aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 19 led 2011, 00:57

Leo konečně začal hovězí přímo kufrovat,nevím zda je to dobře ale myslím,že nějakých 480g za 3dny je vážně k zamyšlení :D . Mám z něj radost, ač není ještě tak čilý jak byl ...ale papá,nezvrací a vylučuje.V sobotu jsem volala pani doktorce a po rozhovoru jsme se dohodli,že Leo bude dostávat Entizol po dobu 10dní a pak zvážíme co dál, ze zvýšeného Enapu mu bylo celkem dost slabě a padal celým bokem na levou stranu,po 4 dnech byla situace už jiná a zlepšil se,tak uvidíme.Dostali jsme z obchůdku opět pasty jako Reconvalescent Cat pastu a máme i Probican. Probican tvrdě odmítá ale Recon.pastu trochu málo olízne...celkově se zlepšil a opět dává pusinky. Entizol podávám stále stejně a jsme dobrý team...zvládáme bez boje do 1.min.

Elí...na tu se hrnou zájemci a já pečlivě zvažuji...komu. Měl by to především být člověk,který fretku má či měl ,miluje ji a dokáže se o ni postarat i po zdr.stránce...Elí je hluchá a po operaci,což znamená více opatrnosti při hrách a jejího dovádění....nebude to jednoduché a loučení sní mi zase veme kousek srdíčka...je to malá bojovnice a má princezna,kterou jsem za tu dobu co tu je...naučila dávat pusinky,že má kousat či štípat s citem a že od člověka může očekávat pouze lásku,cit a pohlazení...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 19 led 2011, 04:17

Marlenbar: Já vás stále sleduji a moc držim palce. Nic víc žel udělat nemúžu. Mám velkou radost že se Eliška po těch operacích tak super a rychle sebrala a že Leonek futruje to hovězí. A tebe moc obdivuji, že tohle všechno zvládáš.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 19 led 2011, 11:17

Johanko...děkuju. Myslím si, že netřeba obdivu...těch co si zaslouží obdiv za to co dělají je zde na foru poněkud více a mezi ně patříš hlavně Ty ! a tvůj Vlňák... obrovský bojovník ! Sleduju a hltám každé napsané slovo co napíšeš..v duchu jsem s Váma oběma a myslím na Vás. Leo je u nás přesně na den 4 měsíce,za tu dobu co tu je... měl a má poněkud jiné zdr.problémy než Tvůj Vlňák a proto náš obdiv patří Tobě ! a upřímně - né každý je toho schopen ,jen ten ,kdo má srdce na správném místě...prostě ....to co děláš ,,Ty ,, pro něj...... je hodno velké úcty !!!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 24 led 2011, 08:16

22.1. přivezen další nalezenec...samec barvy šampaň s krásným kukučem!Nalezen 12.1. na Praze 8 bohužel více informací nemáme. Je hodný,nekouše zřejmě loňské mládě , kulky zatím sestouplé nemá..podán advocate na svrabík a očkován.Papá jako kdyby dostával jenom příděly a bál se ,že nebude....prostě žere jak nezavřenej...je zlatej !

Včera se na Elišku přijela podívat budoucí kamarádka Žofinka.Měla jsem velkou radost,že si holky padli do noty a seznámení dopadlo na výbornou...dováděli spolu moc hezky.Je vidět,že Elišce chyběl parťák na hraní a společnost svého druhu velmi uvítala jak se sluší a patří.Dám ji ještě týden na zotavenou a může být adoptována.Člověk,který si Elišku vezme do své péče je ten ,,pravý " nejen ,že fretku má a miluje je...ale je také členem Klubu chovatelů a příznivců fretek,proto jsem ráda,že Elí bude mít tu nejlepší péči,která se ji dostane a bude milována za to jaká je i se svým mírným handicapem a hluchotou.Bude se mi za ní moc stýskat....už teď se mi derou slzy do tváře....nesnáším loučení ale vím...potřebuje novou rodinu a tohle je nejlepší volba co ji můžu dopřát.Bude mi moc chybět!Tenhle poslední týden si ji vychutnám!! :)

S Leonkem je to čím dál lepší i když je stále ještě slabý hlavně na nožky...projde se a pak zalézá do pelíšku...pastu Reconvalescent papá a maso do sebe přímo tlačí...opět nabírá a není už vychrtlý jak byl...bříško se mu pěkně zakulatilo a začíná se mnou více komunikovat...dožaduje se i venčení i když tomu pak moc nedá....je to prostě dědeček :cry:
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 24 led 2011, 12:00

Jenom Marcel doplním, nový přírůstek v útulku se jmenuje Kuky, protože je to hrozný mazel :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod graciijka » 24 led 2011, 12:29

A nestydí se za to! :D
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 25 led 2011, 10:15

Ano nový přírůstek se jmenuje Kuky ..a jak říká graciijka ....mazel Kuky. ;)
Kukyš je tenhle týden prozatím u graciijky...neboť pomohla s vyzvednutím a tím ,že cestu hodně špatně snášel..zvracel, tak jsme ho nechtěli stresovat dalším převozem .. nabídka a pomoc od gracii ,že si ho zatím ponechá ve své péči jsem uvítala s radostí a možná by mohl být co nevidět i adoptován...zájemci jsou..uvidíme jak se situace vyvine dál..dáme vědět!

gracii ....pokud můžeš a máš nějaké fotečky prosím vlož a napiš jakej je to zlaťák zlatej! :D
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod graciijka » 25 led 2011, 10:38

Fotky Kukyho jsou zde: http://graciijka.rajce.idnes.cz/fretak/

Je to opravdu zlaťák zlatej....podezírám ho z toho jestli není za fretku jen převlečený, protože tak hodnou freťuli jsem hodně dlouho neviděla. :)
Včera jsem ho prohmatala jak já tak Aniii a kulky nikde....resp. jsme nic nenahmátly.
Takže je dost dobře možné, že je Kuky starší a už kastrovaný.
Při stříhání drápků jsem si všimla, že má konce prstíků bílé. A pod krkem má nádhernou bílou čárku.
Prostě je celý úžasný :D
Žofka, Lentilka, Hopík, Speedy, Markus
Uživatelský avatar
graciijka
 
Příspěvky: 118
Registrován: 27 lis 2010, 11:18
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 28 led 2011, 21:27

Pomoooooooooc, jsem v kurníku a ty dvě kvočny si mě vůbec nevšímají!!!!!!


...aneb, Eliščin příchod do nového domova probíhá nadstandardně v pohodě, holky si hrají, honí se, Eli se pokouší žofku znásilnit....prostě pohodička...teď akorát jim vysvětluju, že Žofka nemá Elinku učit horolezení, ale stejně se holky vzorně drží při zemi, tak je to asi zatím zbytečné jim kazit přednáškou tu radost se shledání...jestli to bude takhle pokračovat, tak jsem šťastný člověk ;-)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 28 led 2011, 21:37

Aniii, tys adoptovala Elišku?
To je super že si s Žofkou hned takto padli do oka. Bude jim spolu u tebe báječně! :-)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 28 led 2011, 22:29

drahá aniii,

dovol, abych tě vyvedla z omylu. ty NEJSI ŠTASTNÝ člověk!! ty jsi totiž zoufale opuštěný a osamocený člověk, který si bude muset pořídit nějakého přítele (čtyřnohého, samozřejmě).

tak začni vyhlížet nějakou tu fretku, abys nebyla sama ;oP

p.s. mluví ze mě závist, kluci dýzl nepřijali, podobně jako kdysi nepřijali jácu. tak vyhlížím... nikoli pro sebe, ale pro ni, kámoše, parťáka :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 28 led 2011, 22:39

Marti a co na to vyhlížení říká Maxa?


Žofka už chrní a Elí nadále prozkoumává území...je k neutahání...nechci parťáka, chci silný kafe :D Jinak já parťáka nepotřebuju, mě stačí chlap ;-)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 28 led 2011, 22:59

šššššššššš!!!
kušuj, potvoro! a vůbec nevyslovuj JEHO jméno!!
nezapomínej, že nepřítel naslouchá... ;oDD
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 28 led 2011, 23:25

Eliška jak jste si již všimli ...je v nové rodině :D . Mám velkou radost a zároveň na mě padlo to, čeho se vždy obávám...smutek.Anií pomuchluj ji za mě a pošeptej ,že na ni myslím,opatruj ji,miluj a hýčkej..se Žofi budou perfektní sehraná dvojka a jsem ráda,že ji máš Ty.
Kuky mi vše pro začátek vynahradí, přivezla jsem si ho a je naprosto fantastickej,nejen že se mi válí v pelechu ale sežral porci masa pro Leonka s takovou chutí,že na přivítanou dostal ještě nášup,válí se místo Elišky ,tak to její místo aspoň zčásti zaplní....dneska už ho nechám...nebudu muchlovat...má toho dneska už dost (cestování).Je to mimořádně krásný klučina se super povahou a uplně k sežrání .
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 28 led 2011, 23:28

hnedka ráno pomuchluju ;-) dneska už jí nechám spát, bo jsem jí už umuchlovala ke spánku...vůbec nechtěla přestat běhat...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 29 led 2011, 14:32

Děkujeme Lucii Formandlové za ,,dárky,, pro náš útulek.
Paní darovala krásnou prostornou klec pro fretky , pamlsky (různé druhy) , závěsný hamak,mističky,2x krmivo Vitakraftu a Ferretu , multivitamínovou pastu a pastu Probican.
Jsem opět v rozpacích....začínám lidem více věřit :oops:
Děkujeme!!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 29 led 2011, 15:14

Tak se mi podařilo ulovit aspoň pár fotek Elišky v novém domově. Po prvním večeru u nás jsem jí začala říkat dle její jmenovkyně, Elisabeth Bennetové, Lizzy - je stejně krásná, hrdá, vtipná, přátelská, silná osobnost :) Prostě dokonalá hrdinka romantického románu :)

http://www.facebook.com/album.php?aid=3 ... 9e4dfd43a4
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 29 led 2011, 18:16

Anii....krásné a pak , že to nepůjde. Mám radost.Díky.I když slzy tečou,jsem šťastná za Vás obě!
Jsem ráda ,že ji máš Ty ! Denně si ji užívej a muchluj i za mě, Žofi je super kámoška...co víc si můžu přát.
Lizzy - dokonalé a pro ni velmi výstižné :D

tak proč to doprčic tak pořád těžko snášim ....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 03 úno 2011, 09:51

Já se tak těším na zítřek :-)))
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 03 úno 2011, 10:25

Majdo a proč se těšíš??? :D ;)

Hlášení dne šestého...holky si stále víc a víc hrají spolu, jako nejen že spolu běhají po pokoji, ale opravdu řádí spolu, neustále kvokají a společně mě likvidují....KDE TO MÁ VYPÍNAČ?!?!?!?!?!?!?!?! Spinkají už spolu v jednom pelíšku, resp Lizzy zalehne Žofku a u toho kvoká a syčí a pomalu usíná...Přijde mi, že si hledají svá místa v té naší smečce, navrch nemá ani jedna, je to tak na střídačku půl na půl...a naštěstí já jsem stále vůdce smečky...ale na jak dlouho?

No prostě je to doma divočina...mimochodem, je nereálné je vyfotit, spoléhám na bráchu, že půjčí foťák a na Jardu, že půjčí ruce a oko a snad něco zase vyfotíme...
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 03 úno 2011, 10:33

Majdo ty si bereš toho šampaňáčka? ;)
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 03 úno 2011, 10:58

No ráda bych - pokud si sedne s klukama :-)
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 03 úno 2011, 22:15

No jsem také zvědavá...jak se Kukyš zachová ale šanci mu rozhodně dáme aby žil po boku jiných fretek aby nebyl sám i když mu to vyhovuje a nijak neteskní...je neskutečně miloučkej,hodnej...nelítá,leží mi u nohou a nevyvádí žádné zbytečné provokativní lumpárny...sama bych si ho nechala,kdybych doma neměla svoji agres zlato a magora,který kdysi měl ostatní rád a dnes je zabíjí na potkání.Kuky je neskutečně dokonalý mazlítko a kdybych mohla měla bych ho neustále na volno...zájemci stále jsou... ale tohle seznámení si nenecháme ujít a proto si dáváme na čas...však neni kam spěchat a když to nedopadne...tak budu i nadále pečlivě vybírat...komu Kukyho svěřím...viď gracii :D

Aniííí díky za hlášení dne šestého ....divočina ? Lizzy je prostě šťastná !!! Díky.


a abych nezapoměla byla jsem se podívat za Samíčkem ...miláčkem...pěkně jsem si ho poňuchnala,popusinkovala a slzu uronila..je to pan Sam..dělá si co chce,chodí si kam chce,dveře musejí být otevřený. ...pak slupne večeři kamarádovi a je štastnej ...kluci se doma více méně jenom potkají... zájem o sebe moc nemají ale důležité je, že se tolerují .....je pěkný,hezky přibral na zimu a srst má hodně podobnou našemu Leonkovi ale neni se čemu divit..však už také má věk ale je zdravý a čiperný, rád si hraje a denně se dožaduje své okurky ;) ...má se kluk královsky !!!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 13 úno 2011, 02:29

Kuky je adoptován a má novou rodinu !!
A o to víc mě hřeje u srdíčka,že jeho nová rodina je Majda - naše samotná předsedkyně Klubu chovatelů a příznivců fretek !! Kuky ji natolik uchvátil a učaroval ....nemusím psát proč ....a řekla bych...i láska na první pohled ? ;) , že se rozhodla dát Kukymu nový domov i přesto , že naše společná seznamovací akce nedopadla nejlépe .. nebylo to ... nazdar kámo, chci tě tu mít....
po další týdenní pauze mě Majda přesvědčila , že i kdyby se z kluků nestali kámoši ,bude mít Kukyho zvlášť, ať se děje co se děje a stojí o něj ....tak se stalo a od včerejška je Kuky konečně doma.
Slíbila jsem Kukymu a sobě, že pro něj - jen to nejlepší ! .... svůj slib jsem dodržela!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 19 úno 2011, 12:32

Včera jsme byli s Leonkem u pani doktorky na kontrolním vyšetření.Pani doktorce se Leo moc líbil,krásně zase nabral a jeho stav je stabilizovaný.Pořád krásně papá ....ale jenom hovězí masíčko bez kterého se už neobejde.
Granule stále odmítá.Pořád bojujeme se svrabem a jeho sníženou imunitou.. Advocate mu nezabírá a neustálé podávání mu nesvědčí , proto Leo dostal injekci a ode dneška se mu budou ouška potírat a čistit speciálně pro něj namíchanýma kapičkama na 10 dní.Po té pojede opět na kontrolu a dostane další injekci , tak doufám,že tahle léčba zabere a já mám za úkol vše vyvářet , praní pelechů týden co týden je na nic.
Leo je v tuto chvíli u Majdy ,která se nabídla že se o Lea postará během mého pobytu v nemocnici a touto cestou ji ještě jednou moc děkuji.Pokud bude potřeba s vyzvednutím nějaké další fretulky do útulku obraťte se prosím na Majdu nebo Janu,které budou k dispozici jak na mailu tak tel.č. , která jsou uvedena na stránkách Klubka.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 19 úno 2011, 12:37

Marnelbar: na podporu imunity se se slušnými výsledky dává Plerasan V, neskoušela si ho dávat Leonkovi? Samozřejmně po poradě s vetem.
Doufám že tvúj pobyt v nemocnici neni nic vážného a budeš brzo fit. Drži, palce tobě i Leonkovi.
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 19 úno 2011, 14:14

No vidíš Johanko, na Plerasan jsem úplně zapomněla, hlavně že ho mám v obchůdku :-) Ve čtvrtek jedeme na Bílou horu na vyndání stehů tak se na to zeptám.
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 01 bře 2011, 22:02

Leonek včera opět dostal pigárko a za 10 dní dostane další...Johanko,jestli máš zkušenost s Plerasanem.V. hlavně s jeho dávkováním sem snim,mám ho již doma a děkuji za držení palců ...jsem zpět a docela smutnou zprávou dnes pro mě je ,že se do útulku vrací Rupert ...opravdu mě před chvilkou telefonát zaskočil ale lepší ,když se vrátí než :roll: , tuhle možnost nabízím všem ...více info budu mít až mi Rupíčka přivezou ..už se na něj těším !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Johana » 01 bře 2011, 22:20

Plerasan V se dává 1x denně cca 2 ml. Po otevření lahvičky musí být tato skladovaná v lednici. Takže já dycky natáhla do stříkačky 2 ml, nechala na lince oteplat a dala fretovi rovnou ze stříkačky.
Plerasan V se má podávat dlouhodobě, myslím že účinky se múžou projevit až za pár týdnú. Jedna lahvoička mi při dávkování 2 ml/den vydržela na 2 měsíce.
Tady je o Plerasanu V víc http://www.pleuran.sk/?page=produkty&su ... &sec=sirup
Uživatelský avatar
Johana
 
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 lis 2010, 14:09
Bydliště: Bratislava SR

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 03 bře 2011, 19:21

Děkuji Johanko ...přečetla jsem si důkladně návod a našla také :oops:
Freťák RUPERT je dokonalý ideál krásy...nádherný,dobře stavěný ,osvalený s výborným apetitem ...ale smutnýma očima.Rupert je v říji a bude brzy kastrován k adopci může jít ihned. Je to takový knedlík jeho váha je tipuju hodně přes 2kg.Je to přesně na den 3měsíce kdy odešel do nové adoptivní rodiny .
Co nás hodně mrzí je to, že adoptivní rodina jej nebyla ani schopna nechat přeočkovat podle pokynů při odběru , takže Rupíčkovi očkování propadlo a bude nutné ho nechat přeočkovat znovu. Pro Rupertův organismus zbytečná zátěž nemluvě o odčerpání peněz, které se mohly použít pro jiné fretky jak již psala Majda na face...
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků