Pelíšek pro miminka

Pelíšek pro miminka

Příspěvekod petras » 19 bře 2011, 23:16

Prosím, můžete mi někdo poradit, jak nachystat pelíšek pro mláďata? Všude se píše nízký, uzavřený, dovnitř čisté hadry, do kterých se mrňousové nezamotají... OK, to je mi jasné. Jen nějak nevím, jestli tenhle "domeček" můžu dát normálně do klece - mám cca. 100 x 50 cm, výška 80 cm. Nebo vyrobit nějakou jakoby ohrádku, zakrytou a do ní? Ale tam zas fretka není zvyklá, tak aby nebyla ve stresu... Kdyby měla 10 mladých, tak asi pak nějaký krytý výběh připravíme, ale jde mi o porod a ty první týdny. Díky moc.
petras
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2011, 23:08

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod ŽoFiRo » 19 bře 2011, 23:24

nevidím důvod a ani logiku v tom, stavět a stěhovat fretku před porodem do nějakýho extra výběhu. na porod i odchov mládat jí stačí úplně normální pelech, který má v kleci. moje samice odrodila mládata v boudičce, kterou měla jako součást voliery i předtím, když mládata odrostla a boudička jim byla malá (byla stavěna jen pro samici), dala jsem jim místo ní do voliery přepravku na kočky/malý psy..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod petras » 19 bře 2011, 23:43

Tak super, děkuju. Já v kleci boudičku nemám... má tam v jednom patře závěsný pelíšek, ve druhém plyšový tunel, někdy jí tam dávám takový ten třípatrový válec z Ikea, a dole má vždycky ručník nějakou mikinu, do které si občas taky zaleze. Takže spodní pelech vyměnit za něco krytého, aby měla soukromí... a až prckové začnou koukat, přemístit je do nějaké větší ohrádky?
petras
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2011, 23:08

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod ŽoFiRo » 20 bře 2011, 00:15

sebrala bych jí závěsný pelechy, ze kterých by jí mohla mimina padat, jestli bude mít dole krytou boudu nebo jen nějaký vak, deku, do které se může zavrtat si myslím, že je úplně jedno. já odchovala ve volieře 100x50x70cm 6 mladých a žádnou ohrádku jsem nepotřebovala. když mimča otevřela oči a začla chodit, pouštěla jsem je spolu se samicí, pod dozorem a v místnosti, kde neměly kam zalést.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod neytiri » 29 bře 2011, 18:58

Na odchov miminek nejsou moc vhodné mikiny, trička, ručníky a deky - prostě cokoli do čeho se miminka můžou zamotat a maminka ztrácí přehled..
Tady na stránkách přímo u jednoho pelíšku píšou, že je vhodný pro samičky s miminkama http://f4y.webnode.cz/pelisky/ tak asi něco takového bude dobré :)
neytiri
 
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2011, 20:33

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod Johana » 29 bře 2011, 19:11

neytiri píše:Na odchov miminek nejsou moc vhodné mikiny, trička, ručníky a deky - prostě cokoli do čeho se miminka můžou zamotat a maminka ztrácí přehled..
Tady na stránkách přímo u jednoho pelíšku píšou, že je vhodný pro samičky s miminkama http://f4y.webnode.cz/pelisky/ tak asi něco takového bude dobré :)


No tak zrovna ten pelíšek co se mi otevřel z té webovky bych asi pro freťata nevolila, páč v případě že bych musela "zasáhnout", asi těžko tim otvorem maličké fretě vyndám bez rizika že mu ublížím.....
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod martina » 29 bře 2011, 21:40

johano,

nejedná se o první pelech na stránce, ale asi třetí nebo čtvrtý - s vlezem z jednoho boku.
sice nechovám, ale připadá mi pro matku s mláďaty celkem dobrý, jediné čeho bych se trochu bála je nechat tam úplně malá miminka samotná, aby je látka nezadusila. naštěstí většina mamin se od miminek v prvních dnech prakticky nehne, takže tohle příliš asi nehrozí.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod Johana » 29 bře 2011, 21:50

martina píše:johano,

nejedná se o první pelech na stránce, ale asi třetí nebo čtvrtý - s vlezem z jednoho boku.
sice nechovám, ale připadá mi pro matku s mláďaty celkem dobrý, jediné čeho bych se trochu bála je nechat tam úplně malá miminka samotná, aby je látka nezadusila. naštěstí většina mamin se od miminek v prvních dnech prakticky nehne, takže tohle příliš asi nehrozí.

...aha, tak to se omlouvám, z textu "neytiri" sem asi nepochopila o který pelech jde.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod Erin » 30 bře 2011, 20:13

Osvědčila se mi krabice od bot s vyříznutým otvorem po straně, do ní sepraná stará bavlněná trička, která se dají měnit /a případně beze škody vyhazovat/, dala jsem ji do klece zhruba týden před porodem a sundala závěsné pelíšky. Naše samičky si v krabici "ustlaly" podle svého, měly soukromí a víko můžeš sundat, vyměnit hadry a zase přiklopit - takže "doupě" skýtá dostatečné soukromí poměrně dlouho. Samičce je úplně jedno, jestli má pelíšek ozdobný nebo ne. A taky bych doporučovala pelíšky prát mýdlem a bez aviváže, aby maminku nerušily cizí pachy.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Pelíšek pro miminka

Příspěvekod pejan » 17 lis 2011, 15:08

administráítor je <i>
pejan
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 lis 2010, 19:37


Zpět na Porod a péče o mláďata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron