Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Přístupné všem
Pravidla fóra
Co se děje v Klubu - přístupné ke čtení i reakcím všem návštěvníkům fóra.

Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod majda » 07 led 2011, 17:28

Předsedkyně Slovenského klubu chovateľov fretiek Maja Zámečníková mě požádala o uveřejnění této velmi důležité informace:

Ne všichni, kdo se propagují na svých webových stránkách jako "chovatelská stanice", jsou skutečně u SKCHF registrovaní!! Zjistili jsme, že některé tzv. "chovatelské stanice" používají certifikát o zapsání chovatelské stanice u SKCHF naprosto neoprávněně!

Aktuální seznam chovatelských stanic skutečně registrovaných (tzn. že SKCHF zodpovídá za jejich kvalitu) najdete v tomto odkazu http://www.fretka.sk/chov_stanice/zoznam-chs.html.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod martina » 07 led 2011, 19:12

oznámení SK klubu jsem umístila na titulní stranu fretka.cz + do sekce "kde a jak pořídím fretku", aby toto varování nezaniklo spolu s aktuální titulkou.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod martina » 07 led 2011, 20:02

a trochu (hodně) mě překvapuje, že tahle důležitá informace je na fóru, stránkách i face českého klubu, ale na slovenské straně ji nikde nemůžu najít?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Johana » 07 led 2011, 20:20

Martino, na klubové stránce SKChF je tato info udaná zmněnou údajú v tabulkách http://www.fretka.sk/chov_stanice/zoznam-chs.html (tyto údaje sou veřejně dostupné). Na stránce fora SKChF to je možná také, ale v "uzavřené sekci pro členy klubu", nevim, už se do ni nedostanu, od 01.01.2011 nejsem člen SKChF (na vlastní žádost). Jak je to na Facebooku neušim, nechodim na Face.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod martina » 07 led 2011, 20:49

no že to je v tabulce, je "pěkné". jen mi to prostě není jasné, proč jsme byli požádáni o zveřejnění tohoto infa, ale nikde na sk stránkách nic takového není. neměli by podobně být varováni i návštěvníci slovenských stránek?

fakt to neberte jako jedovatost, možná to nějaký důvod má, možná jsem jen natvrdlá.

a není to ani na face, dívala jsem se.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Johana » 07 led 2011, 20:53

martina píše:no že to je v tabulce, je "pěkné". jen mi to prostě není jasné, proč jsme byli požádáni o zveřejnění tohoto infa, ale nikde na sk stránkách nic takového není. neměli by podobně být varováni i návštěvníci slovenských stránek?


Martino, souhlasím: mněli a dúrazně.
Možná ta žádost o zveřejnéní vyplynula z toho, že určité "problematické" ChS jsou/byli od majitelú/chovatelú, kteří maj trvalý pobyt v ČR a do SKChF se "kdysi" registrovali vyslovené "účelově". Ale MajaZ ti toto určitě vysvětlí (lépe jako já).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Dodi » 08 led 2011, 18:28

http://www.fretka.sk/chov_stanice/zoznam-chs.html
Sem to bylo dáno jen jako upozornění, bystřejší si to lehce najdou. Co víc k tomu dodávat na SK stránkách, když je to tam jasně uvedeno, že CHS je nebo není funkční. Na Slovensku ke zneužívání CHS nedochází, proto je to upozornění směřovaný sem, pro lidi, kteří na SK stránky nechodí a s CHS se můžou setkat.
Dodi
 
Příspěvky: 111
Registrován: 08 pro 2010, 14:23

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod martina » 08 led 2011, 20:01

tak takhle odpověď je jak od chytré horákyně :-) bystřejší by to našli i kdyby to nebylo u nás ;-)

ale jak říkám - z mojí strany to neměla být jedovatost, opravdu mě jen hrozně překvapilo, že varování před falešnými chs u vás nikde nevisí. ale rozhodně jsem neměla v úmyslu se kvůli tomu hádat nebo to pitvat, prostě beru na vědomí, že sk klub nemá potřebu to nikde ventilovat.

a držím palce, aby se vám podařilo zbavit všech lidí, kteří vstoupili do klubu čistě z komerčních důvodů a vypočítavosti.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod MajaZ » 10 led 2011, 13:58

Martinko, poziadala som o to preto, lebo ide o CHS na uzemi Ciech a len malo ceskych ludi chodi na slovenske forum a slovenske stranky a vacsina si mysli, ze CHS su zapisane u ceskeho klubu (ludom nevysvetlis).
Nasi clenovia su priebezne informovani mailom a neclenovia a slovenska verejnost sa obycajne pozrie do zoznamu CHS na nasich strankach.
Co sa tyka FB, tam to nema opodstatnenie, informujeme tam o akciach, nie o CHS.
No a co sa tyka slovenskeho fora, smerovanie z fora je opat na zoznam na stranke a ten je aktualny (vacsinou :oops: ).

Staci na vysvetlenie?
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod martina » 10 led 2011, 15:08

viz výše - netřeba dále pitvat :-)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Erin » 11 led 2011, 15:36

Prosím, víte někdo, KTERÉ CHS JSOU TY FALEŠNÉ?

K miminům z CHS jsou krom jiných dokladů vystavovány i doklady o původu. Ty jsou vystaveny s razítkem Klubu - tedy pod jeho záštitou - TAKŽE KLUB O NICH VĚDĚT MUSÍ.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Johana » 11 led 2011, 15:48

Erin, SK klub o "falešných" ChS vědět nemusí, přesněji ani nemúže. Falešné ChS sou všechny ty, které nejsou uvedeny v tabulce/seznamu platných ChS registrovaných pod SKChF.

Příklad: v inzerátu bude "nabízím freťata z ChS Rosomák...." Když se podívám do tabulky registrovaných ChS a zjistím, že tam "Rosomák" neni, pak kouknu na ty co požádali o ChS a na ty ChS co jsou zrušené a tam taky nebude, je jasné že ChS "Rosomák" nikdy neexistovala ani neexistuje, čiže inzerent používá statut ChS neoprávněně. Stejně jako když uvedenou ChS najdu v seznamu zrušených ChS.

Pokud vím, ZoP mláďat se často neodevzdávají majitelúm/kupcúm mláďat při přejímce mláděte. Čiže ten kdo používá falešnou ChS klidně múže kupce uvést v omyl. A když nový majitel fretěte které už má nějaký čas doma zjistí, že ZoP nikdy nedostane, myslím že jen málokdo by fretě vrátil prodejci. Takže podle mne je dost dúležité, aby si zájemci o freťata kontrolovali legalitu inzerovaných ChS.

Nejsem si ale jistá, jestli sem odpověděla přesně na to, na co ses ptala.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Lucka FB » 11 led 2011, 16:40

Chtěla bych se zeptat,a co když bude registrovaná Chs v jiné zemi než na Slovencku,už min.u dvou Chs jsem četla že už nejsou členy nebo mají zrušenou registraci Chs u SKCHF ale jméno Chs si ponechají a registrují jinde.Takže to asi jde tak co když to tak taky udělá někdo jiný?Dávám příklad třeba polský občan žijící tady ale fretky bude mít registrované v polsku.Je to jen otázka mě to jen napadlo když se tu rozebýrá to že Chs co není registrovaná u SKCHF není CHs. :)
Lucka FB
 

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Johana » 11 led 2011, 16:58

LuckaFB: Správný dotaz. To co jsem psala (systém ověřování ChS) se týká jen ChS registrovaných pod SK klubem (jelikož celé téma se týká jmenovitě SKChF). Ale myslím, že pokud má někdo registrovanou ChS (kdekoli), logicky by mněl uvádět, kde (v jakém státě a pod jakým klubem) ji má registrovanou. Čiže nemněl by být problém ověřit si registraci/platnost jakékoli ChS (třeba v polském /jiném/ klubu).
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Erin » 11 led 2011, 17:22

Johano, ono je docela logické, že ZoP se neodevzdává s mládětem. Právě ty, která všechno víš o kontrolách, poradcích a dalších, bys měla vědět nejlíp, že CELÉ JMÉNO, TJ. I S PŘÍDOMKEM, JE UVÁDĚNO V EUROPASU A V DOKLADU O ČIPOVÁNÍ PRO CENTRÁLNÍ REGISTR.

Pokud má někdo např. CHS Rosomák a chová psy či kočky, uvede možná tuto CHS ke jménu mláděte, ale plemenná kniha psí ani kočičí mu nevydá doklady na fretku - takže jakápak falešná stanice. Tady by snad šlo jen o "místní určení" narození mláděte a možná i nasměrování na kontakt.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Johana » 11 led 2011, 17:27

Erin, je úplně logické, že ZoP se nepředávají novým majitelúm spolu s fretětem.

Pokud někdo uvádí, u inzerce na prodej fretky, že "fretka je z ChS Rosomák" a přitom ChS Rosomák je ChS zaregistrovaná pouze na chov yorkširú, určitě nepújde o ChS na chov fretek, čiže pro chov fretek je tato ChS "falešná". Ale já jsem přesvědčena, že všem nám je toto jasné a dál se to rozvádět nemusí.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Erin » 11 led 2011, 17:53

Ta stanice, Johano, není falešná,je třebas úplně v pořádku registrovaná u FCI, ale pro fretku je údajem, který uvádí kupujícího v omyl - tedy je možno údaj posuzovat jako poškození kupujícího podle obchodního zákoníka.

Před necelým měsícem jsem právě na toto narazila - pokud hledáš na internetu, majitel CHS uvádí na svých stránkách, u které národní či nadnárodní organizace je stanice hlášena /a její jméno je chráněno/ a pro koho - druh zvířete a plné jméno majitele CHS a náležité registrační číslo. Je možné, aby jméno CHS bylo hlášeno stejné třebas pro psa u FCI a pro králíky u SCHDZ, samozřejmě s náležitými registračními čísly. Není tedy pro kupujícího problém, aby požádal prodávajícího o předložení certifikátu.
Erin
 
Příspěvky: 96
Registrován: 29 lis 2010, 00:04

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod martina » 11 led 2011, 17:59

erin,

formulace "falešná chs" je moje, potřebovala jsem zjednodušenou zkratku na stránky, na face jsem to musela ještě víc zkrátit. myslím, že většina lidí z toho pochopí to nejdůležitější - že si mají dát pozor při koupi fretky (hlavně tedy mláděte) na podvodníky. a o to šlo. jestli je ta formulace přesná nebo měla být trochu jiná, osobně považuju za vedlejší. a předělávat to fakt nebudu, mám jiný starosti, než přesně formulovat kdejakou hovadinu.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod martina » 12 led 2011, 22:35

aby bylo jasné, co myslím tím "falešná CHS":

vyhledala jsem pár zrušených z poslední doby, jsou mezi nimi i takové, které skončily samy, na vlastní žádost. a podívala se na jejich stránky.

zde jsou screeny jejich titulních stránek z dnešního odpoledne.- jen jedna z nich v textu uvádí, že od letoška sama skončila (na stránkách sk klubu je uvedeno, že byla vyloučena), ale přesto se v úvodu stále prezentuje jako chovatelská stanice, čímž uvádí návštěvníka svých stránek v omyl (a ten méně pozorný si nevšimne).

další tři se ani nenamáhají něco takového (že už nejsou registrovanou chs) sdělovat.

tak takové chs já osobně považuju za tzv. falešné a lidi, kteří se takto prezentují, za podvodníky. ale je pravda, že každý to máme někde jinde, to za prvé, za druhé - nejde o život, jen o slušnost.

(15.1.2011 - bohužel jsem svojí nepozorností do přílohy OMYLEM zařadila i chs, které se výše uvedené netýká, níže moje omluva! přílohu jsem opravila, aby v ní nefigurovala chs omylem uvedená.)
Přílohy
falesnaCHS.doc
(843 KiB) 271 krát
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod MajaZ » 13 led 2011, 10:54

Martino dakujem.
Je to smutne, ale bohuzial klubom nepostihnutelne. Mozem na nich jedine apelovat a to je zhruba asi tak vsetko.
Maco, Buba, Sara a Kuko (in memoriam), Kubo, Sunny, Lenny a MajaZ
Uživatelský avatar
MajaZ
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 lis 2010, 20:29

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod sarussa » 15 led 2011, 00:00

Jen chci informovat, že podle seznamu falesnych CHS, co posilala Martina v prilozenem souboru u jejiho prispevku, tak je tam i CHS Bassarisco, divala jsem se na seznam CHS a ta je stale registrovana, neni v tabulce pozastavenych nebo zrusenych CHS.
sarussa
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14 led 2011, 23:57

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod martina » 15 led 2011, 00:58

HROZNĚ SE OMLOUVÁM CHS Bassarisco!!

ano, tato k dnešnímu dni stále patří mezi chs registrované slovenským klubem. jak sem mi podařilo ji takhle "očernit" nevím, rozhodně to z mé strany nebyl úmysl, ale nešťastný omyl :o((

mezi chovateli se leccos proslýchá, nic se neutají, dávno před tím, než se něco provalí, se vždy šušká. k mým uším se dosud nic špatného o této chs http://www.bassarisco.estranky.cz/stranka/kontakt opravdu nedoneslo.

ještě jednou se moc omlouvám a doufám, že jsem chs bassarisco svým omylem příliš nepoškodila.

přílohu výše jsem opravila.

-----------------------------------

děkuju, sarusso, za upozornění na chybu.

-----------------------------------
právě jsem zjistila, se kterou chs došlo k záměně. nebudu konkretizovat, každý si teď už určitě dokáže zkontrolovat sám, jestli ta "jeho" chs je skutečně registrována.
-----------------------------------
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod neytiri » 22 úno 2011, 20:44

Lidi o co vám jde? Čtete-li si iformaci ze stránek jedné pošpiněné stanice, zjistíte, že mláďata už odchovávat nebudou!

Když se rohlédněte po netu narazíte na mnoho jiných chovatelských stanic, které v seznamu co zde uvádíte také nejsou! Kupodivu odkaz na ně zde není a není tu ani jejich úvodní stránka.

http://fleur-de-lys.webgarden.cz/

http://www.wildhoney.estranky.cz/

http://www.boduleferrets.estranky.cz/

http://www.fretiny.estranky.cz/

Tak copa to tu je za hon na čarodějnice? To nemůže klub začít podporovat kvalitní chovy, aby tedy předešel těm špatným? Když už jste klubem, měli by jste zkvalitnit také chov v čechách, aby zde něco zbylo, když se vám podaří vypudit veškeré stanice a zbudou jen staří nalezenci a zverimexáci.
Vám však jde spíš dokonale házet špínu okolo na ty co se snaží. Proberte se a přestaňte tu slovíčkařit. Ať se kdo chce nazývá jak chce, vždyť důležité jsou fretky a bylo by dobré někam pořádně cílit chov.
Nemáte-li odborníky vyškolte je jinde, ale nezatracujte konečně ty co nejdou ve vašich šlépějích.
neytiri
 
Příspěvky: 8
Registrován: 22 úno 2011, 20:33

Re: Oznámení předsedkyně SKCHF - důležité, čtěte!

Příspěvekod Johana » 22 úno 2011, 21:06

neytiri píše:Lidi o co vám jde? Čtete-li si iformaci ze stránek jedné pošpiněné stanice, zjistíte, že mláďata už odchovávat nebudou!

Když se rohlédněte po netu narazíte na mnoho jiných chovatelských stanic, které v seznamu co zde uvádíte také nejsou! Kupodivu odkaz na ně zde není a není tu ani jejich úvodní stránka.

http://fleur-de-lys.webgarden.cz/

http://www.wildhoney.estranky.cz/

http://www.boduleferrets.estranky.cz/

http://www.fretiny.estranky.cz/

Tak copa to tu je za hon na čarodějnice? To nemůže klub začít podporovat kvalitní chovy, aby tedy předešel těm špatným? Když už jste klubem, měli by jste zkvalitnit také chov v čechách, aby zde něco zbylo, když se vám podaří vypudit veškeré stanice a zbudou jen staří nalezenci a zverimexáci.
Vám však jde spíš dokonale házet špínu okolo na ty co se snaží. Proberte se a přestaňte tu slovíčkařit. Ať se kdo chce nazývá jak chce, vždyť důležité jsou fretky a bylo by dobré někam pořádně cílit chov.
Nemáte-li odborníky vyškolte je jinde, ale nezatracujte konečně ty co nejdou ve vašich šlépějích.



Nikdo zde neodsuzuje ChS án gro. Nikdo zde neodsuzuje cílený, regulovaný a sledovaný chov fretek.
Ono šlechtění barviček a srstí v sobě skrývá i dost záludností. A právě, bohužel, touto cestou se ubírají některé ChS.

Ano "dúležité jsou fretky" a jejich chov "někam cílit". Ale o tom má asi každý jinou představu.

Nevim kdo jsi, nevim jaké máš skušenosti s chovem fretek. Ale nařkávat na tomto foru kohokoliv z "házení špíny na ty co se snaží" mi přijde spíš úsmněvné.

Jelikož ke dnešnímu datu jsou legislativně registrovány (v rámci SR a ČR) jen tyto ChS http://www.fretka.sk/chov_stanice/zoznam-chs.html
a já nikde nevidim registraci chovatelú z těch čtyř linkú které zmiňuješ, nechápu tvúj příspěvek celkově.
Majitelé těch zmiňovaných linkú múžou /a nemusí/ být seriozní chovatelé (já je neznám a nemohu a nemám právo je soudit). Ale registraci ChS ke dnešnímu dni v ČR a SR nemají. Teoreticky by mohli být regisrovány v jiném státě EU, ale jak sem se dívala na ty linky, dost o tom pochybuji, protože by byli známé jako ChS registrovené např. v Pl, HU, a pod. už i dnes.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR


Zpět na Klub informuje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků