdo zkušenosti s čištěním uší u fretek pomocí olivového oleje s vatovou tyčinkou?A s kapičkama na uši od firmy beaphar?
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Liška » 12 kvě 2011, 10:00

Nejsem asi úplně povolaná k tomu, abych řekla jestli je to dobře nebo špatně. Podle mě olej do oušek nepatří. Kapičky do oušek rozpouští ušní maz a pak ho můžeš buď vytřít nebo si ho fretka sama vyklepe. Olej ti nic takového neudělá. Olivový olej používám když máme rozpraskané polštářky nebo když jsme šli dlouhou procházku, tak umyji nožičky vodou a do mokrých polštářků vmasíruji olej. Nikam jinam bych asi olej nepoužívala.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Lucka FB » 12 kvě 2011, 13:22

Čištění oušek olivovým olejem nic neskažíš sám veterinář nám to doporučil navíc prý je to účiný i proti svrabu udusí se a musím říct že od té doby co používáme oliv.olej tak máme se svrabem klid :D
Lucka FB
 

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod martina » 12 kvě 2011, 13:50

ano, je to tak, i nám vetka poradila tenhle "babský" recept proti svrabu. nemůžu zatím potvrdit, zda je účinný, nevyzkoušeli jsme - fretka, které se to týkalo, mezitím zemřela (nikoli na svrab).

olej prý může být jakýkoli potravinářský, nemluvila konkrétně o olivovém.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Fredulda » 12 kvě 2011, 13:50

nám právě našli i u kastrace svrab a ted nevím kde jsem to četla ale myslím na Vaší stránce,ale ted abych nekecala.A jak se to teda dělá a jaký použít?
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Alena FB » 12 kvě 2011, 14:14

Ahoj, možná to bylo u nás na stránkách, máme to tam napsané... normálně.. namočíš vatovou tyčinku do oleje (pravda je, že nemusí být vyloženě olivový, ale prý je lepší), vytřeš ouška... opatrně, ale důsledně.. fretečkám se to moc nelíbí..... pak pokud máte opravdu svrab, je možné i skleněnou tyčinkou s gumičkou na konci - např. jednu či 2 kapky do ouška kápnout... olej je hustý, neuškodí a zahubí tyto žádoucí parazity.. až vás svrabík opustí, jen bych pravidelně cca 1x14 dní ouška olejem čistila..
Alena
Alena FB
 

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Johana » 12 kvě 2011, 15:12

Já olej (žádný) nikdy na čištění uší nepoužívala, tož se chci optat či se po vytření olejem nemúže na vnitřek uší vázat víc nečistota (prach), když zústanou mastné...?
cca 7 let sem na čištění uší používala kapky Otifree a byla sem spokojená.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Fredulda » 12 kvě 2011, 15:23

Tak děkuji Aleno,dnesko to vyzkouším,nejdřív mu to vytřu tou vatovou tyčinkou s olejem a pak mu tam kápnu tak 2 kapky.Jsem nato zvědavá jestli to bude fungovat tak to bude fakt dobrý.Díky a máte moc pěkné fretulky můj freták by bral kamaráda nebo kamarádku :D :D
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Liška » 12 kvě 2011, 15:38

Johano, taky používám Otifree, a tak jsem se konečně podívala, co tyhle kapky obsahují...
Propylenglykol 40%, emulgátor 5%, extrakt z měsíčku lékařského 3%, bazalkový olej 0,28%, čištěná voda cca 52%.
A zjistila jsem, k čemu jednotlivé složky jsou:
Propylenglykol: je to organická sloučenina uhlíku vodíku a kyslíku, velmi hojně užívaná. Využití má kromě kryotechnologií a hydrauliky také jako hlavní složka antibakteriálních mýdel. Takže i v čištění oušek má antibakteriální účinky.
Extrakt z měsíčku lékařského: skládá se především z éterických olejů a spousty dalších složek (některé ani nevím co znamenají :-) používá se hlavně pro jeho uklidňující a hojící účinky a také proto, že nevysušuje kůži a tedy v použití společně s vodou kůži hydratuje.
Bazalkový olej - to nevím, našla jsem jenom, že se používá jako antidepresivum (ale asi ne do uší)
Takže, díky, že jste mě nakopli k zamyšlení. Prohlásila jsem, že bych do oušek olej nedala a já už ho tam dávám.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Fredulda » 12 kvě 2011, 18:01

Tak vyčištění máme za sebou,nejdřív jsme mu tam káply 2kapky na každý a pak jsem mu to vytřela tyčinkama a pak jsem mu tam ještě kápla do každýho jednu a pustila jsem ho.snad mu to pomůže
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod martina » 12 kvě 2011, 18:16

Johana píše:Já olej (žádný) nikdy na čištění uší nepoužívala, tož se chci optat či se po vytření olejem nemúže na vnitřek uší vázat víc nečistota (prach), když zústanou mastné...?
cca 7 let sem na čištění uší používala kapky Otifree a byla sem spokojená.


já bych na čištění olej taky nepoužila, dr. chylíková mi olej proti svrabu spíš potvrdila než poradila, když jsme si už nevěděli rady s renem - svrab několik měsíců, dvakrát advocate, jednou něco namíchaného, další dvě fretky v domácnosti - bez svrabu... nestihla jsem vyzkoušet, jestli olej opravdu funguje, ale tím, že mi to posvětila právě tahle vetka, bych se toho nebála.

použití - na vatovou tyčinku, opatrně vytřít (pozor na bubínek! raději méně než více), opakovat denně asi 8 týdnů... mělo by to svrab i případné zárodky, co se vylíhnou, zahubit.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Aniii » 12 kvě 2011, 18:23

Jen mě tak napadá...nic proti babským radám,klidně olej zkusím taky,ale myslím,že je potřeba svrab léčit pod veterinárním dohledem,resp medikamenty a nepodcenit prevenci (což jsem bohužel udělala a tak musíme s holkama teď bojovat)...věřím,že v kombinaci s olejem je možné léčbu i urychlit.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Johana » 12 kvě 2011, 18:46

Liška: super a díky, se přiznám že mně za ta léta nenapadlo studovat podrobně složení kapek Otifree. Podle toho co si našla je budu používat dál. :-)
Špilky na čištění uší já nikdy nepoužívala. Dycky sem nakapala kapky, pomasírovala ucho smněrem od kořene ven a vytřela odličovacim tamponem složenym na štvrtku (udělá to hrot). Když bylo třeba, opakovala sem 2 krát.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Fredulda » 13 kvě 2011, 19:37

čištění každý den do dobu osmi týdnů?není to divný?máme sice svrabík ale tak často čistit.Dneska jsem mu tam jen kápla olej tak snad sito vyklepe.
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Johana » 13 kvě 2011, 19:48

Fredulda: a co dal vet fretovi na ten svrab? Jaký lék?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Fredulda » 13 kvě 2011, 19:50

Advocate jeto možný?jeto účinný
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod martina » 13 kvě 2011, 19:59

advocate účinný je, ale musí se aplikovat minimálně dvakrát, většinou třikrát - až napotřetí je od svrabu pokoj.

možná jsem to jen špatně pochopila, ale jestli si myslíš, žes fretce kápla do ucha olej, a ona svrab vytřepe, tak to si opravdu nemysli :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Johana » 13 kvě 2011, 20:06

souhlas s Martinou. A já bych uši určitě nečistila denně po dobu 8 týdnú. Myslim že tim by se jen uši mechanicky dráždili na produkci ušního mazu a to při svrabu asi moc dobré nebude.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Fredulda » 13 kvě 2011, 20:15

já že právě Martina psala čistit denně po dobu 8týdnů,tak mi to připadalo divný,ale jinak díky v pondělí zajdu za veterinářkou Viziovou a poradím se sní.
Fredulda
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2010, 10:50

Re: ČIŠTĚNÍ OUŠEK

Příspěvekod Johana » 13 kvě 2011, 20:34

Martina má víc skušeností se svrabem jako já...my mněli svrab jen jednou a to před cca 6 lety. Tož to byl jen múj laický názor. Porada s vetem určitě nebude na škodu.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Hygiena fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron