zaujima sa viac o mna ako o mladata

zaujima sa viac o mna ako o mladata

Příspěvekod Aliasska » 13 čer 2013, 12:13

Dobry den. Narodilo sa jej 13 malickych dneska(ked som bola na sone pri veterinarovi hovoril ze ich bude maximalne 5) lenze je taky problem ze si vsima mna viacej ako ich, ked male este len cakala tak sa ku mne spravala ako k miminkou stale ma olizovala a ked som trochu zvysila hlas hned ku mne zbesilo utekala, tiez si ma vzdy tahala do peliska bud ze ma uhryzla za ruku alebo za nohu a pri porode ju nic ine netrapilo len kde mam ruku a ked som ju vytiahla z pelisku tak okamzite vyskocila (ked mala este polku mladata v sebe), prve mladatko pekne oblizala ale na ostatne uplne kasle hned ako porodi nic ine ju netrapi len ci tam mam ruku stale, mam taky pocit ze za den vsetky zomru takymto stylom, musela som odist z miestnosti a nechat ju tam a mozem iba dufat ze preziju neviete co mam robit?
Aliasska
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 kvě 2013, 10:40

Re: zaujima sa viac o mna ako o mladata

Příspěvekod Aliasska » 13 čer 2013, 12:49

A nechce pri nich zostat ked som pri nej tak celkom v pohode ale akonahle odidem tak ide za mnou a je jej jedno ze malicke su hladne a chcu papat
Aliasska
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 kvě 2013, 10:40

Re: zaujima sa viac o mna ako o mladata

Příspěvekod graciijka » 13 čer 2013, 22:02

Jak to u vás vypadá? Pořád se chová stejně?
Lentilka měla mláďata dvakrát a s obstaráním to bylo vždy v pohodě.
Žofka měla mláďata jen jednou a porod byl komplikovaný, musela zasahovat veterinářka a po císařském řezu se podařilo zachránit tři mláďata....tím, že porod neproběhl tak, jak měl a Žofka navíc prodělala i kastraci měla dost starostí sama o sebe a mláďata samozřejmě nepřijala.
Hledala jsem tedy kojnou. Bohužel s takovým chováním u fretky, které popisuješ mám zkušenosti jen u falešné březosti....
Snad se tu vyjádří někdo zkušenější. Držím palce, ať se co nejdříve začne o prcky starat....má teda slušnou nálož :/
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: zaujima sa viac o mna ako o mladata

Příspěvekod Aliasska » 14 čer 2013, 02:10

Stale sa tak isto sprava ked niesom v miestnosti je snimi pekne pozorovala som ju cez webcameru chvilku a aj ich nechala aby sa kojili ale zase som prisla do izby a nic ine ju netrapi len ako ma dostat do ich pelechu a hned ako tam ruky prec zase tak zace zacne vyvadzat,skusim im tam zajtra dat zase webku a budem ich pozorovat cely den bohuzial nebudem snou moct byt v miestnosti no :( to som si aj ja citala o tom falosnom tehotenstve a myslela som si ze ju to prejde ked sa jej narodia no skusim sa ku nej uplne odmerane spravat a mozno potom pochopi ze niesom jej miminko, dakujem hadam to dobre dopadne budem informovat priebezne
Aliasska
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 kvě 2013, 10:40

Re: zaujima sa viac o mna ako o mladata

Příspěvekod graciijka » 14 čer 2013, 08:41

Je fajn, že když v té mísnosti nejseš, že tě nehledá a stará se o prcky.
Asi to bude nejrozumnější jak píšeš...prostě jí nechat v místnosti samotnou. Držím palce ať je vše v pořádku a ať zvládne obstarat všech 13 prcků. ;)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: zaujima sa viac o mna ako o mladata

Příspěvekod Aliasska » 16 čer 2013, 12:27

tak uz 2 zomreli asi na nedostatok mlieka lebo im rebra trcali :( ale inak sa o ne stara stale je snimi sem tam od nich odbehne ked ma pocuje ze idem okolo ale tak dufam ze to pojde dalej dobre bez strat zivota, este sem napisem kebyze sa nieco deje
Aliasska
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 kvě 2013, 10:40

Re: zaujima sa viac o mna ako o mladata

Příspěvekod graciijka » 16 čer 2013, 16:43

Freťule má osm cecíků takže platí právo silnějšího....
Držím palce ať už je to bez ztrát a ať to matka zvládne. :)
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: zaujima sa viac o mna ako o mladata

Příspěvekod Aliasska » 04 srp 2013, 10:42

Ahojte, tak boli vsetky zdrave a stastne, zostali mi este dva albini a champagne samcek tory je hrozne krasny a kludny, nehryzie vobec, ostatne hryzu ( inak prezilo vsetkych 9) len teraz neviem ci si mam nechat toho champagne, pretoze stale studujem, chcela by som sa s priatelom odstahovat a kupit si psika a neviem ci budem zvladat dve fretky, je to velky rozdiel?? uz teraz nezvladam popri skole jednu, som z nej uplne na nervy pretoze celu noc bucha s celou klietkou a nemozem vobec spat uz hrozne dlho som sa nevyspala poriadne+ ked mi zase zacne vyska tak budem zase uplne na nervy lenze nechcem zase aby bola sama :( myslize ze bude vadit ked jej dam prec vsetky? myslim ze budeme mat este aku taku sancu dostat podnajom ked budem mat len jednu fretku. ak by ste mi vedeli poradit bola by som velmi velmi rada. dakujem
Aliasska
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 kvě 2013, 10:40


Zpět na Porod a péče o mláďata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron