Námluvy

Námluvy

Příspěvekod Lucka » 23 úno 2011, 20:41

Ahoj všichni,
potřebovala bych poradit se svou samičkou v říji. Má skoro dva roky a chtěla bych ji nechat nakrýt. Vlastně jsem se o to už dvakrát pokoušela a vždycky to dopadlo neúspěšně :( Před chvílí jsem se vrátila od majitelky samečka, který je stejně starý, v oplodňování zběhlý a chuť na páření má. Moje samička se hned v pokoji, kde má klec, začala třást a vůbec mu nedovolila se ani zakousnout. Pištěla jako nikdy ("jak kdyby zabíjeli sele" - prostě jinak), syčela (i na samičku v jiné kleci), dokonce se i počůrávala. V kleci na něj útočila a on se jí hrozně bál, utíkal od ní. Nakonec každý spal na opačné straně klece v jiném pelíšku. Když jsme je zkoušely dát znovu k sobě, sameček o ni už nejevil vůbec zájem. Přitom doma máme kastrovaného tříletého samce a s tím je všechno bez problémů, na srazech fretek taky. ... celá takhle "akce" trvala okolo dvou hodin. :? Co mám udělat, aby se to konečně povedlo, popř. co dělám, špatně??
Díky za radu
Lucka
Lucka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2011, 20:18
Bydliště: Brno

Re: Námluvy

Příspěvekod ŽoFiRo » 23 úno 2011, 20:57

jak dlouho je samice v říji? pokud se nechce pářit, může být problém právě v délce říje - pokud ještě neříjí naplno a není ta správná doba na krytí, nakrýt se nenechá. chyba je i v délce pobytu u samce, dvě hodiny jsou dost málo na to, aby k něčemu došlo, tím spíš, pokud je to problémová samice.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Námluvy

Příspěvekod Lucka » 23 úno 2011, 21:31

V říji je cca od minulého týdne od pondělka, ale teprve od neděle má tu vulvu hodně nafouklou... snažila jsem se ty dobré dny na páření vychytat, tak nevím... Máš pravdu s tou délkou páření, asi jsme je měly nechat v kleci dýl. Trochu nás zmátlo, že sameček byl s pářením vždycky rychlík, prý mu to trvalo max. půl hodiny. A není možné, že by si třeba spolu nepadli do noty?
Lucka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2011, 20:18
Bydliště: Brno

Re: Námluvy

Příspěvekod ŽoFiRo » 23 úno 2011, 21:35

pokud je v říji od neděle, je to hrozně brzo, krýt se má až tak 10. den plné říje a samici bych se samcem nechala alespon přes noc, minimálně. já si samice nechávám na krytí většinou celý víkend..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Námluvy

Příspěvekod Lucka » 23 úno 2011, 21:38

Dobře, tak to zkusíme znovu za týden. Děkuji moc za radu :)
Lucka
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2011, 20:18
Bydliště: Brno

Re: Námluvy

Příspěvekod Johana » 23 úno 2011, 21:53

Já mněla samici u sebe 3-4 dny, aby se krytí mohlo opakovat. Aby mněli trochu "oddych" mněla sem dvě klece, přes den (na odpočinek a jídlo) a na noc sem je dávala odděleně.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Námluvy

Příspěvekod pejan » 01 bře 2011, 11:05

administráítor je <i>
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37


Zpět na Krytí a březost fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron