Kojící fretka - hubená

Kojící fretka - hubená

Příspěvekod Hela » 26 črc 2011, 08:49

Dobrý den, chtěla bych poradit. Naše Pepina má teď freťata, celkem 7, v pátek měla 3 týdny. Prospívají dobře,takže Pepina má mléko v pořádku. Ale ona je vyhublá a přitom hodně žere. Dostává granule pro fretky smíchané s granulema pro koťata - ty jí chutnají více než ty pro fretky - granule má stále v misce, a tu průběžně během dne doplňujeme, k tomu každý den dostává tvaroh s Glukopurem,.. žloutek a také banány a jiné ovoce, také zeleninu- papriku, rajče, okurek. Také jí to spestřuji tím,že dostává občas i konzervu pro koťata, nebo syrové maso (krůtí, kuřecí). Dostává také pastu s obsahem vápníku. A nemluvím o tom,že občas sežere i to co by neměla..takže apetit ji nechybí. Máme mladé poprvé takže nevím,zda je u ní nějaký problém a nebo je to normální, že když kojí tak je tak hubená. Pepina je velmi čilá a aktivní, únava se na ní neprojevuje. Děkuji za odpověď.
Hela
 
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2010, 10:06

Re: Kojící fretka - hubená

Příspěvekod Johana » 26 črc 2011, 08:53

Jaké konkretní granule pro fretky a pro koťata žere?
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Kojící fretka - hubená

Příspěvekod Hela » 26 črc 2011, 09:51

Dáváme jí granule Vitakraft Menu, ale ty kočičí nevím jak se jmenují, bereme je na váhu a jsou s přidávkem vitamínu. Konzervy zn. Gourmet Gold.
Hela
 
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2010, 10:06

Re: Kojící fretka - hubená

Příspěvekod Žabka » 26 črc 2011, 10:28

Vitakraft má pro kojící fretku dost málo tuku i bílkovin, záleží na tom, co jsou zač ty kotěcí granule, rozvažovaný bývá často proplan, zkus se v prodejně zeptat. Proplan by bílkoviny kompenzoval, má jich hodně, tuku má sám tak akorát, takže to nevytrhne. Přidala bych tučnější maso, ne libové, aby se to vyrovnalo. A tvaroh každopádně dávat plnotučný.
Ono je celkem normální, že fretka při kojení zhubne, ale je to jak u které. To asi musíš zhodnotit ty, jestli je jen hubená, nebo už to začíná vypadat vážně.
Jedna moje samice vždycky po odchovu mláďat vypadá hrozně hubeně, ale ona moc nejí, jen nutnou dávku, dává přednost mláďatům, dožene to až na podzim.
Naopak jiné samice ani moc nezhubnou a pár týdnů po odstavu mají nejlepší váhu od jara. Je to asi dost individuální.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Kojící fretka - hubená

Příspěvekod Hela » 26 črc 2011, 11:02

Ještě není vychrtlá,ale není to její obvyklá váha a nechtěla bych stravou něco pokazit. Před porodem docela hodně přibrala, ale před tím než čekala malé,tak byla tak akorát nebyla vyhublá. Pepina není moc zvyklá na syrové maso,takže nebude jí to nějak vadit?My ji ho dáváme občas pro zpestření stravy, tak dvakrát do týdne a né moc. No a tvaroh je samozřejmě plnotučný,může se po něm utlouct.Na ty granule co máme se zeptám, ale můžeš mi prosím poradit jaké jiné granule bych jí mohla dávat? Moc děkuji.
Hela
 
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2010, 10:06

Re: Kojící fretka - hubená

Příspěvekod Žabka » 26 črc 2011, 11:23

Kojící fretka a mláďata v růstu by měla mít kvalitní granule (na prvních místech ve složení jsou produkty živočišného původu, a nejlépe maso, ne kostní moučka apod.), tuky kolem 20% (i víc), bílkoviny kolem 38% (i víc).
Nejlepší pro fretky je teď na trhu asi Totally ferret baby, já mám dobré zkušenosti už se zmiňovaným proplanem pro koťata, podle mě není špatný ni brit care kitten, pokud fretka jí i něco jiného.

Maso jí neuškodí, často březí a kojící fretka sama od sebe jí i věci, které dřív nejedla. Jen pak pozor s přikrmováním masem u mláďat, musí mít dostatek vápníku.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: Kojící fretka - hubená

Příspěvekod martina » 26 črc 2011, 13:29

Žabka píše:Jen pak pozor s přikrmováním masem u mláďat, musí mít dostatek vápníku.


tahle věta nemusí být pro každého srozumitelná, tak zkusím "přeložit" :o)

Jen pak pozor s přikrmováním masem u mláďat, ta musí dostávat současně s masem také dostatek vápníku.

(viz info na stránkách + tady někde na fóru se o tom taky píše)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Kojící fretka - hubená

Příspěvekod Hela » 26 črc 2011, 14:06

Moc Vám všem děkuji za rady.
Hela
 
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2010, 10:06


Zpět na Porod a péče o mláďata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron