aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 28 čer 2011, 19:32

Marnelbar já tu zas brečim a zapaluji další svíčku...a kdybych se umněla modlit, tak se pomodlím, ať už je na dlouho poslední! Moc to přeji Tobě, všem fretkám i nám všem co je máme rádi.
Rozhodnutí které si musela udělat je asi nejtěžší pro člověka, který zvířata miluje. Ale právě proto, že je miluje, tak instinktivně a správně vycítí, kdy je ten správný čas...nechat milované zvíře odejít. Rozhodla ses správně a v ten pravý čas.
Drž se, myslím na tebe.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod silva » 28 čer 2011, 20:31

Ach jo... Letos je začátek léta nějakej moc smutnej.
Marcelo, Samuel ti posílá velikou oslintanou pusu, snad už bude zase líp.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod vojrou » 30 čer 2011, 12:45

To je mi líto, Rupíčka jsme poznali s jeho páníčky na setkání na ostrově. Určitě se mu u nich dařilo dobře. Tak teď hlavičky vzhůru, Rupíku ahoj.
v.
vojrou
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10 dub 2011, 20:55
Bydliště: Smíchov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 30 čer 2011, 16:15

Nejen pro mě ale hlavně pro Janu je Rupíček moc velkou ztrátou , kterou slovy ani nedokáže popsat ... byl a bude vždy její srdeční záležitostí na kterou nikdy nezapomene a já sní .Na mě rozhodnutí nebylo ,nebyla jsem sním ,byla to jeho nová rodina, byly sním do poslední chvilky jeho života a nejvíce je bolí ,že už není a srdce krvácí. Eminka jeho kamrádka neví co se děje a hledá ho ... o to je to ještě horší a je nám ztoho hodně smutno!Tohle se nemělo stát,byl hodně mladý a napadá mě spousta věcí ,zda jsme nemohli udělat ještě něco navíc ,když byl u nás ! Z Biopsie,kterou jsme nechali dělat nebylo nic ,co by nasvědčovalo na možný nádor ....jen se doporučil odebrat v případě,že by bulka rostla.Také mě napadá spoustu otázek v průběhu pár dní po smrti Rupíčka a pořád to mám v hlavě a nejde to vymazat....protože vše mělo rychlý průběh :cry:
zda to třeba nemůže souviset s odebráním vzorků už u nás ....však to znáte,když se do ,,něčeho,, píchne ,,něco,, se rozjede viz. další hrbolaté ,,něco,, v oblasti pánve! Během třech měsíců! ...do toho se zase píchne a malér je na světě a vše má rychlý průběh až mě to děsí.Opravdu mě to nenechává chladnou a teď už vím,že pokud se k nám dostane další nalezenec s nějakou bulkou i když to bude ,,jenom,, Lypom ...necháme si ho tu na delší pozorování min.půl.roku a nebude nabízen k adopci! protože dát zvíře do rodiny,kde ho milují jako svého a pak o něj přijít je pro mě zničující a nepřijatelné,hodně nad tím přemýšlím a nevěřím už žádné bouli co se tváří ve výsledcích jako že nic!

vojrou :jsem moc ráda,že jste Rupíčka poznali!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 30 čer 2011, 17:02

Marnelbar, hlavně si nic nevyčítej! Udělali ste všichni pro Rupíčka co jen šlo. Nemá smysl uvažovat "co by bylo kdyby". Skrátka to bylo takto a nešlo to nijak zmněnit.
S některými typy zhoubných nádorú múže člověk i zvíře žít desetiletí a některé sou tak progresivní, že odejde během pár týdnú, kolikrát před určením kompletní diagnozy ( sem rakovinář, vim jak to žel kolikrát chodí).
Hlavní je, že Rupíček poznal ve svém živote lásku, bezpečí, opatrování...a to ste mu dali v míře takové, jakou pozná ne každé zvířátko. Hlavní je, že ve svém krátkém životě mohl být aspoň nějaký čas uplně spokojený a šťastný.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 30 čer 2011, 19:38

Johanko nejde ani o vyčítání ale spíše konstatování,že pokud nějaké příště bude ,nenecháme nic náhodě a nebudeme věřit ani prvním vzorkům z Biopsie, že to nic není! U člověka se každá boule také pozoruje !! To je přesně to, co jsem chtěla napsat! Nebudu psát kdyby...i když jich mám až ,až a trápíme se s Janou obě. Nemluvě o kastraci,která to vše mohla rozjet také !Po třech měs. nález hrbolatého ,,něco,, v oblasti pánve , odebrání vzorků na Biopsii... za necelé 4dny nárůst a ... konec , všechno špatně ! Právě ta pravidelná ,,kontrola,, tomu všemu mohla předejít ... a tou jsme měli začít právě My :cry:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 03 črc 2011, 17:00

Arthurek byl adoptován!Včera se na náš přišla podívat naše kdysi útulková Zuzanka a zkusili jsme je s Arčim seznámit ;) ani jeden pořádně neví jak si hrát pořádně po fretčim ale seznámení bylo celkem slušné a přijatelné,tak se majitelka rozhodla,že Zuzi pořídí kamaráda,která je více než hyperaktivní a potřebuje kámoše.Zuzi se do Arthurka trochu obula,že si ji potom Árčí moc nevšímal ale za chvilku si spolu hráli a společně blbli v rouře. Zuzi má prostě ráda ,když má navrch a pokud neni po jejim ,tak si hrát nechce , můra mrňavá.Je stále krásná a hodně komunikativní,hubu nezavře !Je úžasná,celou jsem ji pomuchlovala a málem láskou sežrala.
Stýskalo se mi po ní !Tak snad jim to bude spolu klapat a pokud ne,vrátí se Arči k nám zpět ,chce to čas.Držte jim tlapky.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 08 črc 2011, 11:03

Kulíšek je objednán na kastraci již tuto sobotu 9.7. tak mu držte tlapky ať to kluk zvládne,minule jsem ani nepsala ale Arthurek měl po kastraci problém se zduřenou sliznicí, která bývá častěji u psů....přeléčili jsme ho a do týdne byl fit.Hezké to ale nebylo,měl to celé oteklé a podebrané.Betadina také pomohla.Další zprávou je, že po zotavení
z kastrace půjde Kulda brzo do adopce, do rodiny, která je pro něj tou nejlepší volbou,nejen pro jeho úžasnou povahu ale hlavně pomůže od bolesti... ze ztráty Ruperta,který prostě chybí a .... pomůže !

okopírovala jsem pár vět rodiny : je to pořád bolestné a hrozně nám tady chybí.Hlavně můj muž je na tom špatně.
Víte ,že jsem ho viděla brečet poprvé za těch dvacet let?Rupík ho měl nejraděj,poznal už podle
vrzání schodů že jde domů a čekal u dveří ,jak pejsek.Eminka je taky pořád smutná a dělá naschvály........
vznikla tady obrovská mezera a prázdno.... tak tady pořád přemýšlíme a jsme definitivně rozhodnutí vzít si freťáčka z útulku........

vím,že udělali správné rozhodnutí,které je stálo dost sil a touto cestou gratuluji ,jsme s Janou opravdu moc rádi!!!


zprávy o Arthurkovi přišli týž den a další den a další...seznamování probíhá stále dobře,šarvátek je míň a míň
spali už v jedné kleci ač každý sám , Árčí Zuze nedá pokoj je ji pořád za zadkem,vypadá v pohodě a vypadá že
už si zvykl....byl z nového trochu vyjukaný,celý on ! brouček ! mám z něj radost ,snad to tak bude i nadále
však to znáte jak to neni podle ženský (Zuza) ...je to špatně :) ale on se nedá ! :lol:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 09 črc 2011, 23:32

Kulíšek je po kastraci ,kterou zvládnul a zítra si pro něj jedu ...jupí,se na něj tááák těším na kluka jednoho
Jana pořád o něm básní ,denně mi hlásí co je nového a mě je tady smutno,potřebuju nutně dalšího cvočka , moji mi nestačí ;) .Arthurek je pryč ,pani zase psala jak se krásně zabydlel, ze Zuzou řádí jak černá ruka atd...prostě bomba .....je mi ale ouvej za ním.Tak už zítra tralala,tralala.... další prdola na mazlení.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 12 črc 2011, 18:14

Musím napsat jak je Kulda fakt prdáckej ale táák malinkej,fakt Kulíšek :lol: Neuvěřitelnej mazlik ....syn povídá mami tak si ho necháme....ještě nikdy to neřekl! :shock:
Pořád má potřebu neustále někoho čistit a líbat,kluk snim blbnul a chudák po půl.hoďce Kulda odpadl....nevydrží , musíme trénovat ,neboť v nové rodině bude mít spoustu volnosti a natěšenou fretčí kámošku,tak aby kluk nedělal ostudu a byl v kondici.Zrovna přelínává a vypadá jako malý opeřenec ....po každodenním vyčesáváním furminátorem vypadá ještě jako elektrizovaný ,rozzuřený Bethoven !
je vážně skvělej,mám z něj ohromnou radost!
Přílohy
P7110006.JPG
(25.91 KiB) Zatím nestaženo
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 12 črc 2011, 19:49

Marnelbar, já vás denně čtu a těšim se, poslední dny jsou už veselejší (snad ten blbej červen vyčerpal vše zlé).
Teď nestíhám moc psát, ale čtu vaše novinky pravidelně a moc-moc všem čtyřnovým i dvounohým v útulku držim palce!
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod silva » 12 črc 2011, 20:32

Jsem na tom podobně - čtu a držím palce :-)
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 21 črc 2011, 19:54

Johan a Silvo díky....to ,že u nás je to lepší tak po psych. není, myslíme na ostatní co známe a máme starosti o ně , tak to bývá , že když něco odejde, vzápětí přilítne bumerang a pokračujeme.Pár dní po Vašem příspěvku přijde zpráva o Samovi a Ťuldovi :( . Silvo písni prosím jak jste na tom , trápím se a modlím se za Vás ! Nutně potřebuji vědět jak jste dopadli ! Co mě těší a pomáhá, tak je to ,že stále existují lidé ,kteří zavolají a nabídnou pomoc útulku v podobě granulí a dobrot pro fretečky ! Jeden den zavolá pani Valešová a druhý den je u mě , tímto ji chci ještě jednou poděkovat,že přivezli fretečkám granulky,ňamky a hračky.Další den u mě v práci se přihlásí člověk kterého jsem poznala asi před měsícem,kdy jsem psala atestační testy a seděli jsme vedle sebe a po testech přišla řeč na zvířátka aby jsme se odreagovali...měsíc poté jsem byla mile překvapena p.Brychtovou ,která mi donesla do práce granulky.Také velké díky. Včera jsem měla telefonát od p.Hrabákové , které zemřel freťáček a chtěla by darovat útulku veškeré vybavení co po Ferdovi zbylo a zda to přijmeme ,no a dnes přijela ! Z těhlech lidí mám opravdu velkou radost i když předání bylo hodně smutné, slzy v očích a sevřené hrdlo jsme měli obě , pro obě tohle téma je bolestné a odchod milovaných zvířat nás spojil v jeden okamžik,nabídla jsem ji,že kdyby se přeci jenom rozhodla mít ještě další fretečku,bude tu klec na ni čekat a že účel splní, dali jsme si kávu a začali o nich povídat,slzy a pochopení u obou ....
Neměla jsem odvahu se na věci podívat,až ted ,kdy odjela jsem se probírala tím co dovezla... plakala jsem znova,těch věcí ....11 hamaků,pelíšek,klokanku,záchůdky,lopatičky,nůžky na drápky,napáječky,mističky,kšírky,vodítka,granulky, pasty,ńamky,šampony a především hračky u těch už jsem to vzdala a fakt jsem brečela jak malá holka,těch úžasnejch věcí a byly jeho! Myslím,že jich pár schovám pro případ,že až ta největší bolest pomine bude plnit účel dál. Je toho hodně a naštěstí máme hraček dost.Tyhle prostě schovám.Na to nemám. Děkujeme moc!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 22 črc 2011, 17:46

Díky Silvo za rychlou odpověď a omlouvám se za mou hysterii ! :oops:
Pro vás informace je ,že kdysi útulkovému Samíkovi byla diagnostikována hyperplazie a od včera mu byl aplikován Suprelorin,snad pomůže a jeho stav se záhy zlepší i v chování ! nadledvinky nejsou uplně v pořádku ,tak věřím že se brzo srovná.Jinak se omlouvám za změnu jména , promiň Silvo , psala jsem Ťulda ale myslela jsem samozřejmě na Freda i tomu držíme tlapky a mám radost, že boule je Bazaliom - nádor -nezhoubný.Díky za zprávu.

Také mám radost z Arthurka !Se Zuzankou si skvěle rozumí,hrají si a spolu i spinkají.Měla jsem je tu a byly úžasný,přišli se pochlubit jak je vše v pořádku .Brzo hodím odkaz na rajče,kde se budete moci všichni podívat nejen na ně ale na všechny útulkáče,kteří tu byly a jak žijí v nových rodinách,koho mají za kamarády a tak.
Kulda je stále bezchybnej a úžasnej!Nejvíce ho baví hra na honěnou a rád mě škádlí.Je čistotný i mimo klec a za nějaký ten pamlsek mi ukazuje jak umí několikrát zacouvat do záchůdku sem,tam,je kouzelnej!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 23 črc 2011, 13:27

Ahoj,v záplavě všech těch všelijakých zpráv o bývalých útulkáčích hlásím,že Eliška/Lizzy se má až příliš neúnavně, nejraději by se neustále honila a prala. stále jsem nenašla vypínač. vedle ní je tryskomyš Žofka absolutní plyšák do postele;-)

dneska se mnou dokonce prala své pelíšky- sama mi vlezla do vany a máchala je-musela si to u mne vyžehlit,protože posledních 14 dní si hrála na čuníka a zase chodí,kam se jí zachce,včetně pelíšků...

chci se teď pořádně obout do procházek na vyšehradě,takže asi vyhlásím návrat z chaty do civilizace,hlavně aby se Lizzy mohla pořádně utahat...

takže suma sumárum se zvířátka,narozdíl od lidí v naší rodině,mají úplně pohádkově;-) závidím jim...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 23 črc 2011, 13:43

Ještě jsem zapomněla říct,že dnes jsme se všechny zvážily a Lizzy má 765g a pořád vypadá vedle žofky jako kulička:-) a to i když Žofka přibrala a přehoupla se konečně přes 600g...obě absolutně milují přesnídavky,co jim kupuju v dm(mají 40% masa),ále jinak Lizzy je vlastně popelnice,co za chvíli asi sní i mne...když snědla meloun,tak měla pohled feťáka,co chce další dávku,skoro jsem se bála;-) dokonce jsem jí ho pak raději dávala na lžičce,protože by mi jinak utrhla prsty.

úplně nejvíc jde ale po pečivu:-( kamarádka,která si vzala do péče holčičku krmenou zbytky říkala,že jí to dělá taky a že si myslí,že to je právě tím,na co byla zvyklá jako malá,myslíte si,že to je možné? samozřejmě ještě u mě nedostala ani drobek,ale snaží se...

a informace k operované noze-evidentně když se mění počasí,tak o ní ví,ale jinak by nikdo nepoznal,že s ní něco bylo. už všude leze,skáče (díky bohu ne tolik co Žofka,ale ta snad musí být potomek opice) a panáčkovat zvládá stejně bravurně jako Žofka. ani po hodinách blbnutí na zahradě nekulhá.

snad už jsem na nic nezapomněla:-Djí ho pak raději dávala na lžičce,protože by mi jinak utrhla prsty.
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod pinina » 23 črc 2011, 13:55

Náš Bobeš je úplně ujetej na rohlíky. Syčí jako hadice a je schopnej člověka i porafat, když je do rohlíku zakouslej a chce ho ukradnout. Samosebou ho nedostává! Ale už mám vyčíhnutý, že i když ho náhodou ukradne, tak si ho jen schová a nejí ho. Nikdy. Onehdy mi v nestřeženém okamžiku odnosil z nákupní tašky všech 10 rohlíků, které vybalil z igeliťáku a pečlivě si je odnosil a naskládal za pračku... Do dneška mě mrzí, že jsem si tu jeho "rohlíkovou hranici" nevyfotila. Největší "magor" je na hroznový víno, se kterým už máme i pár neblahých zážitků, kdy je tchoř zakousnut přes kapsu u trička do kuličky a štěká i rafe jako zuřivej pes....
Uživatelský avatar
pinina
 
Příspěvky: 227
Registrován: 26 lis 2010, 19:06
Bydliště: Plzeň

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Žabka » 23 črc 2011, 14:11

Moje Žížalka mi často kradla tvrdé pečivo, zvlášť rohlíky, které jsem měla pro morčata. Sice ho taky naštěstí nejedla, ale skladovala ho ve škvíře pod šuplíky stolu, za skříní a podobně. Skoro vždycky jsem tam něco našla, i když jsem si myslela, že neměla jak ho ukrást. Holt to byla šikulka :D
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 23 črc 2011, 14:25

Tady nejde jen o kradení,ona to opravdu chce jíst! už několikrát jsem jí i sousto páčila z tlamy:-(
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 23 črc 2011, 20:31

Našeho Kryštofa jsem jednou načapala jak se snaží si odtáhnout do skrýše celej chleba, zaraflej byl jak buldog a nechtěl se pustit :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 24 črc 2011, 11:39

Aniii, díky za zprávu o Elí ;) , jsem moc ráda,že se má neúnavně a že holky jsou v poho,však si o Vás stále něco čtu na face a sama dáš vědět jak se máte.Musím se přiznat ,naposled , když jsem ji viděla jsem ji ani nepoznala ,krásně přesrtila ,je opravdu pěkně osvalená a je vidět, že neúnavnost Elí je jí ku prospěchu ,nožka je stále v poho i když jak píšeš o změně počasí ,tak se vůbec nedivím,že sem tam zazlobí.Díky Aniii a řádně ji podrbej za mě ....prdelku statečnou!

V útulku očekávám dalšího nalezence,samičku.Pokud nebude mít jméno od nálezce ,budu ji říkat Evelin.Podle pani,která ji má u sebe asi 5 týdnů a nechala ji i vykastrovat-dle veta to bylo vhodné.Víc o tom nevím.Samička pobíhala v Praze-Spořilov ,kde ji odchytli místní štamgasti.Samička je kousavá,předpokládám že prochází faleškou,uvidím jak na tom všem bude a pak dám vědět až ji tu budu mít.
Jsem sama zvědavá.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Morgan24 » 01 srp 2011, 22:29

Tchořovitý freťáček který byl v měcholupském útulku je už od pátku u mě v domácí péči :). Byl nalezen na Praze 10 v ulici Pod třebešínem 25.7. Je neskutečně hubený, má jen 700g a úplně holou asi tak polovinu ocásku. Ale jinak je to hrozně milý a neskutečně zvědavý freťáček. Občas se sice trošku ožene, ale řekla bych že vzhledem k tomu, že je v říji tak je to celkem normální. Fotky dodám hned, jak se mi tu řízeně neřízenou střelu, mimochodem pojmenovanou Šalamoun, podaří vyfotografovat.

Abych nezapoměla, Marcelka mě prosila abych informovala o tom, že Kulíšek už má od pátku novou rodinu :-)
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Morgan24 » 03 srp 2011, 15:57

Konečne se mi podařilo vyfotografovat Šalamouna, ale jde to jen když je dočasně znehybněn například vitamínovou pastou a nebo tím správným chvatem :-)) Při volném běhání ho fotografovat nelze, protože se pohybuje rychlostí, která se blíží rychlosti světla :-) Ocásek mu pomalu zarůstá a už přišel na to, že jídla má pořád dostatek, tak ho nemusí hltat, tím pádem se u jídla konečně přestal dusit
alamounforum.jpg
Přílohy
alamoun2forum.jpg
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 03 srp 2011, 21:19

morgan,

nemá náhodou zákal? zdá se mi to, nebo to je jen na fotkách, že má zakalená očka?
jinak vypadá pěkně a i kdyby náhodou hůř viděl, nic dramatickýho se neděje. ostatně fretka tak jako tak vidí blbě :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 04 srp 2011, 18:41

Dneska po delší době jsem na netu a chtěla jsem poděkovat Morgan za vyzvednutí Šalamouna z útulku a za dočasný azyl po dobu naší dovolené,která potrvá do 13.8..Veškeré info ohledně Šalamounka nebo případné dotazy směrujte na Morgan či vedení Klubu.Díky.Jinak jak psala za mě Morgan ,Kulda je již adoptován a má se skvěle ,tak mám radost , nejen proto, že našel svoji rodinu ale hlavně proto , že rodina Fajmanů je pro mě vyjímečná po všech stránkách! Díky za takové lidičky . ;)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 04 srp 2011, 19:18

Holky-útulkářky FUK, užijte si s Majdou dovolenou, odpočiňte si a ať vám vyjde počasí. Moc vám to přeju :P
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 15 srp 2011, 02:45

Díky Johan , dovču jsme si užili se vším všudy ,že jo holky :lol: a teď se vrhnem na tu zvěř co si postupně navozíme od hlídacích tet ! Budu pokračovat ve vlákně 6 fretek na přání Lenky,která se krásně postarala a zvládla vše levou zadní bez žádných problémů a také velké dík Morgan,která mi již dnes doveze Šalamounka.Postupně kluky necháme vykastrovat a další je na cestě,ale to se ještě uvidí.Takže na přání pokračuju o 6fretkách tam,kde Lenka začala a u ostatních co přijdou a budou tu , budu psát nadále sem do útulkového vlákna. Jinak zprávy od ostatních již adoptovaných mi chodí pravidelně jen mi dělá menší starosti Benjamin , tím že je fretkou zcela navolno se dle mého názoru dost nudí,vlastně se nemá na co těšit a terorizuje kamarádku Elinku ,které se to nelíbí a neustále ji tahá,kouše a vláčí si ji i když spinká.Do toho Elinka musela na operaci,kterou zvládla ale .... píše se mi o tom špatně,protože se bojím aby nebylo hůř...pani jsem nabídla, že může Benžího vrátit ale to nechce ,tak jsem alespon dala pár rad jak to vše zvládnout aniž by terorizoval nemocnou Eli,která potřebuje klid.Snad to pomůže.

Také byly zaslány fotečky s Kuldou a jeho kamarádkou Emčou , tak mi udělali hroznou radost.Má se moc dobře kluk ušatej,moc jim to spolu sluší!! A Eminka je zase šťastná ....no vlastně nejen ona,všichni, prostě celá rodina!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 16 srp 2011, 02:46

Morgan musím tě zklamat , Šalamoun chodí do záchůdku a to i v místnosti,teda zatím :) . Ale pravda je , že má velký obdélník a nedá se odsunout ,jinak je pohodář,občas chytne a papá granule co udajně nechtěl.To tak bývá...jo,jo. Chápu,že nechápeš ale vždy se u nich něco změní anebo přede mnou dělá toho nej freta,sice občas chnapne a znásilnuje malinkého plyšového medvídka ale bude zněj zlatíčko.Trochu jsem ho pomordovala a nechal se drbkat na bříšku.Přerostlé drápky jsem ostříhala,zvládla jsem jednou rukou sice nechápu jak ale byl naprosto v klidu a nechal se.Dnes mi tu trajdal necelé dvě hodiny a odpadl jak miminko.S kastrací budeme muset počkat,musím ho nejprve přeočkovat , zavolám vetovi a domluvím se sním tenhle týden.Potom půjde na kastraci. I když by ji potřeboval jako sůl ! :lol:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Žabka » 16 srp 2011, 08:41

Kdyby to bylo z kapacitních důvodů potřeba, tak můžu poskytnout někomu dočasný azyl. Nejlépe kastrovanému samci (nebo se kastrace dá zařídit tady, je tu relativně levná a na základní zákroky dobrá veterina), kdyby šlo o samici nebo nekastrovaného samce, musel(a) by být sám (sama), neměla bych ho momentálně ke komu dát. Ale nemám kapacity pro karanténu a zvíře by muselo být odsvrabené. Tudíž nejlépe někoho, kdo už v útulku je a je po veterinární prohlídce. A kdyby s sebou měl pytel granulí, bylo by to ideální ;)
Předpokládám, že by pak zvíře bylo nadále v nabídce útulku a já bych neměla starosti se sháněním nového majitele (samozřejmě bych pomohla, ale ne že by to bylo hlavně na mě).
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Morgan24 » 16 srp 2011, 09:17

Tak mám pocit, že jsem doma asi měla nějakého jiného freťáka :-)
Atlas, Antaios, Valkýra a Mija s paničkou
Uživatelský avatar
Morgan24
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26 lis 2010, 21:22
Bydliště: Praha 7

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků