aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 28 lis 2010, 23:24

Zoe je adoptovaná ,dnes ráno mi volala paní,že by ji moc chtěla a jestli se můžou přijet podívat.Řekla jsem,že ano....no uvidíme jak to v nové rodině Zojka zvládne a hlavně jejich fretečka,která je v úctyhodném věku 8let!! snad nenastane nějaký problém s nově příchozí Zoe a kdyby jo,dohodli jsme se,že Zoe vrátí.Však Praha není daleko ;) . Držte jim palce ale hlavně postarší fretečce.Pani slíbila,že ihned napíše.Zoe je hodná fretečka,čistotná ,už se nebojí,je hravá a nekouše,když je unavená,tak si chodí lehnout k nohám člověka.Je moc fajn.Budu na ni myslet....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 01 pro 2010, 00:32

Přišla zpráva hned....zkopírovala jsem a těším se zase na další.. ;)

Dobrý den,

Ještě jednou bych chtěla poděkovat za zlaťounkou freťulku Zojinku.Jméno jsme jí nechali a posílám zatím foto jejího domečku.Po příjezdu zůstala až do 15 hodin pobíhat po bytě,aby si vše pořádně okoukala a seznámila se s novým prostředím.Cca po hodině s námi začala laškovat,prcka doprovázela na WC a štípala ho do nohou a běhala jak fretka :-). Oblíbila si maňáska z Ikeii bílou ovečku,tak jí má v pelíšku.S naší "důchodkyní" fretkou Máňou se očichali, Zojinka projevila zájem o hru,ale Máňa odešla raději dál spát do svého pelechu, tak uvidíme,jak se to bude vyvíjet dál.

Ještě jednou děkujeme a budu průběžně psát a posílat nějakou tu fotečku.

Mějte se krásně Denisa.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 02 pro 2010, 22:31

Tak hlásím,že Rupert a Bělka jsou zamluvení , Bělka na 100% a Rupert na 98% ač jsem měla zájemce na oba společně půjdou každý svou cestou.Bělka za fretčí kamarádkou a Rupíček mezi kočičí kamarády.Zítra ještě vše upřesním, je nutná osobní návštěva předem a poté se rozhodnu zda ano či né.Bohužel zájemci jak na Rupa a Bělku, které chtěli oba společně jsem musela odmítnout z důvodu pro mě zcela nevyhovujícího a to množení útulkových fretek ač to tak zpočátku nevypadalo.. situace tomu poté nasvědčovala,tak jsem odřekla....i kdyby se měli jak prasátka v žitě a žili v blahobytu tohle neéé !!

S Leonkem zítra 3.12 podniknu cestu za pani doktorkou do Prahy na celkové vyšetření.Leo je pohublý ač žere a chutná mu , nelíbí se ani mě ani Janě.Na zádech má místama mírně prořídlou srst a na kůži má různé červenohnědé skvrnky.Útvar co jsme podvazovali a který uschl a odpadl se na stejném místě objevil znovu a rychle narostl do ještě většího rozměru,když se do toho škrábně,teče z chudáčka tolik krve až bych brečela,ihned zastavuju krvácení mírným roztokem hypermanganu aby mu to nemokvalo a rychle zaschlo,není to hezké , uvidíme co stím dál.Na oušku má něco podobného,ale neroste...zatím. Zda pohubl tím,že je fretkou na volno nevím ale rozhodně mu to na druhou stranu velmi prospívá,běhá kdy se mu zachce,prošmejdí místnost několikrát za den a je velmi spokojený,pohybu má dosytosti.No uvidíme.Stále jeho pohyb není takový ale je lepší a lepší i když někdy ještě zavrávorá.S Leonkem plaveme ve vodě i několikrát za týden podle času,někdy jen 2x . Protahuju svalstvo a cvičím vždy ,když se mazlíme , olizuje mi obličej a já mu za to dám milion pusinek a přitom mu šeptám do ouška jak je úžasnej a že ho miluju...vím,že je velký bojovník
tak zítra na něj myslete...snad je to jen stáří :cry:

Eliška je pěkná čertice,neustále ji mám bud pod nohama nebo na palci,dávám na ni veliký pozor a musím se pořád šourat... prostě nohy miluje + ruce a plyšovou rybu s rolničkou. Krásně se nám prdelka zotavuje,jizva už není skoro vidět a snaží se o nožičku opírat čím dál víc ...s Eliškou cvičím také.. jen ji ještě na svalstvo dávám hnusnou studenou mast z Kostivalu a Konského kaštanu co uplně nenávidí a pak mě chce za to sežrat ale já se nedám a důkladně masíruju dál , jinak jsem si myslela, že ve vodě to bude s posilováním lepší ale jak ji nutím dělat ty přiblblé cviky co ona nechce tak je po srandě a pak mi vše vrací a má ztoho hroznou srandu-já méně .Říkám jí že je to zmije jedovatá a bestie nevděčná .. ba né, je úžasná , chce si se mnou pořád hrát a dovádět , je jako malinká opička co neustále skáče a tak ji musím krotit .9.12. pojedem na RTG a kontrolu a pak se rozhodnou ,kdy hřeby půjdou ven,jsem sama zvědavá,jak nožička bude vypadat,protože když ji to chytne je k nezastavení!

Zuzanka .... je tu dlouho a už by si konečně holka zasloužila taky nový domov! je mi líto ,že ji odejdou kamarádi a zase tu bude sama běhat a sama spinkat v pelíšku..s Leonkem běhat nemůže a s Eliškou také ne . Zuzanka je táák kouzelné stvoření až bych brečela,společenská,veselá,upovídaná,před kamarádama Rupíčkem i Bělkou si musí poschovávat všechny plyšáky než začnou blbnout a běda jak by na jednoho zapoměla...ihned ho musí uklidit,je fakt hrozně miloučká a uplně k sežrání .Zuzanka hledá domov už dva měsíce !! :(
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 03 pro 2010, 21:57

Moc se za Zuzanku přimlouvám, je v útulku dlouho a už by potřebovala nový domov.....
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 03 pro 2010, 23:06

Tak hlásíme,že je nás o něco méně....Rupíček s Bělkou už mají nové rodiny a vše je tak ,jak má být....dostala jsem zprávu hned od obou jak se zabydleli a Bělunka jak se zkamarádila s fretčí kamarádkou Baruškou,také nalezenkou... vše je v pořádku,holky už se navzájem čistí a opečovávají i když Baruška dala najevo kdo je doma pán ale padli si do noty a tak jsem moc ráda!!Rupert hned po příjezdu do nového domova musel vše řádně očmuchat,prý lítal jak stíhačka,pohráli si a pak se šel zabydlet a napapat,to on moooc rád , zítra ho čeká seznámení s pejskem,kočičí kamarádi jsou prý namyšlený ,tak uvidíme jak se vše bude vyvíjet.Myslím na ně ....mooc a Zuzanka mi tady pláče,hledá je a je hodně smutná...nechápe to,prdelka malá,ale já doufám,že se jednou na ni také usměje štěstí a ona bude moci dovádět s fretčíma kamarádama dál,protože ona je ten tip co nechce být sám ani náhodou,je mi jí moc líto!

Přišla také zpráva od Zojinky,má se moc dobře,myslím na ni také a proto jsem paní Denise napsala jak se má a odpověď přišla ihned...část jsem zkopírovala : Zojinka je super,je v naprostém pořádku a pohodě, skvěle si na nové prostření zvykla.Ráno v 5,40 hod. jí vypouštím z pelíšku (už nepotřebuji budík,skoro na minutu přesně zaškrábe na klec),aby probudila v postelích moje dítka,tak je vždycky jde očichat a olízat a když nereagujou,tak je jde pod peřinu štipkat do nohou a to panečku zabírá.V 7 hod jí manžel zavírá a opět v půl 5 odpoledne je vypuštěná a to s námi řádí až do večera.Přináší nám spousty radosti a je to zlaťounká holčička.Mám takové huňaté bačkory a ty mi pokaždé odvleče od gauče přes celý byt ke klukům pod sedačku :-).Udělám zase nějakou fotečku a pošlu.

No a naše dnešní cesta s Leonkem za pani doktorkou dopadla celkem dobře,nechali jsme odebrat vzorky ze dvou uzlin,vzorky chlupů ,které půjdou na rozbor na (plíseň),dostali jsme šampon Medivet asi 20ml , po těle má samé bazaliomy (nevím jak se to píše) je jimi prolezlý ale hubený nebo pohublý prý není... no a není váží 1335g, jen prostě tak vypadá z toho jak má prořídlou srst a pár místeček bez chloupků ,útvar na krku mu byl opět podvázán a budeme zase utahovat,bude se vracet,takže pro nás nic nového a budeme čekat do pondělí na všechny výsledky ..ocásek má po celou dobu co je tady taky mírně prořídlí ..neustále ho má vstyčený nahoru... je jako malý drsnosrstý ohař, no a byla snáma i Bělunka - trošku se mi nelíbilo jak to má u pipinky olezlé,prostě měla takový mírný výtok,tak jsme ji vzali stěr , a výsledek byl takřka bez nálezu myslím bez žádného možného zánětu,tak jsem byla ráda..spraví to Betadine 1:20, nová rodina ví ...slečna Dana je zdravotní sestřička !

A Eliška zjistila,že ten úžasně větrový gel na její nožičku i chutná..se zní vážně po....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 13 pro 2010, 19:35

Tak se opět hlásíme.....Leovi další výsledky dopadli také moc dobře a na poslední ještě čekáme.Útvar co mu byl podvázán v rekordním čase zaschl a odpadl . Leo je v pohodě,chutná mu a šmejdí si kde chce.Vyzkoušela jsem Lea se Zuzankou a výsledek mě překvapil,lízali spolu pastu a najednou si Leo uvědomil , že se s nikým dělit nebude a vrhl se na Zuzu no a Zuza vyděšená mu to chtěla oplatit , bývali by se poprali během vteřiny , takže jak to rychle začalo,tak to rychle skončilo ....nečekala jsem to.Leo ožil a Zuzu bral jako nepřítele největšího kalibru.On splachovací,mouchy sežerte mě a pak tohle! Mám Lea na fotce jak líže pastu společně s mojí čubinou Barčou a vše bylo v pohodě,jednou on jednou Barča...očichával ji a žádný náznak ,že by se bál nebo že by se chtěl prát...naopak byl rád,že snim ta moje holka je.

‎9.12. jsem byla s Eliškou na kontrole a RTG ukázalo na dobře srostlou zlomeninu...první týden v lednu půjde Eliška na vyndání 2hřebů a při té příležitosti se kouknou na kolínko,které nám dělá starosti......Eliška nožku vybočuje víc než by měla a raději se opírá o kolínko ... příčina je v čéšce,dle lékaře.. anebo je postižen nějaký nerv,uvidíme jak to bude dál...jinak se Eliška snaží stále o nožku opírat,občas si i pomalu stoupne,ale je vidět ,že stará zlomenina napáchala škodu a nějaké následky prostě budou...hlavní je,že noha se dala do pořádku ,kost je dobře srostlá a bude chvíli trvat,než se celá uplně zotaví! Je mi líto,ale až přijdu na to jak zmenšit fotky do požadované velikosti sem na foru ,tak je vložím.Prostě mi to nejde,chjo.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 24 pro 2010, 14:21

Všem našim fretčím přátelům přejeme klidné a pohodvé svátky , bohatého ježíška , spoustu lásky ale hlavně pevné zdraví . Děkujeme za krásné přání,které jste poslali a samozřejmě velké dík všem,kteří nám přispěli nejen po finanční stránce ale i materiální pomocí...bez Vás by to nešlo. Děkujeme!
Přílohy
veselé vánoce.jpg
(9.58 KiB) Zatím nestaženo
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 26 pro 2010, 22:17

Zvláštní poděkování patří Lucii Hendrychové za krásné dárečky pro naše azylanty.
Nádherné pelíšky jako tři zalézací hamaky s otvorem,krásná boudička,záchůdek a tři závěsné lodičky :) !!!
Leo a Eliška znich měli ohromnou radost !!! Lucíííí děkujeme !!!
Jsme rádi,že Ježíšek přišel k nám i do FUKu! Děkujem !
viz fotečky... http://www.facebook.com/photo.php?id=15 ... 8321402894
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 26 pro 2010, 22:24

A naším dalším vánočním dárkem je naše Zuzanka ...ta,která v útulku byla ze všech nejdéle má už konečně novou rodinu ;) ...společnost ji dělá starší fretčí kamarádka a lidé,kteří si ji zamilovali !....i přes počáteční nedorozumění si holky cestu k sobě našli i když to ještě není úplně super ale čas jim v tom pomůže , tak jim držte palce ať je ten čas nejkratší a začnou spát společně v jednom pelíšku.
Myslím na ni moc!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 27 pro 2010, 20:04

No a dnes jsem opět dostala jeden krásný dárek .... přijel se na nás podívat náš první útulkový fretčí kluk Jáchymek náš,, prvorozený,, jak říkám ....je nádherný ,skvělý,mazlící a vím,že nezapoměl,že tu byl...věděl přesně kam jít na záchůdek :)) , kde se vykoupat a kam pro mlsky !! Je zlatý a vychovaný...všichni ho bezmezně milují , a vím,že slečna Denisa byla pro něj skvělou volbou a nejen ona ale i její maminka jsou z Jáchymka uplně nadšený, chtěli mi ho prostě ukázat, pochlubit se.. jak kluk vyrostl a já mám opravdu velkou radost,že přijeli a moc mě to těší. Smutnou zprávou pro mě je a velká škoda,že Jáchymek ztratil svoji fretčí kamarádku, jak jinak než na neznalost veterináře se kterou se setkáváme poměrně často ,řekla bych na každém rohu a důvěru,kterou lidé svému vetovi dají ..se prostě nevyplácí a o to víc mě mrzí , že jsem nemohla pomoci , protože jsem nevěděla ...:cry: .
Je mi to moc líto , protože tip na dobré veterináře dávám uplně každému a i když za svoji fretečku někdo někde nechá spoustu peněz neznamená že ten ,,hňup" dokáže fretku léčit či vyléčit!!!Fretku léčit hokus,pokus a možná to vyjde....vrrrrrrrr.... střílela bych bez milosti ! Velké ponaučení a oči pro pláč ..jak pro Denisku ale i její maminku,je mi to vážně moc líto.

Jáchymek na návštěvě : http://www.facebook.com/?ref=home#!/alb ... 8321402894
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 29 pro 2010, 14:23

4.1.2011 v 16 h jde Eliška na vyndání 2 hřebů z nožičky , tak na ni prosím myslete .
už aby to měla za sebou....prdelka malá :cry:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod silva » 29 pro 2010, 17:09

Držíme všechny palce, tlapky a drápky, co doma máme.
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 29 pro 2010, 17:46

Taky moc-moc držíme palce a packy.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod PxNxDx » 30 pro 2010, 12:03

Držíme všechny packy a palce co máme... Eliška je statečná holka a navíc krásná sympaťačka, tak ať už to má zebou kočka jedna ;)
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 04 led 2011, 20:17

Děkujeme všem za držení tlapiček. :)

Před chviličkou jsme s Eliškou přijeli a opět to zvládla bez žádných komplikací,sice ji déle trvalo než se probrala ale zvládla to.Po příjezdu spapala několik granulek a chtěla si i hrát než ji zmohla chemie v těle a zase odpočívá .....
Eliška má po vyndání 2 hřebů ranku asi 1cm,má to zašité a vše vypadá dobře, čéška je také v pořádku , v nožičce má vazivový svalek,který se snad postupem času vstřebá a Eliška začne nohu plně využívat,tak jak by měla.Eliška dostala injekčně antibiotika na 14 dní,které se budou postupně uvolňovat a anlgetika , které když bude třeba budu podávat.Zítra nafotím pár foteček a vložím.Je to holka statečná a vůbec se nebála,naopak mě v ordinaci celou popusinkovala.Je zlatá !

v ordinaci si přisedla paní k nám a říká.......jéé to je křeček ? polkla jsem ,nadechla se a s úsměvem na tváři říkám
néé,to není křeček ! hádejte .... a ona : lasička ? usmála jsem se a opět říkám nee ....pani se nadechuje chce říci nějakou ...předběhla jsem a povídám FRETKA! a pani : no my měli fretku taky ! už jsem neodpověděla, Lee mě zachránila a šli jsme do ordinace...uf :)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod PxNxDx » 04 led 2011, 21:13

jo paní měla fretku a proto si myslí, že je to křeček... typuju, že ta jejich záhadně umřela po týdnu, kdy z mističky nemizelo zrní :?
Uživatelský avatar
PxNxDx
 
Příspěvky: 445
Registrován: 27 lis 2010, 20:25
Bydliště: Trutnov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 05 led 2011, 20:38

pár foteček Elišky....
http://www.facebook.com/pages/Fretci-ut ... 8321402894

Eliška lítá jako torpédo! .... jako by se vůbec nic nestalo. ;)
Je to zlatíčko,tipuju ,že by mohla být nabídnuta k adopci tak za 3 týdny.....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 06 led 2011, 09:15

PxNxDx - :-))))) (i když v mnoha případech krutá realita)
Jinak z Elišky mám velkou radost a doufám, že brzy najde nový domov...
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 06 led 2011, 16:08

13.1. v 18h je Leo objednán na kontrolní RTG,necháme udělat rozbor krve a vše co pani doktorka uzná za vhodné.....ať máme dědečka pod kontrolou. ;)

pani doktorka se na něj už moc těší a my také,je fajn,že člověk zase uvidí s jakou láskou a úctou ke zvířatům dokáže jediný člověk potěšit jak nás tak i nebohou zvěř,která se často v ordinacích tak stresuje a bojí...hlavně přístup a naprostá profesionalita této jedinečné ženské mě natolik uchvátila,že nemusím psát jméno a Vy víte určitě o koho jde....

Leo je po fyzické stránce stále stejný,žádné změny nejsou , šmejdí si po svém....občasné nechutenství nebo spíše menší příjem potravy řeším podávání zředěného kuřecího vývaru ....poté se opět,,rozežere" a je vše v pořádku...je mlsný a rozmazlený.... každý den vyžaduje i svoji porci okurky,když nemám prostě on nebude jíst ani ty granulky přeci!
žádný jiný útvar po těle mu zatím nenarostl za což jsem ráda( nemusím podvazovat ) a holá místa bez chloupků má ještě také , stále si nehraje ... myslete na něj!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 10 led 2011, 18:42

S Leonkem jedu k pani doktorce už zítra...jeho stav se zhoršil,nechce papat a začal hubnout ... málo vylučuje.Podávám zředěnou kaši Convalescence Support abych aspoň něco málo do něj dostala...(po třech h.) , jak jinak než stříkačkou,bez té by to nešlo! Odmítá granulky i jeho oblíbenou pastu,která mi usnadňuje podávání léku Enap na srdíčko...doufám,že to bude pouze ,,banalita" v podobě bolavých zubů. V tuto chvíli jsem bezradná...myslete na něj!


za to Eliška mi dělá velkou radost...po vyndání hřebů z nožičky nejen že lítá jak smyslů zbavená ale krásně nožku používá!konečně začíná plnit svoji funkci tak jak má a nohu více zatěžuje sama , hezky došlapuje a hopká jako správná fretka! ...ty hřeby museli prostě ven :)
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod silva » 11 led 2011, 21:41

Marcelo, jak jste dopadli s Leonkem?
silva
 
Příspěvky: 157
Registrován: 05 zář 2007, 09:21
Bydliště: Praha 4

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 12 led 2011, 02:21

Silvo...už jsem konečně tu.
Včera touhle dobou jsem do Leonka dostala trochu kuřecího masa a od té doby ho
tak krmím,nechce vůbec nic jiného a jedině z ruky..kaši už razantně odmítá .Lékařka doporučila maso hlavně hovězí..nemusím psát proč...živočišné bílkoviny a svalovina jsou prostě nutné.
Kompletní prohlídka...jako RTG,Sono,odběr krve,vyšetření moči..análních žlázek až po prostatu ukázalo
až na né tak tragické výsledky.
Leonek má zvýšenou močovinu a nemocné bříško..ve střevech má spoustu nežádoucích bakterií, takže se musí léčit .
Dneska mu byla podána injekce a dostali jsme domů také Lactulozu...pro případ potřeby.
Od zítřka budu dávat 1/10 Entizolu.Leovi byl i navýšen Enap na srdíčko z 1/8 na čtvrtku tabletky.
Je poměrně zesláblý,hlavně po celkovém vyšetření mu nebylo zrovna nejlépe...při odchodu ještě musel dostat
injeknci na zklidnění bříška aby cestu domů zvládl.Leonek váží 1kg. :( , ani pani doktorce se nelíbil!
Snad bude brzo fit...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Denisa5 » 13 led 2011, 20:14

Marcelko,
moc doma držíme palečky, aby byl Leonek zase co nejříve v pořádku!
Živě si dokážu představit, jaké trápení to je...

Denisa a Jáchymek
Denisa5
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2011, 20:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 13 led 2011, 23:23

Denis....díky.. vím...

S Leonkem už je to o trošku lepší... z kuřecího masa jsme přešli na hovězí a jsem ráda,že to co do něj dostanu - zůstává.Od včerejšího dne Leo už pije sám i z napáječky ...včera také ještě chtěl krmit pouze z ruky a plné mističky si vůbec nevšímal..dnešním dnem mě mile překvapil a papal již z mističky sám, to ale neznamená ,že ho nenutím...musím mu připomínat,že by měl papat...pořád dokola..stále jeho přísun krmení není optimální,papá po troškách a málo ale lepší se to...je zesláblý,běhat moc nechce ani ho nenutím,důležité je aby nabral sílu a papal masíčko,které ho snad postaví na nohy.Za to do něj dostat prášky je um..to Vám řeknu,netušila jsem jakou páru má v zubech..málem mi překousl stříkačku..mít tam prst tak ho nemám v okamžiku,Enap je sranda na ten je již zvyklý ale Entizol je utrpení,hlavně pro něj..to co mi předvádí každé ráno a večer,nemá obdoby.Je mi ho táák líto,že spolu bulíme,on že mu tenhle hnus dávám a já že musím! Našla jsem ale poměrně snadné řešení ..připravím si malou lžičku asi s 1ml Viyo nápoje do toho nasypu rozdrcený prášek a stříkačkou nasaju tuhle směs, poté mu ji pomalu stříknu ze strany do tlamičky...musím ho držet opravdu pevně za kůži aby měl přední nožičky svěšené a nemohl moc protestovat...jinak to nejde...jak povolím okamžitě si rve packy do tlamy a je schopnej si všechno vydrápat ven a je mu na zvracení..děsný.
Je mi ho líto...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod ŽoFiRo » 13 led 2011, 23:38

chutnala si ten entizol? je pěkně hořkej, ještě horší než prdenison. já to řešila obalením tablety nějakým měkkčím pamlskem, jako jsou třeba různý "jogurtový" kuličky pro kočky a házela to rovnou do krku, jinak mi z toho freták zvracel.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 14 led 2011, 00:21

marnelbar,

myslím si, že v případě něčeho opravdu hodně nechutného by bylo možná (pro vás oba) přijatelnější podávat nedrcené, vcelku, rovnou do krku. protože prášek (i rozpuštěný ve vodě) se okamžitě rozplyne po tlamičce, kdežto "vcelku" je nepříjemná chuť jen na ohraničeném místě (tam, kde se prášek dotkne sliznice).

zkuste to, začátky možná budou náročnější, ale naučíš se to, chce to jen trochu cviku v hodu práškem :o)

sice sem nepíšu, ale sleduju. a když už píšu, tak přeju leonkovi i elišce hodně zdraví a tobě pevné nervy (a zdraví samozřejmě taky!).
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 14 led 2011, 02:05

žofi...je mi jasné,že to musí být strašný...hořký.. ukrutně nechutný,žel do něj nedostanu ani jeho oblíbenou pastu nebo ebi-vet sirup a podobně jemu chutné věci..prostě je odmítá :( , pamlsky jako kuličky atd..už vůbec né ,nikdy je nechtěl a pak bych asi i měla strach abych ho neudusila,stačí mi ten céres takhle..zkouška v kaši,v pastě,v mase..bez úspěchu a zbytečný boj ..

marti...hrozně ráda bych mu podávala nedrcené..jenže 1/10 ztoho prostě vcelku neumím udělat ,kdyby bylo na 1/8 tak ano,mám již nacvičené na Enapu a bylo by to lepší... zkoušela jsem to a výsledek.. polodrcené a bůhví zda 1/10
proto jsem se rozhodla k tomuhle ...pro mě jistota,že dávka je správná a zatím se po něm nepozvracel i když to tak vypadá ....ale zkusím zítra nacvičit na jiném velikostně stejném a snad se zadaří,bylo by to pro něj vhodnější to je mi jasné,než takhle...akorát ..jak to do něj narvat .. a s čím...pokud máte více nápadů sem snimi..budu ráda a vyzkouším co bude pro něj nejlepší abych ho netrápila..
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 14 led 2011, 10:38

aha, omlouvám se za nepozornost, nepřečetla jsem si, že se jedná o tak miničástečku. tak to je jasné, ani osmina enapu se dost dobře nedá v domácích podmínkách udělat, ale tam není opravdu problém s tím ho nadrtit, nahromádkovat osminky a "pocukrovat" s tím cokoli dobrého, samotný enap je bez chuti.

tak to můžu jen držet palce... :o/
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod ŽoFiRo » 14 led 2011, 13:39

sýrovou kuličku jsem nedávala celou, jen malý kousek, kterým jsem tu tabletku obalila a tak jsem mu to házela rovnou do krku, nedávala jako mnamku. šlo jen o "potažení" nebo "zapracování" tý tablety do malýho kousku něčeho tuššího, co se dá vzít do ruky a hodit do krku. dávil mi to a zvracel i když jsem mu tu tabletu dávala v celku (1/8) a ani se mu nedivim, jsem si jednou po krájení tablety olízla prst a je to fakt nechutně hořký, cítila jsem to ještě dost dlouho po tom... poprvé jsem mu to zkoušela dávat v calopetu - nedrcený a i tak to byla kávová lžičky calopetu, v ní kousíček entizolu a nechtěl to, když jsem ochutnala, byla komplet celá pasta hořká jako ta tableta.
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 15 led 2011, 01:31

Do FUKu přišel balík !!!....v něm neskutečně krásně našité pelíšky pro naše stálé i budoucí azylanty.S Eliškou jsme všechno prozkoumali a nestačili jsme se divit,kolik toho vlastně je !!
Elí v krabici našla i deset větších míčků a měla velkou radost , já byla stále opařená...nevěřila jsem tomu,že si zase někdo dal tu krásnou práci a poslal našim fretečkám zase jednou krásný dárek.Mám moc velkou radost...Velké Děkujem posíláme Veronice Černé z Klášterce nad Ohří,která pro nás tyhle nádherné pelíšky našila a věnovala tomu svůj čas. Díky Verčo! Jsou nádherný !

pár fotek...http://www.facebook.com/album.php?aid=5 ... 8321402894
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Další

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron