Hračky před porodem

Hračky před porodem

Příspěvekod petras » 29 dub 2011, 23:43

Díky za odpovědi výš :-), naše fretka se úspěšně dopracovala téměř až k porodu... Mám ještě jednu otázku. Má takového oblíbeného plyšáka, docela velkého, asi 15 cm, chlupaté kuře. Občas si ho zatáhne do pelechu, myje ho, dává k misce s krmením, na záchod,... pak ho odtáhne třeba do koše s prádlem a klidně týden na něj zapomene. Loni, když měla falešku, se o něj po "porodu" hodně starala a bránila ho. Nevím, jestli jí ho mám nechávat až do porodu, jednak je dost velký (a oslizlý, i když ho peru), aby nepřekážel mláďatům... a taky se bojím, aby se o něj nestarala třeba víc než o mimina. Ale zase pokud ho dám pryč, je docela nervózní, hledá ho ve svých úkrytech... :roll:
petras
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2011, 23:08

Re: Hračky před porodem

Příspěvekod ŽoFiRo » 30 dub 2011, 00:15

podle toho, co píšeš ve vlákně o výtoku je samice krytá před cca 6ti týdny, takže pokud už to je/bylo 42 dnů od krytí a začla pečovat o hračku, pak počítej s tím, že k porodu už se nedopracuje a má falešku.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Hračky před porodem

Příspěvekod petras » 30 dub 2011, 17:05

Ahoj, falešku fakt nemá, ty mimina se jí v břiše naprosto zřetelně hýbou a je asi třikrát tlustší a těžší než loni s faleškou :D . Březí je určitě a "termín" má zítra nebo v pondělí, 42 dní po krytí. Možná už jí startujou nějaké ty hormonální procesy péče o mláďata... Tak teda nechat kuře nebo ne? Díky ;)
Přílohy
anďa do fóra.jpg
Tohle faleška nebude :-)))
(62.98 KiB) Zatím nestaženo
petras
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2011, 23:08

Re: Hračky před porodem

Příspěvekod Liška » 30 dub 2011, 18:52

Já osobně si myslím, že bys jí měla hračku nechat, podle mne ji sama nechá být, až se bude muset starat o mladé.
Ale je to jenom můj osobní pocit.
Liška
 
Příspěvky: 185
Registrován: 04 dub 2011, 15:04
Bydliště: Praha - Libeň

Re: Hračky před porodem

Příspěvekod petras » 01 kvě 2011, 03:11

Tak máme osmerčata, hurááááááááá :P
petras
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2011, 23:08

Re: Hračky před porodem

Příspěvekod pinina » 01 kvě 2011, 11:12

Gratuluju! Mamině přeju hodně mlíčka, miminům ať rostou jako z vody a tobě hodně sil při péči o rodinku ;)
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň


Zpět na Krytí a březost fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron