aneb jak to pokračuje ....

Není nám to fuk, proto máme FUK!
Klubový útulek pro fretky v Berouně (pobočka Praha a Trnová u MB) pravidelně informuje - dnes spíš na své FACEBOOK stránce

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 27 srp 2011, 14:43

Já viděla Huga včera, docela dost dlouho jsem ho zkoumala a je pravda, že je to i pro mě oříšek, ale burgundy opravdu nemá a podle zbarvení podsady atd se přikláním k čokoládě, no těžko říct, navíc to prošedivění nám dost tají původní barvu....Jinak jsem z něj byla nadšená, je to mazel!!!
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Žabka » 27 srp 2011, 21:10

Můj Guláš je hodně podobný a podle všeho je to kouřová šampaň, a že má opravdu burgundská očíčka jsem zjistila až když mu do nich u veterináře posvítili, předtím to zdatně tajil ;-) Na čokoládu mi Hugo přijde světlý, na některých fotkách vypadá jako kouřový, na jiných ne, těžko říct. Má hodně vylysalý ocásek, přijde mi, že starším samcům pelichá víc, než mladším, ale nemám to potvrzené, mohla to být náhoda. A to, že už nesmrdí jako úplný říjňák může být dobou, moji dva kluci už mají touhle dobou po říji, ale ocásky jim ještě nezarostli, naopak jednomu ještě víc vypelichal. To podklesávání by mohlo napovídat vyššímu věku, ať mu veterinář vyzkouší citlivot zadních tlapek oproti předním (můžeš to vyzkoušet i sama, trošku ho píchnout nebo štípnout, a pozorovat, jestli reaguje stejně na předních a zadních).
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 28 srp 2011, 00:54

Žabko zkusím nasvítit i když si myslím,že by se vážně vidělo, že je má burgundy , myslím tím blesk z foťáku většinou postačí.No každopádně necháme ještě na vetce aby řekla ona,ale takový kouřový je ,snad to nemá ode mě,když si tu blafnu ;) u šampaně bych ty oči nejspíš viděla i ty tmavší odstíny , mé oči revizora mě neklamou a fakt je nemá a pokud je bude mít dle vetky,končim v robotě ! a co takhle mléčná čokoládka,taky ne ? ;) pro mě šampaň prostě není ale díky za názory , trochu mi připomíná Majdy Pytríska,akorát je více prošedivělý,světlejší...nemůžou ty fretky prostě bejt stejný? měli by jsme to jednodužší a vlastně mi to je jedno jde jen o to aby jsme nepsali bludy ,no.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 28 srp 2011, 02:47

říkala jsem dneska aluki, že na fotkách mi připadá jako skořice. v sobotu vám ho vyhodnotím ;)

ale co se týče barev, tak fretky jsou buď bílý (albíni, případně DEW), hnědý (od hodně svělounce až po hodně tmavě) nebo černý. jinou barvu neznám. jo a některý k tomu ještě mají fleky na různých částech kožichu a ty méně šťastný nemaj kožich žádnej. oči maj fretky většinou dvě a vidí dost blbě na pravý a na levý to není o moc lepší.
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Žabka » 28 srp 2011, 10:27

Martina: :-D Trochu bych to poupravila, fretky jsou bílé, žluté (říjný albín), šedé (stříbrná, vybělující a pod.) a hnědé. Ty černé jsou jen hodně tmavě hnědé. Ovšem je možné, že ty šedé jsou jen špinavé bílé ;-)
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 28 srp 2011, 11:06

anebo tak :o)
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 28 srp 2011, 22:39

Hlásím, že po další poradě je Hugo kouřový šampaň :-) a už mu to zůstává, žádná další změna nebude

Freťáček miminko Majk na převýchovu: cca 4 měsíce, do odběru byl pouze ve voliéře bez kontaktu z lidmi(více info ve vlákně výchova a výcvik fretky, strašně kouše, pomoc,od Martulinka) po tom, co mi ve čtvrtek krvelačně roztrhal obě ruce včetně nohy a zjištění, že se bojí všeho, jsme začli dělat pokroky. Hned ve čtvrtek jsem ho naučila na maltsoftku...bál se všeho co v bytě potkal, neustále naježený a samozřejmě se chtěl bránit, jak jinak než kousáním. Včera už se konečně začal projevovat jako fretčí mládě a začal lítat jako neřízená střela a hrát si. Dnes po dvou hodinách běhání neprojevoval známky únavy, plyšáci, míčky, tašky, pet lahve, všechno veliká legrace a já neustále ve střehu, protože pořád hledá místo kam kousnout....váží 934g, dnes jsem zvládla i vyčistit uši, což ho neuvěřitelně rozčílilo :D má svrabík, až se podaří, dám Advocate. Jinak věřím, že z něj bude bobánek na mazlení, jen to bude trošku trvat.
DSC00934.JPG
(29.12 KiB) Zatím nestaženo
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod majda » 29 srp 2011, 09:19

Ježíšmarjá Jano, jestli ty si zasvrabíš tu svojí smečku :-(
majda
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05 zář 2007, 09:40
Bydliště: Dobřichovice

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 29 srp 2011, 09:42

Majdi, ty nalezencí co jsem tam měla ho taky měli, stejně jsem chtěla odsvrabovat, pro jistotu, tak ještě chvíli počkám :-)
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod mizzi » 29 srp 2011, 21:21

Ahoj, máte nějaké informace o k tajemství jménem Hugo? Podařilo se určit věk?
mizzi
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 dub 2011, 21:02

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 29 srp 2011, 23:48

Amy je adoptována ;) asi to bylo celkem osudové setkání s Kamilou Langrovou a její smečkou,neboť si dnes pro Amy přijeli ! Díky Kamčo,snad Vám Amy bude dělat nejednu radost a podávej pravidelné hlášení jak se holka u Vás má,budu moc ráda.Za tu chvíli co tu byla musím říct,že zní bude správná fretčí holka a bude dělat jenom samou radost i když ty její lumpárny byly k nezaplacení ! Milujte ji,hýčkejte a opatrujte ji.Díky Tobě a příteli za milou návštěvu v našem smrdutém doupěti a díky za Amy .Je moc roztomilá,hodná a vychovaná !

mizzi a všem : Hugo je objednán k pani doktorce již tento pátek 2.9. v 18.30 h ,tak pak písnu jak jsme dopadli a kolik mu odhadujem let,zrovna mi tu šmejdí a je spokojený ,v kleci má malého medvídka , který jsem postavila do rohu a určuje směr k záchůdku ....zabírá to !hi

Včerejší den byl v útulku zase jednou něčím zvláštním a vyjímečným , přijela nás navštívit Kateřina Michálková,která dovezla nespočet užitečných věcí všeho druhu a to společně se svým krásným fretčím klukem Cipískem dovezli fretečkám spoustu konzerviček,granulek,kapsiček a různých dietních ńaminek při léčení ale také rekonvalescenční pasty ,kapky do uší,stříkačky a i záchůdky.Nedá se slovy popsat,jaká pomoc pro fretky to je ,opravdu veliká !Díky ještě jednou Katko,velmi si této pomoci vážíme!Kateřina pomáh všem...pejskům,kočičkám a i fretkám.Velké Děkujem Katko !A velký obdiv pro to,co děláš a jak pomáháš!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 31 srp 2011, 23:23

Musím nahlásit veliký pokrok, po několika dnech běhání, hraní a mém neuvěřitelném zlepšování postřehu díky Majkovi, mám dnes velikánskou radost, začal mi konečně věřit...nechá se chytit do ruky, podržet a nechce krvelačně kousat. Jo, štípne do nohy i do ruky, ale jen tak normálně jako každé mládě. A také konečně začal používat hamaku a tunel na spaní, pořád spal na zemi...začal hezky přibírat a chová se jako mládě(neřízená střela). Jen jedna věc mi udělala starost, po vyčištění uší si je neuvěřitelně rozškrábal(zřejmě jsem rozdráždila ten svrabík), všude má stroupky, co nevidět navštívíme paní doktorku, dost mi to vyděsilo :(
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod kamilangrova » 31 srp 2011, 23:52

Gratulujeme k pokrokům u Majka. Je dobře že už se nebojí, však od vás odejde jako vymazlené freťátko :-)
Já zase hlásím že Amy se velmi rychle rozkoukala, je to potvůrka provokatérka, protože když jí pustíme v obýváku a kluci jsou ve své kleci a spí, tak ta potvora vyleze na klec a začne na ně kvokat dokud je nevzbudí, a pokud mají kluci zrovna klidnou náladu že si jí nevšímají tak ona za nima běhá a kouše je a čeká až jí zase čpanou, někam jí potahaj a to se zase orzčiluje protože to už taková sranda neni :-D
Nás trošku kouše, jen malinko a zjisila jsem že jenom vždycky když mi z rukou cítí kluky. Když přijdu třeba z práce a jdu hned za ní tak je vše ok. Ráno nás chodí budit hezky do postele, je to zlatíčko. Na záchůdek poctivě chodí, hezky papá granulky, ňamky moc nedáváme a když dáme většinou jen vezme, odnese a nesní..
Tak posíláme pusu na čumáček freťulím a dobrou náladu všem do útulku...
Kamila, Michal, Bob, Marley a Amy
Bob & Marley & Amy
Uživatelský avatar
kamilangrova
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2011, 20:44
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 02 zář 2011, 22:02

Míří k nám další ztracená albínská holčička, dnes byla odchycena v Plzni.....
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 02 zář 2011, 23:49

Kamulí : díky moc za zprávy :) mám velkou radost ....potřebuje hodně muchlat a mazlit a bude zní fajn holka a jsem ráda,že se nedá,to víš,dva chlapíci v pubertě,nedivím se! Oskárek je hodně smutný,nemá ským blbnout ,tak mu to vynahrazuju já...jenže....kouše jako bestie a bojí se ale pracujem na tom,už přijde na zavolání jen se té ruky bojí a nenechá se v klidu pohladit,když tu byla Amy,tak byl uplně jiný,nebál se tolik,provokal ke hře a byl více v pohodě,je mi ho líto co se dá dělat ale musí si zvyknout na to,že ho taky někdo umí pohladit a dát nějakou dobrotu,bude to sním těžší než jsem čekala,dospívající puberták a vystrašený pískle v jednom ,hrozná kombinace ale v trochu lepší formě než má Jana doma :mrgreen: tak uvidíme....myslím na Vás a zase písni jak se máte a děkuju za fotečky..pracuju na rajčeti a nahrávám fotky všech našich azylantů,trošku mi to trvá...času málo,fotek mraky !

Hugo dnes navštívil pani doktorku a po vyšetření ač jen základním jsme se rozhodli,že ho budu ještě chvíli sledovat,pozorovat a pokud se jeho chůze nezlepší ,teprve půjde na RTG , sono atd , může to být ztoho,že byl zavřený pořád v kleci,jeho svalstvo na zadních nohách tomu napovídá ,jinak je čilý,skotačí a hraje si...zoubky má krásné a nádherně bílé,bez kazu či povlaku a kdyby pani doktorka viděla jenom zuby ,hádala by mu max.2-3roky ale celkové vypadá ač to z fotek není vidět na staršího fretáčka ...ale říje dělá hodně ! uvidíme dál ,ještě počkáme a za 14dní podám hlášení jak to snim vypadá,když bude pravidelně běhat a blbnout,zda bude dál padat na zadní či na bok při otočkách ...a hned se objednáme.

Šalamounek se hezky zklidnil ,vůbec nechňape,hrajeme si a je jediný,který si váží moji pozornosti a je za to rád !
Chodí vzorně do záchůdku,v kleci žádný binec a vůbec je to ta nejhodnější fretka ,která v útulku prozatím je!
Za to Oskárek ...!!!
Jinak o šestici jsem psala ve vlákně 6fretek ...ty mi dávaj dobře zabrat,každodenní potopa,bordel naprosto všude,holky k neutahání,kluci Elvis s Arnoštem v poho a z Adidase se stal bitkař první kategorie,takže první půl hodina venčení je o úplatcích aby se nerval a když se rve tak aby se zklidnil snad ho to brzo přejde...doufám!Na mě je hodný a velký loudil ,jsem rozhodlá,že může být nabídnut jako samotář ,nemusí k fretce jako společník,nijak je nevyhledává a straní se, když je pobije, no uvidíme....
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 03 zář 2011, 23:44

V útulku další nalezená samička tchořovité barvy z Rudné u Prahy , našli ji blízko průmyslové zony v lesíku u jezírka a donesli na městskou policii v Rudné , odkud nás kontaktovali a díky za takové lidi!!Samička je velmi klidná,vypadá v pořádku,podali jsme advocate,má zespoda mírně vylisalý ocásek,pipku mírně nateklou , doufejme že je po říji,také přesrsťuje a je hodně droboučká ,dala jsem ji jméno Suri a mám velkou radost,protože Oskárek může zase s někým dovádět a zklidnil se.Suri vzorně chodí do záchůdku,napapala se a je moc spokojená asi je ráda,že se může zavrtat do pelíšku.Určitě venku neběhala dlouho, ač je drobnoučká...vyhublá není! Je miloučká,teda zatím než se rozkouká :D .Zítra dodám nějaké fotečky a vložím odkaz na rajče.
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 04 zář 2011, 19:47

nová nalezenka Suri ...a konečně všichni na slíbeném rajčeti ! ;)
http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Suri/
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 04 zář 2011, 22:21

Majk byl dnes na očkování a tak moc se bál, že zapoměl i kousat :D ani maltsoftku nechtěl, počkali jsme s paní doktorkou až si vyleze z přepravky, pak se nechal vzorně naočokovat a rychle zpátky, hrdina....no doma se mi pomstil :)
Další zpráva je, že byla dnes dovezena albínská holčička Pilulka, nalezená v Plzni v pátek 2.9., také byla na očkování a na prohlídce u paní doktorky, moc statečná, až na to, že je huběňonká a zasvrabená, je veselá, lítá jak ďas a ráda se mazlí. V kleci chodí vzorně do záchůdku...a bojí se ostatních fretek...
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 08 zář 2011, 02:58

Oskárek se Suri běhají společně ale v kleci jsou odděleně,nenechal by ji na pokoji.Suri dala Oskymu jasně najevo,co smí a nesmí,jeho drsný způsob her se změnil k nepoznání a já již nejsem jeho obětí po odchodu Amy,tak jsem ráda,už ví,že ode mě dostane nějakou ňamku a přijde si o ni říct, je fikanej až,až....kousnutí není už bolestivé ,nechá se i pohladit ale až když je vylítanej,blbnu snim ale bude trvat trochu déle,než nabere více jistoty od člověka,je to hroznej pošuk a provokatér ale miloučkej,šibalskej výraz v jeho očích je nazapomenutelný a už vím,kdy zase zaperlí ...jeho salta,výskoky a poskakování jsou nafalšovaná radost z pohybu ! Suri je hodně srandovní ,oproti všem taková malinká a kouzelná ale o to větší bojovnice,mě nekouše,hezky si hraje a pokud se ji něco nelíbí ,tak se zní stává syčící mrňavé něco co hubu nezavře..je uplně k sežrání a oba chodí vzorně do záchůdku i mimo klec ,chválím!Tuhle drobotinu bych nejradši nedala nikomu,moc bych si přála aby se přihlásil její majitel,nevěřím ,že tak milého zvířete se někdo jen tak vzdal a nechal na pospas osudu,nevěřím tomu a ani nechci pořád doufám,že mi někdo zavolá,že ji hledal ....ona je fakt roztomilá,hodná,čistotná a bezproblémová,prostě nej!
Šalamouna zkusím začlenit také ale spíše o víkendu abych měla pro ně více času,stává se zněj mazel,který mě pronásleduje na každém kroku a dokáže si říct o to, abych mu ty blbý dveře co vedou na chodbu otevřela a mohl si jít zarochnit do mé vlastní skříně,je jediný mimo mých vlastních ,kdo může víc než ostatní,začal věřit,zklidnil se a ten jeho kukuč ,že chce víc než oni ...prostě neodolám,dovolím vše!Stalo se,že si sám otevřel klec aniž bych to tušila,vyvenčil se v brzkých ranních hodinách a když jsem ráno vstala a chtěla jít s čubinou ven ,tak mi syn povídá...nepouštěj je ještě ,běhá tu Bára,řikám, vždyt jsem teď vstala a jdu sní ven, já vím....on, no a co ta fretka stim krátkym ocasem...hrklo ve mě! dopr. Šalamoun,čerstvě po kastraci...kousavej ma-gor,rychle zavři dveře,chytni Báru a nechoď tam....jenže Šali si kráčel jak král už po chodbě,zamířil do koupelny a pak do mé skříně,tam se uvelebil ke spánku a jeho výraz no a co ,tak jsem tu,vy ztoho naděláte mě ten den přesvědčil ,že je čas se sním pořádně zkamarádit a nedělat zněj bestii,kterou před pár dny byl!Zjistila jsem ,že se sám obsloužil,spapal všechny granulky v misce ,které na zemi byly a vodu k dispozici měl také ,sice nevím jak dlouho běhal ale asi dost....od té doby vím,že je nejen chytrý ale že si zaslouží možná víc...co víme je,že ho marně zkoušeli odchytávat dva měsíce než se povedlo,takže v hlavě to má ale nejen to,byl zlý (říje) a to dost ! ale co je nej,že začal věřit,nebát se a já vůči takovým mám velkou slabost .....
no a Hugo,Hugánek,Hugáneček....zlaťáček,milej,čistotnej a kouzelnej,nekousavej,říjnej,nesmrdící...napadlo mě zda nemá suprelorin :? pozeptám se veta jak zjistit zda ano ...příští týden se chystám se všema na očkování,prohlédnutí a Hugo bude mít celkové,objednáme se ,chůze se zlepšila ,tak uvidíme.Nejvíce si vyhraje sám a to za gaučem ,kde tahá pod sebou háčkovanou myšku od Majdy,tu má tuze rád !
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aniii » 13 zář 2011, 20:22

ahoj,posílám pár fotek Bestie Žofie a Lízátka Lizzy - http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 7cf&type=1 ;)
Uživatelský avatar
Aniii
 
Příspěvky: 380
Registrován: 26 lis 2010, 14:27
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 15 zář 2011, 00:11

Aniii ... krásné fotečky,díky ;)

V útulku nový nalezenec ze Zájezdu u Buštěhradu ,dnes volala paní,že ji včera ve večerních ,,nočních,, hodinách naskočila fretka do taxi a nechtěla od nich pryč,noc strávil v peřinách jejich domova a dnes jsme ho dovezli.
Na místě jsme zjistili,že je to angorák,podle nosu,samec, malé kulky a co nevidět přijde do říje , zřejmě letošní mládě,ale je statný a rozhodně neběhal venku dlouho. Hádat barvu nebudu ,posuďte sami dle fotek....oči má rubínové při nasvícení ,myslím nějaká zvláštní šampaň,možná panda....na to si netroufnu ,uf! V pátek určí Jana až dojede....
Dostal jméno: Joy
http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Joy/
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Žabka » 15 zář 2011, 08:56

Já bych to podle fotek viděla na normální champagne (světlejší ?), panda spíš není (hlava mi přijde jen světlejší ne bílá, což je dobře, aspoň snad nebude hluchý), jestli něco, tak má trochu siamské znaky, ale neúplné, protože v druhé polovině zad tmavý pruh má. Docela mě překvapuje, že už se nachází i angory, které nikdo nehledá... Ale třeba se majitel najde, (nebo chovatel - nemá freťák čip?). Držím palce.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod ŽoFiRo » 15 zář 2011, 09:02

vzhledem k tomu kde se našel, si myslím, že je jasný, komu patří... :roll: takto zbarvený fretky tam nazývají jako "sedlový" právě kvůli tmavší barvě na hřbetě a má světlejší hlavu.. kdyby byl panda, pak by měl bílé i ponožky a hlava by byla bílá až k lopatkám, ne jen světlejší..
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Žabka » 15 zář 2011, 09:28

No jo, když si někdo nepamatuje kdo kde chová fretky, musí použít google... Kdyby někdo další taktéž nevěděl, co Žofiro měla na mysli, tady je to, co vypadne, když si zadáte fretky a uvedenou lokalitu http://www.ascfretky.wz.cz/, další komentář asi netřeba, znalí situace vědí.
Uživatelský avatar
Žabka
 
Příspěvky: 226
Registrován: 28 lis 2010, 19:59
Bydliště: Praha

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 15 zář 2011, 10:01

holky díky,já vím .... :( už v noci jsem psala na face zooparku http://zoopark-zajezd.cz/2010/07/12/cho ... e-nejakou/ zda jim neutekl nějaký,zatím bez odezvy !
žofiro: přesně si to vystihla-sedlová ,již včera jsem zjištovala, jak je nazývají...no co dodat,jen doufám,že se ozvou ,neboť je zřejmé odkud pochází!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod martina » 15 zář 2011, 10:45

opravte mě, prosím, jestli se pletu - ale paní doktorka franková má FARMU NA FRETKY?? a není to náhodou stejná paní, u které "sbírá cenné zkušenosti" (nebo tak nějak to napsala) množitelka a prodavačka všeho atraktivního (bengálská koťátka, skunkové, angorské fretky atd.), stříbrná hvězda zalabáková, mezi fretkaři proslulá zejména svými hryzavými fretkami?
tento příspěvek vyjadřuje můj osobní názor a pohled na věc
Není mi to FUK!
Uživatelský avatar
martina
 
Příspěvky: 1291
Registrován: 05 zář 2007, 08:21
Bydliště: ČR-Ústecký kraj-Most

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod ŽoFiRo » 15 zář 2011, 10:55

jo, je to přesně ona...

jinak koukala jsem na FB, že podle nosu to je angora, podle srsti není patrné jestli celá nebo půl.. odlišný nos mají POUZE "celé" angory, poloangory mají nos stejný jako standartní fretky.. takže i když má srst na angoru krátkou, ale nos "pokroucený" pak to poloangora být nemůže a mladé angory, nebo angory v línání, mají srst krátkou. z těch fotek mi ale příjde spíš jako angora v línání, než mládě, čemuž by mohla nasvědčovat i velikost kulek - ne začtek, ale konec říje...
*Jediné místo na zemi, kde se ze savců stanou plazi, je hospoda*
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
Uživatelský avatar
ŽoFiRo
 
Příspěvky: 788
Registrován: 26 lis 2010, 15:56
Bydliště: Duchcov

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod Aluki » 15 zář 2011, 15:37

Jestli má čip zatím nevíme, Marcela ho přivezla včera večer a dnes má trošku jiné starosti :) Zítra k ní dofrčím se čtečkou,kterou mi půjčí moje zlatá paní doktorka a přečteme všechny nepřečtené :D Jinak můj názor podle fotek, je také že je to šampaň a angora dle nosu, protože ty půlangory mají opravdu nos normální, přesně jak jste psaly holky. Jen zvažuji, zda nemám zkusit paní Fraňkové zavolat, mám na ní číslo, ještě z dob kdy jsem si od ní brala fretku. Otázkou je, jestli vůbec dokážou zjistit, že se jim někdo ztratil. Mno zítra poradíme a uvidíme až si ho okoknu naživo raubíře.
Co se týká Pilulky, zítra jí převážím do Berouna, zjistila jsem, že se nebojí fretek, tak jak předvedla první den. Nepatrně přibrala, je hodná, skotačí, miluje ponožky, ale nekouše. Byla se mnou i jednu noc na volno a zvládly jsme to i s číčama. Až na to že mě chodila budit pod peřinu štípáním do zadku...Jen si dělá tak trošku co chce s chozením na záchod, jeden den chodí vzorně a druhý to začne házet do jiného rohu klece, potvora.....
Majk také přibral, už váží 1250g, hodně se mu zlepšila srst, no je to prostě fešák. Jen s tím chováním máme problém, jeden den si krásně hraje a jen lehce bere do zoubků a druhý má stav, kterým říká sežeru tě, ale já se nedám a vydržím, dokud z něj nebude mazel....
Aluki
 
Příspěvky: 77
Registrován: 27 lis 2010, 19:04
Bydliště: Nýřany

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 zář 2011, 03:10

takže Jani dojela a opravdu čip má ,jenže bohužel a jak to zvykem bývá je naprosto k ničemu ,neboť není nikde registrován ,takže je na nic ,jen pro ty co neví vkládám konverzaci z face ....dozvěděli jsme se,že se jmenuje Vivald a že mu jsou dva roky! Musím jen podotknout,že kulky má opravdu malilinkaté a jednu docela nevyvinutou až se sama Jana divila,proto jsem mu tipovala méně,spíše na dospívajícího pubertu,nesmrdí jako říjnej ,,klasickej,, a také začal značkovat až následující den,ocas má ke svému tělu také poměrně krátký ač to na fotkách moc vidět není,samozřejmě hryže a honěj ho hormony,neumí si hrát s člověkem a celkově mi přijde mi dost zvláštní ....no asi angora,bohužel ještě nevíme,kdy si majitel pro něj dojede .....
a teď ta konverzace z face:

Joy byl nalezen v okr.Kladno , V Zájezdu u Buštěhradu !Kde včera ve večerních hodinách naskočil do taxi a nechtěl se hnout.Neběhal venku dlouho,je pěkný,velký a brzy přijde do říje !
čtvrtek v 0:18

Karina Fraňková Děkujeme za upozornění Asi se mu zachtělo poznávat svět.. (Zoopark Zájezd)
čtvrtek v 15:21

Karina Fraňková Jmenuje se Vivald, jsou mu dva roky, je čipovaný a očkovaný a zřejmě rád cestuje
(akorát si dovolím poupravit, že samci mají říji od ledna do konce srpna až září)
Před 14 hodinami

Fretčí útulek Klubko aneb "Není nám to fuk, proto máme FUK."
zjistila jsem, že v říji je,nebot označkovává což u nás první večer nedělal,pach říjného má,ale méně než ostatní říjnáci ,kulky má poměrně dost malinké ,spíše mláděcí ale nevím jak jsou na tom s výbavou angory :) ,proto jsem hádala spíše dospívajícího pubertáka,než dospělého samce,toliko na vysvětlení a to že mají říji pomalu celý rok,věřte,že stím zkušenosti máme do sytosti!včera jsem byla na svatbě,proto jsem nereagovala a nezjištovala o něm více,čtečku na čip jsme plánovali na dnešek,jinak bych info hned dala k zveřejnění ale přesto díky za informace,ted nastává otázka,kdy si pro něj dojedete?nebot fretek tu máme jak much a péče o fretky něco ,,stojí,, ,děkujem za odpověď....tel.č.733 410 123 Marcela Veselá
Před 13 hodinami

Fretčí útulek Klubko aneb "Není nám to fuk, proto máme FUK."
co se týká čipu tak ano čipován je , dnes jsme se přesvědčili ale bohužel není zaregistrován což je bohužel velká škoda , protože kdyby ho našel někdo jiný ,bylo by zjištění čipu vlastně k ničemu! Marcela


prozatím je vše bez odezvy !
ale doufám ,že se vše spraví v následujících dnech!nevím co si o tom mám myslet ale od čtvrtka vědí kde je a ještě se nikdo neozval,nezavolal a nezeptal se, jak je na tom, zda se mu něco nestalo při toulkách ....prostě jestli je v pořádku či nikoliv a to nemluvím o tom,že bych nutně potřebovala uvolnit klec,kde je Joy-Vivald! pokud dojde k předání určitě budu žádat o očkovací průkaz s číslem čipu! Do odpoledních hodin ještě počkáme a pokud se neozvou tak Jana zavolá ,protože mě by hovor asi típli hned!Běhá mi tu skorem 10000kč,nikdo se nezeptá jestli je v pořádku zda snim nemáme nějaké starosti my a také nás to něco stojí,žere jak prokopnutej a mám o starost navíc,nehledě na to,že pěkně hryže a veškerá manipulace sním je na rukavici-lyžařskou! :lol: uf....jsem se ale rozjela!
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

Re: aneb jak to pokračuje ....

Příspěvekod marnelbar » 17 zář 2011, 03:35

Horkou novinkou je další azylant Ginji ,tchořovitý kluk,kastrovaný a prozatím hodný!
Vloni touhle dobou byl na Klubovém srazu donesen tenhle nádhernej fret ,pěkně smrdutý,říjný ,vystrašený a hryzavý kluk,kterého zachránila jedna z přítomných od pochybných ehm lidí a ptala se co má dělat dál,přijali by jsme ho do útulku ale dvě lidské duše se ho ujali stím,že si ho vemou a postarají se o něj!Dali jsme na sebe kontakt,že kdyby něco ať ihned zavolají,neboť jsme věděli, že říjňák jak se sluší a patří bude vyvádět !Ale vše zvládli a je to asi půl roku co jsem jim psala já ,zda je vše v poho a bylo! a čas běžel dál....až do minulého týdne! Kdy maminka jedné znich zavolala na klubové číslo a líčila otřesné podmínky žití a nežití tohodle fretáka a že neví co má dělat ...mohla by vyprávět samotná Majda,nemám na to sílu ani nenacházím slova,nechci se o tom ani zmiňovat! prostě tohle krásné zvíře je u nás a mělo být už dávno!!!!Necháme ho naočkovat a věřím,že mu najdu konečně ten pravý domov!
fotečky Ginjiho zde : http://fuklubko.rajce.idnes.cz/Ginji


Pilulka také přijela a je báječná! ....hned jsem ji začlenila se Suri a Oskarem a prozatím to vypadá dobře,tak mám radost! Jen v kleci nechtějí být spolu,tak jsem musela Arnošta vystěhovat k Amálce a Elí a uvolnit místo pro Pilulku aby mohla být zvlášť.V útulku je celkem 11fretek ! :(
Uživatelský avatar
marnelbar
 
Příspěvky: 347
Registrován: 27 lis 2010, 16:12

PředchozíDalší

Zpět na Fretčí útulek Klubko - FUK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků