aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 kvě 2012, 13:10

Renn - děkujem.

V sobotu přibudou další nalezenci :(
útulek se opět plní a já se bojím STOP stavu! péče je náročná tím, že se každá fretka v útulku venčí samostatně i má vlastní,což mi dá zabrat více času a pracovní nasazení v době začínajících dovolených je šílené,uf...chci aby fretky měli to čeho se jim kdysi nedostávalo a netrpěli nedostatkem mého volného času.Po víkendu zvážím všechna pro a proti a dám vědět. STOP stav se kriticky blíží ...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod hena9 » 18 kvě 2012, 14:37

marnelbal: :( vaša situácia zas plného útulku ma neteší, zdielam aspon na SKCHF stránkach na fb . Viem aké to maš naročne, ja keď som mala doma 6 fretiek a tie mohli behať na 3 skupiny, nestíhala som sa im dostatočne venovať natoľko aby nik nebol zanedbávaný a po mesiaci som už toho mala dosť a chuť to zabaliť.
Ale zase si treba uvedomiť, že je lepšie keď je fretočka celý deň zatvorená v klietke a má kvalitnu starostlivosť a minimum behania, ako keby sa mala potulovať po vonku kde ju čaká len smrť, alebo byť v zlých rukách.

Držím palce pre skoré umiestnenie chlpáčov!
Obrázek
Uživatelský avatar
hena9
 
Příspěvky: 9
Registrován: 02 pro 2010, 00:09
Bydliště: Filakovo/ BA -SK

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 21 kvě 2012, 07:05

hena : děkuju za zdílení ;)
i mě situace netěší a věř, že si uvědomuji velice dobře co je pro ně nej , naštěstí pomoc přišla v podobě výpomoci s dočasným hlídáním,kdybych já ,,nemohla,, takže STOP stav se zatím nekoná.
Jsem trošku mimo,nestíhám odpovědět,natož psát o fretečkách.
Brzo vše napravím a dám informaci o všech co je nového.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod JaninaH » 23 kvě 2012, 20:13

Moc blahopřeju Frodovi k novému domovu.
Je to velikánský fešák. Už jsem přemýšlela, že bych ho pořídila jako spolubydlícího tomu mému tchořovi, ale nakonec jsem usoudila, že situace zrovna není úplně vhodná.
Doufám, že se bude mít v novém domově fajn. ;)
JaninaH
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2011, 00:23

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 27 kvě 2012, 23:36

díky Johan,Heni a JaninaH - Frodovi to vyřídím !

a aby jsme se připoměli trochu...
do útulku plánované fretečky nedorazili,bylo by to na dlouhé povídání a story,které mě sice vůbec netěší ale prozatím o nich vím a to je důležité...pomoc přišla v jiné podobě a jsou v dobrých rukách !

Z koho mám v našem útulku trochu radost je Packa,seznámila jsem ji s Oliverem,který ji trochu zkrotil a běhají spolu. Montyho jsem zapojila také ale jak se před nim Packa mihla,tak byl k nezastavení, ach ty hormony!
Packa pookřála a je ráda,když ji pustím.Čeká v kleci u dvířek a dere se mi do ,,rukavic,, sama.
Dám ji čas a sobě vlastně také,nerada bych přišla o kus masa ;)
Jinak ráda skotačí,blbne,tahá plyšáky a opět zase jednou někomu jezdí po hřbetě - Oliverovi.
Je radost na ni koukat, jak je zase šťastná !Paci je moc krásná holka a byla by velká škoda aby se nesrovnala,bude to ale běh na dlouhou trať.

Oliver se po kastraci hodně zklidnil a zklidnuje čím dál víc.Dožaduje se pamlsků a krásně si se mnou i s Packou hraje a už nehryže, tak jako před tím.Stal se zněj mazlík ! Oliver je čistotný jak v kleci tak mimo klec.Prostě fajn freťák a fešák v jednom.Ten jeho kukuč je fantastický !

Monty je trochu poděs,raplík a můj blbeček-komik ale miloučký,hodný a čistotný !
Držku nezavře...jsem tu jak ve slepičárně,když je puštěný.
Jeho velkou úchylkou je usnout třeba uprostřed místnosti.
Je snim velká sranda a má rád nohy :lol:

Albi byl a je stále moc hodný kluk.Po kastraci teď ztrácí svoji muší váhu a vylínává jak zběsilej.
Albi nejvíc miluje různé míčky a je to takový můj malinký vozembouch.Sice skotačí ale nevybírá to a pak padá k zemi.Čistotný moc není, takové malé prasátko.
V kleci si to hodí kam se mu to povede,používám pro něj savé podložky i když do záchůdku jde také,to bych mu zase uplně křivdila,no. ;) S Albim plánuju návštěvu u p.doktorky .
Albi není asi nejmladší,má špatné zuby a skoro žádné svalstvo.Hodně také spinká,nedožaduje se ničeho.
Celkově působí trochu stár i když skotačí a blbne je vidět ta jeho nemotornost a pohyby nejsou tak jako u mladého zvířete,uvidíme.


A Barunka je poslední týden tak akční, že ji vůbec nepoznávám.
Po operaci úplně ožila,dožaduje se venčení a chce pořád běhat.Šikulka moje malá.
Baru byla na vyndání stehů tady v Be a půjde ještě na jednu prohlídku k p.doktorce, než půjde do adopce.
Zájemce na ni mám ale kdo si počká,ten se dočká !Je to moc hodná fretečka,která si zaslouží,
tak jako všechny-nový domov!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 31 kvě 2012, 01:46

Ve večerních hodinách jsem vezla Barunku na veterinu do Stodůlek , kvůli jejímu zdravotnímu stavu.
Nevím co se stalo, proc se tak stalo a jaký je důvod.Jen vím,že chválabohu jsem nešla na 12h přesčas (noční) na který jsem měla jít a mohla ji zachránit.Baru byla včera naprosto v pohodě,běhala a byla čilá.Dnes bohužel nebyla a její stav k večeru,kdy jsem ji mela venčit mě vyděsil.Baru byla v křeči,zadní nožičky natažený a snažila se trochu postavit,nešlo to,zůstala nehybně ležet. :( Popadla jsem ji a jela na vet. Byla ji odebrána krev a RTG a je zatim hospitalizovaná.
Má zavedenou kanylku pro infuze a dostala Apaurin,který ji zbavil křečí v těle atd.
V okamžiku se zni stala hadrová panenka a byla nehybná úplně.Myslela jsem, že mi umřela. :cry:
Omlouvám se doktorovi za moji hysterii a mé kecy ...prostě jsem to nečekala!
Jsem ještě teď ztoho hodně rozhozená, protože byla plánovaná kontrola před adopcí a nevím co se děje a hlavně proč.
Hned ráno zavolám naší pani doktorce a pokud to Barunky stav dovolí,odvážím ji na veterinu k ní.
Držte ji všichni moc palce a tlapky . Zase jsem někoho jednou přechválila a vrátilo se to jako bumerang!
Děkuji za pomoc hlavně psych. Daně Markesové,která byla se mnou ,Majdě ,která byla na telef. a Martině.
Držte tlapky!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod pinina » 31 kvě 2012, 06:07

Marcí to je strašný, úplně živě si to umím představit, jak ti bylo a ještě pořád je :cry: Držíme Barunce tlapičky, aby to zvládla a byla zase v pohodě. A tobě přeju hodně a hodně psychických sil...
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Amy » 31 kvě 2012, 09:24

Držíme Barunce s tchoříkama tlapičky!!!!
Bohužel tohle znám z vlastní zkušenosti a posílám velkou podporu!!! Hlavně aby se Barunka uzdravila!!
Len, střeštiprdlo Piškotek a Phoebe
Uživatelský avatar
Amy
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2010, 18:20

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 31 kvě 2012, 22:52

Díky za držení tlapek a palců všem...
Barunku jsem si přivezla domů kolem 19h.Sice žádné křeče už nemá ale neni schopna se postavit na zadní,takže stav zcela neměnný,bohužel na klinice nebyly lékaři ,,přes,, fretky a proto pojede na vyšetření za svou pani doktorkou hned zítra ráno.Spolupráce s klinikou byla i sní po telef. a na požádání ji byly zaslány veškeré výsledky krve,zpráva a RTG. Baru byla moc ráda,když mě ucítila a celou mě popusinkovala je ale moc slabá,budu ji krmit každou chvilku co to půjde,samozřejmě konzervama I/D.Na klinice se dostavil průjmik v malé míře a také ji bohužel praskla žilka,nožku měla celou oteklou,tak kanyla na infuze musela ven :-(

ted po 22h hlásim že Baru se snaží dělat malinké mírné krůčky ale ještě padá a začíná sama papat granulky I/D které ma k dispozici, papá i nabízenou konzervičku,teda tu jen aby se neřeklo :)
podala jsem ji antibiotika,ráno ji dám zas....konečně něco pozitivniho !jupí M
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod pinina » 01 čer 2012, 06:03

Ufff, jsem ráda, že nastalo alespoň malinké zlepšení. Barunka se z toho určitě dostane, má u tebe tu nejlepší péči. Dál držíme tlapičky.
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 05 čer 2012, 15:20

Oliver ♥ byl adoptován !... snad dokáže vynahradit ztrátu fretečky,kterou lidé měli a rozveselí je všechny !
Je to moc hodný kluk a bude mi moc chybět.Odjel do Tábora.
a abych toho loučení neměla málo odjel neplánovaně i Monty ♥ do nové rodiny.
Oliver a Monty přišli do útulku společně a také společně ve stejný den šli do adopce...
myslete na ně! kdo pláče jsem jen já a Paci :-(

V útulku zůstává Paci a Barunka,která se trochu srovnala a konečně zase běhá!
Musím nutit pouze papání,občas pozlobí ...
všechno co Baru potkalo a pro její evidentně starší věk byla zařazena do virtuální adopce!
V pá jdeme s Baru zase na další vyšetření...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 05 čer 2012, 18:35

něco mi uniklo... kde je albi??
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 09 čer 2012, 02:29

Brzo ráno 8.6. jsem měla telefon o nalezeném fretáčkovi z Benešova a nakonec místo říjného kluka (prý má kulky)
do útulku přijela přeříjená holčička jménem Frída ♥ ! Tak ji pojmenovali dvě zachránkyně p.Hana Výborná a
p.Dagmar Výborná z Benešova u Prahy, kde byla nalezena v noci z 2.6 na 3.6 při venčení psa v ulici Čechova.
Frída se schovávala pod autem a bála se. Frída je moc hodná fretečka,nekouše a měla na sobě čtyři klíšťata,které Dagmar pomohla vytáhnout a několik blech na které podání Advocate snad bude stačit :-(
... snad se nám tady nic nerozmnoží. Děkuju moc oběma dámám,že nás kontaktovaly a poskytly azyl krásné Frídě
a dovezli ji následně k nám do FUKu. Velké díky ještě jednou - máte srdce na správném místě!

Frídě necháme ukoncit říji a věřím, že se přihlásí majitel , kéž by !
Teď už spokojeně spinká v pelíšku,napapaná,vyvenčená,uklidněná .... prostě happy :lol:
Je vychovaná a úplně úžasná!
fotečky zde: http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Frida

marti,albi stále je,jen jsem ho nenapsala,chjo!

Baru byla u pani doktorky a budeme ji stále sledovat.
Teorie doktorky je instinktivnně i mým názorem ale psát co bylo možnou příčinou...
by bylo pro mě teď zdlouhavé a jistě se brzo dozvíte na stránkách více.Někdy mé vyjadřovací
schopnosti jsou na bodu mrazu ,ať už z nedostatku spánku či jiného dění....teď mi odpusťte!

Paci je samozřejmě špatná,kluci odešli a nemá s kým blbnout,což mě vůbec netěší. :(
Neustále leze po FN vyšplhá a kouká, kde Oliver a Monty jsou - je hodně smutná!
Co se zlepšilo - nehryže mě ! zatím...
Zkusila jsem ji tedy seznámit s Albim-dopadlo to špatně.
Vycítila jeho slabší povahu a nedůvěru,kterou ve fretkách on má a nemusí je, tak se zase předvedla!
...trochu to schytal ale nijak dramaticky,včas jsem zakročila.
Albi se ji potom bál ale nesnažil se nijak utíkat,spíše čekal, že ho opět zachráním.
Takže venčení pokračovalo jako vím,že tu jsi,nechám tě,máš tu pomocnou ruku ale až budu moct,schytáš to!
S Albim to prostě nejde.

Albi, tak jak jsem psala minule,že půjde k pani doktorce,tak teď po dnešku už zcela jistě : na celkové vyšetření,hlavně odběry krve a sono a dle posouzení stavu možná i RTG jestli bude třeba.
Albi je sice stále stejný ale vypozorovala jsem,že něco mi na něm sakra nesedí čím dál víc a abych toho neměla málo
ukázal slinění v přímém přenosu až mi zatuhlo,takže plánuji kontrolu už v týdnu,podle p.doktorky aby na nás měla dostatek času.Žádný příznaky jako záchvaty nemá ani nezvrací,neprůjmuje a krásně papá.Uklidnuju se,že možná stres z Paci zapůsobil ale nevěřim tomu.Albi je opravdu stár a doufám,že ne INZULINOM !
Vše tomu napovídá!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod JaninaH » 10 čer 2012, 14:59

Páni, Frída je moc krásná slečna. Snad se majitel přihlásí. Přála bych jí, aby se vrátila domů k lidem, které má ráda.
JaninaH
 
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2011, 00:23

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 10 čer 2012, 20:54

Já váš útulek stále sleduji. A moc vám všem co v něm pracujete držim palce. I těm fretkám o které se staráte.
Je mi moc líto, že teď nemohu přispět finančně, snad časem...
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod kamilangrova » 10 čer 2012, 21:24

Frída je krásňoučká :-) Moc na vás všechny myslíme, posíláme štípnutí a podzravy do útulku všem ;)
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 10 čer 2012, 21:53

Frída má za sebou ukončení říje Pregnylem,tak budeme čekat na ústup ... uf.
Snad se dá brzo dohromady prdelka a i když už se zájemci hlásí,prosím vyčkejte a zodpovědně zvažte, zda ano či ne.
Frída ač je krásná ,není to vše , může přijít komlikace ať už jakákoliv - zánět dělohy atd.
Nevíme jak dlouho v říji byla a jaké budou následky ... i když nabízena je , minimálně měsíc v útulku zůstane a
také je potřeba počítat s faleškou ;)

jinak díky holky,vím,že na nás myslíte a držíte tlapky ...je to třeba!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod PxNxDx » 19 črc 2012, 11:19

vůbec nevim, jak to, že mi Coffee unikla :shock: ta je tak krásná!!! Až jsem začala doma orodovat, zda nepotřebujem 3holku do počtu :lol:
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 20 črc 2012, 02:19

tak jsem tu po delší pauze a po řádně zasloužené dovolené , kdy nám fretečky skvěle pohlídala a postarala se :
Jana (liška) a tímto ještě jednou velké díky !
a co je u nás v útulku nového :ano Coffee : PxNxDx ;)
teď už také Bětka ... o ní více pak na stránkách...dnes si ji dovezu
fretek v útulku je prozatím 6,další je v útulku měcholupech :(

Coffee byla dovezena 13.7. ve večerních hodinách ze záchranné stanice v Rokycanech
nejdříve jsem si myslela,že je to mládě ale není ,je jenom (miniaturní) ...za dva dny se ji u nás začala zvětšovat pipka a v tuhle chvíli je již rozříjená naplno,takže očkování se přesouvá ...
Kofí je stále vystrašená ale už se to začíná zlepšovat,hrozně ráda běhá ale jak je maličkatá a zřejmě neměla nikdy moc pohybu, tak ji pak nožky neslouží a podlamují se , prostě nemá žádné svalstvo je to hrozně křehké stvoření,na fotkách to člověk nepozná ale je to malinká nudlička,no ale je moc hodná a chodí vzorně do záchůdku .

Frída během naší dovolené byla ještě jednou na ukončení Pregnylem a v tuhle chvíli je úplně v pořádku a můžeme nechat očkovat ,uf,už ...krásně nám holka přelínala do takové pěkné stříbrné barvy ,jen ten její úžasnej čumec svítí.Je hrozně upovídaná a má neskutečnou radost ze všeho,je moc hodná a komunikativní a jako jediná mi v klidu usne na klíně ,byla zvyklá že se ji ,,někdo,, věnoval a mě moc mrzí že ji ,,nikdo,, nehledal a nehledá.Povahově se hodí hlavně pro začátečníka,je to moc hodná fretečka a k zulíbání.Božská Frída jí říkám !

Paci - no kapitola sama o sobě,jak jinak.Dračice,čert,rarach,ďábel a pakoveverka-jinak ji neřeknu ! Prostě ta nejchytřejší fretka,která kdy v útulku byla.Bojujeme spolu stále,je tak mazaná až to bolí ale boduju u ní každým dnem a každý den mi ukazuje co nového vymyslí.Chodí mě provokovat ,,natvrdo,, - má z toho děsnou prču a vyzývá mě ke hře což je pokrok.Je dokonalá ve všem!A konečně se zapojuje do ,,mých,,her.Je to bezva mrška,která potřebuje parťáka jako sůl a kdyby byl, tak ještě tu lidskou část,která by vydržela její náturu.
Paci nebude mazlík jako mazlík ale po boku toho, s kým bude moci blbnout a řádit bude přijatelná ale nikdy nebude velkej kámoš s lidskou populací...nevěřim tomu,bude to pouze o toleranci,tím se její šance viditelně zmenšuje a já hodně přemýšlím nad tím,zda ji nezkusím seznámit s mým ,,ma-gorem,, zda by to šlo,no uvidím ....

Baru je ve virtuální adopci a zůstane i nadále ...její stav ,nestav je stále stejný,zrovna teď pozlobila opět s papáním a to po delší době ...zase už papá a sama,potvůrka malá.Krásně nám přelínala,hodně ztmavla ale je jak dlouhá nudle.Příští týden jedeme k pani doktorce.
Po čase naší dovolené nebyl žádný problém,tak jsem byla moc ráda.Janča podávala pravidelné hlášení...
Dostala jsem soukromou zprávu jak na tom vlastně je a cože to má za nemoc ...těžká odpověď,protože celkový její stav po příchodu k nám byl špatný,hubená,zasvrabená,nalezená a říjila a neměla říjit,následovalo ukončení říje,pak operace a tím,že je opravdu už ,,stará,, to její tělíčko nezvládlo a jako laik napíšu,že se tělo s tím nedokázalo natolik vyrovnat, že ,,zkolabovala,, není to nemoc jako nemoc, jen toho na ni bylo sakra víc než dost a té nemoci říkám já především stáří,hormonálně nevyrovnaná bůhví jak dlouho a kdo ví jak dlouho žila (nežila)kde si venku a pak hr na ní ...dobrý účel ...ale...

Albi bude zařazen do virtuální adopce také ...
je hodně stár a jeho stav se před odjezdem na naší dovolenou zlepšil,bral léky,které pomohli ...celkem 10dní.
Před příjezdem k nám mi Janča řekla, že opět slinil,znovu ukázal prý nevolnost ... od té doby nic až do včerejška.Kdy mu bylo zase nevolno ale nijak dramaticky...takže jedeme na veterinu také...
jinak je celkem ok až na to,když se udělá venku pro nás moc pěkně,on tím trpí,tak jako kdysi Leo...
doufám,že srdíčko nezlobí...prostě kontrola nutná! uvidíme co dál ale vím, že Albi nebude jen tak adoptovatelný a pokud ano,kdo se ujme starého freťáčka s občasnými problémy a jeho věkem ?
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 21 črc 2012, 08:32

Včera jsem dovezla Bětku do Berouna, s hrůzou jsme s Marcí zjistily, že veterinár v útulku ji psinku naočkoval Canvacem!!!! To je prostě neuvěřitelný!!!
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 22 črc 2012, 00:05

Albi je hospitalizován :( večer jsem přijela z práce domů a začala venčit fretule,Albi spinkal a než došla řada na něj začal strašně kašlat a bylo mu zase trochu nevolno,pustila jsem ho a jen polehával,nebylo mu dobře,takže jsem ho popadla a jeli jsme...
.... dle slov lékaře a RTG snímku má tekutinu na plicích a velmi zvětšené srdce,dostal antibiotika....duoretika?...a
Enap na srdíčko pak ještě Furon na odvodnění,zítra si ho vyzvednu ve večerních hodinách,ponechala jsem ho tam,aby byl pod dohledem,byl z vyšetření hodně sláb,zrychleně dýchal a nebylo mu dobře,byl hodně smutný, hodnoty krve jsou také špatné,ač jsme objednaní k naší pani doktorce na pá,půjdeme hned jak to bude možné.....zase něco extra !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 26 črc 2012, 15:02

Albi je na tom mnohem lépe , vyzvedla jsem si ho další den ve večerních hodinách.
Viditelně se mu ulevilo a tak jsem byla moc ráda.Dostal prášky,které dávám ráno a večer a v pá jedeme
k p.doktorce na kontrolu.Dneska si konečně se mnou hrál a dožaduje se také venčení.
Loudí kuřecí masíčka co má moc rád,baští a chová se jinak , tralalá jen ta Kardiomegalie mě děsí :(
Dle RTG ,které u sebe mám, sama vidím jak je srdce veliké.Takové neměl ani Leo :-(
Výsledky krve byly také špatné,buď byly hodnoty hodně vysoké nebo naopak nízké!
Uvidíme jak na tom bude dál,hlavně že sním srdce už nemává jako v den odvozu na a doufám,
že tekutina na plicích se vytrácí také.Je mu prostě lépe,vidím ho.... zlepšuje se každým dnem.

Včera jsme si s holkama udělali výlet na veterinu také.
Frída byla na očkování.Coffee byla na ukončení říje a Bětku jsem musela vzít akutně sebou také.
Našla jsem ji bouli u zadečku,nebudu psát co ji doktor ztoho vymačkal za humus.
Bětku povezu také v pá za pani doktorkou znova,nelíbí se mi celkově : pozoruji častý zakašlání ...v průběhu dne několikrát a nevolnost,kterou tedy mohla způsobit i pasta,vyzvracela již po druhé granulky.Hovínka a chování jsou
jinak zatím naprosto ok.Docela se děsím co ještě přijde.Bětka určitě není mladšího věku,tipuju 4roky min.
dle její srsti,má ji celkem drátěnou jak já říkám a stav chrupu je také žalostný.
Jinak je celkově pěkného růstu a není hubená....hlavně je moc hodná a čistotná a hravá.
Budu také sledovat zadeček aby z toho nebyl nějakej Adenokarcinom jak mě upozornila Hena na face ....chjo
tak nám všem držte palce a tlapky..snad to všichni zvládneme ....ať je to, co je to !!!

A abych to neměla málo,včera přijela do útulku nová tchoř.fretečka jménem Terezka !
Kamila Langrová opět pomohla ...vyzvedla ji a dovezla ,díky Kami !
Terezka je pěkně velká holka,nafotím ji až nabiju baterie,které jako naschvál vypověděli službu
a vložím fotky pak na rajče....
Terezka je vystrašená,určitě venku ale neběhala dlouho,samozřejmě holka v říji jak jinak a i jí byla říje ukončena.Kamča pomohla.Prozatím si trochu hájí svoji klec a bojí se.Má krásně hebkou srst,čistá ouška
ostříhané drápky,tak doufám,že ji někdo bude hledat.Trochu se ožene ale je to pouze ze strachu,když je v náručí
přestane se bát a položí si hlavičku o ruku.Takové jedno velké neštěstí,ztracená a není doma.
Bohužel i Terez byla očkována v Měcholupech tim sajrajtem jako Bětka a vaří se to ve mě o to víc.
Je mi ztoho všeho zase nějak zle a smutno....
Sakra lidi , hlídejte si své fretky... hlavně když jsou v říji!!!
Bože udělaj cokoliv asi to nikdo nechápe !??
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 27 črc 2012, 22:52

Albi byl u pani doktorky a Bětka také.
Albimu bylo opětovně uděláno ,,lepší,, RTG a krevní testy...musel být mírně sedován a i když výsledky krve nejsou zas tak žalostné jak mi bylo lépe vysvětleno,musí se snížit Furon,ledviny dostávají mírně řečeno na prdel a následky by byly fatální.Enap na srdíčko bude brát obden 1/8 a budeme pravidelně sledovat.
Jeho stav není OK a vyloučíme všechny možné příčiny.
Dle RTG jsou také po celé dutině hrudní rozesety takové laicky ťupky,kapky a příčin může být spousta, např.zač.metastázy (skrytý lymfon)...sono bude uděláno příště,dnes toho měl více než dost :(
anebo to klidně může být i od cizopasníků,kteří si v těle pěkně žijí ...i když fretky na to tolik netrpí,vyloučit to ale nemůžem,takže začíná velikej kolotoč všeho,uděláme velikej sběr bobků, sono všech org. ...udělám pro něj všechno,snad pomůžete i Vy ......
Na vlastní oči jsem viděla jak vypadá,když v mládí fretka strádá a není dobře živena..dle RTG.
Albi si chudák prožil své,hlavně když se vyvíjel a rostl ...jistě trpěl podvýživou.
O to více se pokusím aby ten jeho zbytek žití za něco stál i když i mě síly ubívaj...není to lehké !

Bětuš byla vyšetřena běžným způsobem,poslech je ok,prdelka také,zdá se v pořádku,má mírně červený krk,budu podávat sirup,vlastně ani nevíme jak dlouho byla v přepravce na tram.zastávce než ji zachránily :cry:
Zrovna teď si hraje s míčkem a je úžasná ....

Frídě jsem dnes objevila výtok při venčení , budu sledovat .... :(
když se daří,tak se daří....ale co mě potešilo ...seznámila jsem včera Frídu s Coffinkou ,nejdřív se holky poprali
ale usměrnila jsem je.Frída se jí bála ale nakonec začali spolu blbnout.
Frída ji chtěla čistit ouška a Coffee si ji chtěla tahat,holt ta říje,no ..ale jsou rády obě dvě, že nejsou sami,tak aspoň něco málo pozitivního se u nás najde , mám radost velkou a odpadlo mi tím navíc jedno venčení,uf...

V týdnu pojedu ještě s Terezkou na druhou dávku na ukončení říje a Frídu vemu sebou,kvůli tomu výtoku
také Barunce necháme udělat prohlídku...je holka na řadě !
Jen Paci s Coffe nepotřebují nic ... prozatím!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 28 črc 2012, 22:03

Já útulek Klubko stále čtu, i když nepíšu.

Stydim se sem celkem psát, protože nemám jak pomoci.
Kdysi sem měla finance na dotace útulkú pro fretky, dnes už žel nemám.

Pokusim se hledat někoho kdo chce adoptovat fretku z ČR do SR....ale v SR je žel komunikace katastrofální, SK klub myslim už po této stránce nefunguje vúbec (pokud vúbec funguje).

Moc Klubku držim palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 08 srp 2012, 10:48

Johan,nechápu za co se máš stydět ?
Každou máme nějakou možnost ...jsou slova důvěry , slovní pomoci a držení palců. ;)

S adopcí do SR bych problém neviděla ...akorát otázka čipování by nastala a Klubko čipování neprovádí a ani nebude..je to už pouze na majiteli .... přesto za fretečky díky!

Koncem týdne pojede Albi na kontrolu.
Terezce jsem nechala po druhé ukončit říji.
Coffince nebylo třeba a s Frídou spinkají společně v pelíšku.
Frída si ji natolik zamilovala (adoptovala) že tvoří nerozlučný pár-je radost se na ně dívat, jak si holky rozumí.
Nebudu mít srdce na to je rozdělit , byla bych moc ráda aby šli do adopce společně,no uvidíme...
Paci se v horkých dnech naloží sama do vody a chladí se,hupsne tam, hodí bok,pak druhý,vyskočí,peláší a znova
a pořád dokola a má ztoho děsnou srandu...miluje vodu!
Bětuška je moc hodná a strašně se dožaduje venčení a her.
Zadeček je v pořádku stále...uf.
Barunka neustále chce nějaké namky,myslím ovocné,zeleninové apod a přešla úplně na Vitakraft,
tím se opravdu láduje až žasnu,jinak běhá,je čilá a také se dožaduje venčení ...
miluje moji skřín, kam si zalézá po vyběhání....prdelka moje.
Miluju stáří u kohokoliv a zároveň nenávidím ...

V poslední době nás v útulku navštívily :
Denisa Wencelová, Anna Křišťanová, N.Fáberová a tímto velké díky za materiální pomoc !
Pokud jsem na někoho zapoměla,moc se omlouvám ale určitě se všichni najdete na našich stránkách ve sponzorech
Vážíme si všech ať už přispějou jakýmkoliv způsobem.Díky.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 16 srp 2012, 10:59

Na našeho prvního útulkáře nezapomínáme ..dnes je den, kdy jsme si dovezli Jáchymka ♥
a odstartovali jsme to, co fretky v nouzi potřebují - pomocnou ruku a šanci na lepší život !
Jáchymku myslíme na Tebe a posíláme velikanánské podrbání ... stále od Tebe přicházejí zprávy a nás to moc těší ! Všechno nejlepší kluku náš a k dnešnímu svátku všechno nejlepší ...v rodině,kde tě milují!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 12 zář 2012, 18:10

v poslední době trochu pokulhávám hlavně tady na foru ale snad odpustíte... a co u nás je nového ?
do útulku přibyl 10.8.fretčí kluk jménem :
Eddy - krásný tchořák,který byl nalezen na Černém mostě v Praze a 21.8. byl následně kastrován ...
2.9. šli společně do adopce Coffinka s Frídou a mám z nich velikánskou radost ,mají se moc dobře.

a v útulku zůstávají :ALBI,BARU,PACI,TEREZKA,BĚTKA a EDDY na kterého se dnes přijede podívat jedna členka klubu
jménem Hanka a možná kdo ví .... si padnou do oka ;)

Baru a Albi budou věčné téma až .... na veterině jsem s nima už jako ,,doma,, a pořád něco.
U Baru musíme navíc hlídat jícen , který způsobuje řadu věcí ...nevolnost a nechuť k jídlu je u ni dokola, takže léčba nutná...v tuhle chvíli papá zase jako o život a je v zatím zase ok , chjo to stáří.
Oba dva dají hodně zabrat a u ostatních naštěstí všechno ok.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 14 zář 2012, 23:44

Eddy byl nakonec adoptován Hankou týž den a dnes 14.9.i Bětuška,ta odjela s kamarádem Mikeškem který se za náma přijel podívat až z Mělníka... seznámení obou dopadlo dobře i když přes klec ho Bětuš málem sežrala :shock: .... nakonec společně odjeli v jedné přepravce :lol:
bude se mi za nima moc stýskat a budu čekat netrpělivě na zprávy z nového domova.
Děkujeme za finanční dar pro útulek !!!Velmi si toho ceníme a vážíme !!!

V poslední době kdo navštívil náš útulek nemůže zapomenout na Paci ...no nedivím se , nádherná,chytrá a
neskutečně bystrá fretka ale....
nakonec jsem vzdala myšlenku seznámení s mým vlastním ,,magorem,, samotné ukázání jen přes klec stačilo
abych nebyla sežrána já od něj...fretky kdysi miloval,lidi toleroval...dnes fretky zabíjí a lidi žere :twisted:

V útulku zůstávají: Paci,Terezka,Baru,Albi
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 15 zář 2012, 21:44

Já váš útulek stále čtu. Fyzicky (vzdálenost) ale žel ani finančně teď pomoct nemúžu. Tak se sem stydim i psát.
Ale moc vám držim palce, stále na vás všechny myslim. Ste holky všechny úžasné.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 28 zář 2012, 23:39

18.9. byla v Plzni - Božkově nalezena tchořovitá holčička ,, Rolnička,, v říji...
jak psala Jana v jiném vlákně.
Vyzvednuta byla 20.9 Jančou,která ji nechala poté říji ukončit Pregnylem.
Odchycena byla městskou policií ve sportovním areálu a měla na sobě kšírky s rolničkou.
Je mazlivá a s váhou 660 g. Je čipovaná ale nikde neregistrovaná :(
číslo čipu je : 972273000002836
Rolnička zůstává nadále u Janči,kdyby se přeci jenom ozval majitel ...aby to měl blíže.

No a dnes odjela do nové rodiny Terezka přeju ji ze ♥ jen to nejlepší a budu na ni moc myslet ať se co nejdřív zabydlí a dělá radost jiným ....
Eddy i Bětka se mají mooooc dobře,mám velkou radost ze všech!

V útulku jsou : Paci,Albi,Baru a nově i Rolnička
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron