aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Helca » 21 čer 2013, 21:01

Dobry den,
pisi z Mac computer a proro pisi radsi bez interpunkce. Potrebovala bych radu. Je to mesic, co nam umrel na rakovinu krasny fretacek, dlouhosrty tchorik s bilymi ponozkami, od ktereho jsme chteli miminka. Byl uzasny, velmi hodny, nikdy nikoho nekousl ani z legrace, pokud nebyl v riji a nesnazil se mne nekam zatahnout. Poridili jsme mu Champagne holcicku ale ukazalo se, ze je neplodny. Ted mame 2 roky starou krasnou hodnou holcicku Betynku, nekastrovanou, protoze se meli radi s nasim Albertem, a nevime co dal. Uz je mesic v riji a musime se ted rozhodnout, co dal. Nasi Betynku jsme Albertovi poridili podle barvy, protoze jsme nechteli, aby byli pribuzni. Albertova maminka ted je uple bila a ma tmave oci (ja tvrdim ze cerne, prirucky rikaji tmave cervene),ale puvodne byla jako grosovity kun, to znamena ze je vybelujici, tatinek byl asi albin, ale dlouhosrsty, nikdy nevypelichal, (nevime jiste, protoze Chip byla nalezenec a my jsme meli samecka Standu, ktery se choval jako kastrovany ale nebyl (nevedeli jsme to). Take jsme ho adoptovali z nevyhovujici rodiny v zalostnem stavu a kousaveho a nakone byl takovy milacek, ze mi sedel na kline kdyz jsem pracovala u pocitace). No nic, opustil nas (asi) Standuv a Chipin syn na rakovinu (mozna geneticky podminenou diky dlouhosrtosti Standy a bilemu zbarveni Chip). Je to pro nas dost tezke, protoze mu bylo jenom 5 let, ale chci se Vas zeptat, jestli nevite o nejakem opustenem fretkovi, ktery by se hodil k nasi bezovce Betty a neni kastrovany. Pro nas neni problem se vyporadat s fretikem, ktery neni uplne socializovany, pokud se shodne s holkama. Mame mnoho zkusenosti, meli jsme i kousavou polotchorku a deprivovane zviratko dokazeme postupne zvladnout, nemame strach z kousnuti a vime, ze to neni ukol na tyden. Dejte vedet, jestli mate nejaky typ, jinak budeme muset nechat nasi krasnou a hodnou Betty asi vykastrovat, protoze za rok si asi nevezmu na svedomi, aby mela miminka. Mam obavu, ze bude na prvni vrh moc stara. Ale jestli to neni pravda, prosim poucte mne.
Helena
Helca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2013, 18:06

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod PxNxDx » 22 čer 2013, 15:48

předpokládám, že píšete do špatného vlákna, neboť pokud se nepletu FUK neposkytuje fretky na chov. A v souvislosti s tím nechápu Váš chov na nalezencích a tudíž na fretkách bez znalosti původu. To že má fretka jinou barvu než druhá neznamená, že nejsou v příbuzenské linii ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod ŽoFiRo » 22 čer 2013, 16:29

1. barva fretek rozhodně NEZARUČÍ! nepříbuznost, je celkem běžné, že se v jednom vrhu rodí mláďata tmavá - tchořovitá a zároveň i světlá - champagne nebo albino a případně různě znakatá, vše je to jen o jejich rodičích a dalších předcích, jak jsou oni zbarvení a jaké nesou geny. tudíž myslet si, že když mám tchořovitou fretku, že s champagne bude nepříbuzná je pěkná blbost.
2. že fretka "nevypelichá" ještě neznamená, že je dlouhosrstá :D a podle fotek na starým foru neměl s angorou - tedy dlouhosrstou fretkou, společnýho vůbec nic. ono i angorky línají a jsou pak úplně krátkosrstý, takže pokud měla fretka celoročně zimní srst a neměla koule - mysleli jste si, že je kastrovaný, pak tam očividně bylo něco hodně špatně.
3. co dosáhnete toho, když ted samici nakryjete? stejně budete muset kastraci řešit tak jako tak, protože rozhodně není pravda, že samice musí mít jeden vrh, aby neměla problémy s říjí a nebo byla jinak v pořádku.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod stulitt » 06 lis 2013, 10:41

Marcel zbyl mi tu enap, nebudeš potřebovat do útulku?
Popř. jestli je tu někdo, kdo by ho potřeboval, zašlu kamkoliv.
stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-) www.stulitts-pets.wbs.cz
Uživatelský avatar
stulitt
 
Příspěvky: 126
Registrován: 29 lis 2010, 09:47

Předchozí

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků