Stránka 1 z 1

Adoptování freťáka

PříspěvekNapsal: 05 čer 2011, 18:54
od Amy
Dobrý den všem!
Chtěla bych se optat na zkušenosti se samičkou ve falešce. Naše Amy prochází teď falešno březostí no momentálně už spíše "falešným mateřstvim". Chudáka Piškotka (freťák) pořád tahá do pelíšku a někdy mi příjde, že až nevybíravýma způsobama, někdy z toho až Piškot piští.
Je lepší je oddělit nebo je nechat ve společné kleci a oni se porovnají? Sice je úžasné jak ho ta naše "mamina" pořád pusinkuje a čistí ouška, ale někdy mi je Piškotka fakt líto. Zase bych, ale nechtěla stresovat Amy a vzít jí ho. Zkoušela jsem plyšáky, ale nezabraly :-(
Aby problému nebylo málo, tak zrovna za týden odjíždíme na dovču a obě fretky se stěhují k mamce na hlídání. Nedá se ta její hormonální změna nějak "popohnat"? Mamka se Amy už tak trochu bojí ,a teď je to s ní obzvlášť težká manipulace. Už ani já si nemůžu dovolit strčit ruce do klece.

Děkuji za vaše rady a odpovědi...

Re: Adoptování freťáka

PříspěvekNapsal: 05 čer 2011, 19:03
od ŽoFiRo
jestli je oddělit a nebo ne je na tobě. já loni nechala samici ve falešce se dvěma samci a v pohodě. "urychlit" se to nedá a pokud má samice říji jen ukončenou, ale není kastrovaná (faleška přichází i po kastraci), pak počítej s tím, že s velkou pravděpodobností bude v říji za pár dnů zase a bude to zas nanovo.

Re: Adoptování freťáka

PříspěvekNapsal: 05 čer 2011, 19:20
od Amy
Říji měla Amy ukončenou hormonálně. Minulý rok to proběhlo bez falešky, letos to musíme ještě vydržet. Po dovče jsme domluvení s vetem na hormonální kastraci, tak snad to pak bude OK. Já jen, že dneska už po Amy Piškot i syčel, ale pak se nechal odtáhnout do klece, a teď spinkaj jak andílci. Když to vydrželi vaši dva freťáčci, tak snad i ten náš.
díky