Jak probíhá krytí v praxi?

Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod petras » 06 bře 2011, 23:16

Ahojte, mám dvouletou freťuli a chtěla bych jí letos poprvé nechat nakrýt... vůbec netuším, jak to probíhá v praxi. Najdu jí tady přes inzerát "ženicha" a potom co? Jedu s ní k němu nebo on k nám? Platí se za to majiteli něco? Pokud ano, kolik zhruba? Moje fretka nemá PP a ani u samečka ho vyžadovat nechci. Nechávají se majiteli samečka nějaká mláďata? Díky moc!
petras
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2011, 23:08

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod martina » 06 bře 2011, 23:59

ahoj,

základní rady kolem krytí, odchovů a péče o fretky vůbec najdeš na stránkách, konkrétně krytí je tady http://www.fretka.cz/kryti-porod-odchov-fretky/ (je tam i odpověď, kdo za kým cestuje :o))

co se týče toho dalšího (finance, dělení mláďat...) je to vždy na domluvě majitelů, žádná stanovená pravidla nejsou. někdo je rád, že jeho sameček předá geny a nic za to nechce, jiný si svého vzácného samečka cení a řekne si o nějakou částku, nebo právě o mládě, případně zní dohoda od x mláďat výše... je to opravdu individuální.

v každém případě doporučuju, pokud se domluvíte na financích nebo mláďatech, uzavřít o tom PÍSEMNOU dohodu. stačí velmi jednoduchá, pár vět a PODPISY ÚČASTNÍKŮ. většinou se sice lidi normálně domluví, ale někdy se později ukáže, že si třeba tak úplně nerozuměli, tak je lepší to mít černé na bílém.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod petras » 07 bře 2011, 00:05

Díky moc, Martino.
petras
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2011, 23:08

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod ANCA211 » 29 dub 2011, 19:02

Dobry den,budu moct rada kdyz mi nekdo poradi.mAM dvouletou samicku,pred tydnem byla na kryti,byla tam dva dny s 11mesicnim sameckem,ted ji mam doma ale nevim zda se kryti podarilo,protoze jsem cetla na internetu,ze by ji natekla vulva mela do 4 dnu od kryti zmizet ale zitra to je uz tyden a porad ji ma zvetsenou,bilou ne uz ruzovou.Tak poradi mi nekdo zda je ci neni brezi??dekuju e-mail ANCA211@seznam.cz
ANCA211
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 dub 2011, 18:00

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod Johana » 29 dub 2011, 19:10

ANCA211: Týden po krytí ti neřekne nikdo, jestli je samička březí. To je moc brzo. Hlavně samičku teď sleduj, jestli ji skončí řije, to je dúležité pro samičku samotnou a její zdraví. Až pak bych řešila jestli je březí, nebo jestli má falešku...na to je dost času.
Držim palce.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod ŽoFiRo » 29 dub 2011, 20:00

to, že vulva do 4 dnů po krytí zmizí je blbost, ale po 3-4 dnech už je znát, že jí říje končí - mizí výtok, vulva měkkne, ale zvětšená - hadrovitá (ne pevná) může zůstat až do porodu, teprve potom se zmenší na původní velikost. každopádně končící říje není záruka úspěšného krytí a toho, že samice opravdu zabřezla, může mít falešku.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod Thais » 09 kvě 2011, 21:09

U nás bylo znát že říje končí až 14 po krytí! Neoschla, nezmenšila se, nic. Už jsem chtěla jít na ukončovačku a nakonec je z toho 5 freťat
Uživatelský avatar
Thais
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 bře 2011, 21:24
Bydliště: Praha Modřany

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod vratakovi » 21 kvě 2012, 09:30

Asi to sem nepatri ale neumim zde s forem potrebuju pomoct,
Mam fretku SAMICE, necely rok stara, ted jsem poridil i samce cca 3 roky stary. mohou zit spolu v jedne kleci?
neublizi si? kdyz jsem je pustil obe v pokoji hned samec kousl samici do krku zezhora ona mu porad nastavuje krk pry je to ormalni ale mam strach ze si ublizi.
Předem dekuji za rady
vratakovi
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2012, 09:23

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod martina » 21 kvě 2012, 10:03

patří to přesně sem - samec se se samicí pokouší spářit.
v jedné kleci spolu být mohou, ale počítejte s mláďaty, což rozhodně není příliš rozumné, pokud jste nezkušení chovatelé.

pokud by samice výrazně dávala najevo, že se jí samcovo chování nelíbí - bude utíkat, schovávat se, ječet, apod. - oddělte je od sebe.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod vratakovi » 21 kvě 2012, 14:41

práve ja jsem se lekl co se deje, a ona byla hodna v klidu lezela, bylo mi to divny ted jsou oddeleny a zjistuju vse okolo. samici mam rok, samce chvili uz jsem i slysel ze pareni fretky je dost nechutna a drasticka vec, tak aby se mi u toho zabili fakt nechci to at jsou radeji oddeleny od sebe
vratakovi
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2012, 09:23

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod ŽoFiRo » 21 kvě 2012, 15:04

pokud se samice nechala kousat a tahat, tak není čistě náhodou v říji?! nemá nateklou vulvu? pokud jo a nechali jste jí od samce takto tahat, tak se připravte, že za 6 týdnů se jim může narodit klidně 12 mimin..
pokud je potom chcete mít spolu, doporučuju kastraci - obou!
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Jak probíhá krytí v praxi?

Příspěvekod PxNxDx » 21 kvě 2012, 19:46

jj, tak bych viděla jako ideální řešení kastraci. Nehledě na to, že je vhodná pro samičku i ze zdravotních důvodů, nejenom pro polečné soužití ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov


Zpět na Krytí a březost fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků