Adoptování freťáka

Adoptování freťáka

Příspěvekod Amy » 05 čer 2011, 18:54

Dobrý den všem!
Chtěla bych se optat na zkušenosti se samičkou ve falešce. Naše Amy prochází teď falešno březostí no momentálně už spíše "falešným mateřstvim". Chudáka Piškotka (freťák) pořád tahá do pelíšku a někdy mi příjde, že až nevybíravýma způsobama, někdy z toho až Piškot piští.
Je lepší je oddělit nebo je nechat ve společné kleci a oni se porovnají? Sice je úžasné jak ho ta naše "mamina" pořád pusinkuje a čistí ouška, ale někdy mi je Piškotka fakt líto. Zase bych, ale nechtěla stresovat Amy a vzít jí ho. Zkoušela jsem plyšáky, ale nezabraly :-(
Aby problému nebylo málo, tak zrovna za týden odjíždíme na dovču a obě fretky se stěhují k mamce na hlídání. Nedá se ta její hormonální změna nějak "popohnat"? Mamka se Amy už tak trochu bojí ,a teď je to s ní obzvlášť težká manipulace. Už ani já si nemůžu dovolit strčit ruce do klece.

Děkuji za vaše rady a odpovědi...
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: Adoptování freťáka

Příspěvekod ŽoFiRo » 05 čer 2011, 19:03

jestli je oddělit a nebo ne je na tobě. já loni nechala samici ve falešce se dvěma samci a v pohodě. "urychlit" se to nedá a pokud má samice říji jen ukončenou, ale není kastrovaná (faleška přichází i po kastraci), pak počítej s tím, že s velkou pravděpodobností bude v říji za pár dnů zase a bude to zas nanovo.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: Adoptování freťáka

Příspěvekod Amy » 05 čer 2011, 19:20

Říji měla Amy ukončenou hormonálně. Minulý rok to proběhlo bez falešky, letos to musíme ještě vydržet. Po dovče jsme domluvení s vetem na hormonální kastraci, tak snad to pak bude OK. Já jen, že dneska už po Amy Piškot i syčel, ale pak se nechal odtáhnout do klece, a teď spinkaj jak andílci. Když to vydrželi vaši dva freťáčci, tak snad i ten náš.
díky
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20


Zpět na Falešná březost fretky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron